Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ArcelorMittal oferuje premie pracownikom w Polsce zaszczepionym przeciwko Govt

ArcelorMittal, globalna firma stalowa, wypłaca do 2 000 ஸ் (441 EUR) premii swoim pracownikom w Polsce zaszczepionym przeciwko Kovit-19. W pierwszych dwóch tygodniach kampanii do programu zapisało się ponad 2000 pracowników firmy – jedna piąta jej pracowników w Polsce.

„Postrzegamy te środki jako inwestycję w poprawę bezpieczeństwa wszystkich pracowników i ich bliskich” – powiedziała rzeczniczka firmy Sylvia Vinyerek-Erdogan, dodając, że decyzja została podjęta w porozumieniu ze związkami zawodowymi.

Polska rusza, aby umożliwić szpitalom zwalnianie niezaszczepionych pracowników

Firma oferuje 1000 slotów pierwszej połowy premii pracownikom, którzy są w pełni zaszczepieni dwiema dawkami (lub w przypadku pojedynczej pracy szczepionki Johnson & Johnson). Ta sama kwota jest wypłacana po strzale przypominającym.

Według Vinierrez-Erdogana ponad 20% pracowników zapisało się do programu w ciągu pierwszych dwóch tygodni. „Otrzymaliśmy już zgłoszenia w czasie przerw świątecznych i noworocznych i napływają one coraz bardziej energicznie” – powiedział Interii. Akcja potrwa do końca września.

ArcelorMittal, największy na świecie producent piractwa, zatrudnia w Polsce 10 000 osób. Posiada dwie duże huty na południu kraju, Huty Katowice i Huty im w Dąbrowie Górniczej. D. w Krakowie. Centimira. W 2020 roku ogłosiła trwałe zamknięcie swojego wielkiego pieca w Krakowie.

ArcelorMittal wyłączy na stałe wielki piec w Hucie Kraków z powodu infekcji

Polski parlament pracuje obecnie nad ustawą wprowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia na początku listopada, która pozwoli pracodawcom sprawdzać, czy ich pracownicy zostali zaszczepieni. Pracownicy nie mają obowiązku ujawniania tych informacji.

Jednak projekt spotkał się z pewnym sprzeciwem ze strony koalicji rządzącej, w której skład wchodzi garstka posłów, którzy sprzeciwiają się temu, co nazywają „secesją pojednania”, która doprowadziłaby do dyskryminacji nieszczepionych pracowników.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło obowiązek pełnego zaszczepienia całego personelu medycznego do 1 marca i ma nadzieję na wprowadzenie podobnych środków dla służb mundurowych i nauczycieli.

Posłowie opozycji noszą transparenty opłakujące 100 000 zgonów rządowych w Polsce

Niektóre partie naciskają na bardziej zdecydowane działania, a lewicowa opozycja w Polsce proponuje wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich dorosłych i nałożenie grzywny na tych, którzy odmówią przyjęcia szczepionki.

READ  Najlepsi pianiści świata zebrali się w Polsce na telenoweli

Około 57% populacji Polski jest w pełni zaszczepionych, liczba ta nieznacznie wzrosła od osiągnięcia 50% w sierpniu i jest znacznie niższa niż 70% w całej Unii Europejskiej.

W ostatnich miesiącach ponad 70% zgonów kowbojów w Polsce było spowodowanych przez osoby niezaszczepione.

Kluczowe źródło obrazu: Różne zdjęcia stockowe / Flickr (Poniżej CC BY-NC 2.0)