Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple ma zamiar wyposażyć nowego iPhone’a 15 w standardowe złącze zasilania USB-C po poddaniu się przepisom UE zmuszającym wszystkie firmy technologiczne do przyjęcia ładowarki.

Apple ma zamiar wyposażyć nowego iPhone’a 15 w standardowe złącze zasilania USB-C po poddaniu się przepisom UE zmuszającym wszystkie firmy technologiczne do przyjęcia ładowarki.

Autor: Padraic Flanagan dla The Mail On Sunday

23:26 09 września 2023, aktualizacja 23:30 09 września 2023

  • Prawo UE zmusiło firmy technologiczne do korzystania z kabli USB-C do grudnia przyszłego roku

Oczekuje się, że Apple w tym tygodniu zniszczy setki milionów kabli ładujących, udostępniając nowemu iPhone’owi 15 standardowe złącze zasilania.

Przez wiele lat Apple sprzeciwiał się wezwaniom do porzucenia portu ładowania „Lightning” na rzecz bardziej wszechobecnego złącza USB-C, wyzywająco nalegając, aby kupujący używali innej ładowarki niż jakikolwiek inny smartfon.

Jednak Unia Europejska przyjęła ustawę zmuszającą wszystkie firmy z branży technologii konsumenckich do korzystania z ładowarek USB-C do grudnia przyszłego roku.

Bruksela twierdzi, że różne ładowarki wytwarzają 11 000 ton odpadów rocznie. W pewnym momencie istniały 33 rodzaje ładowarek do różnych marek smartfonów.

Z raportów, które wyciekły, wynika, że ​​iPhone 15 i iPhone 15 Pro zaprezentowane we wtorek przez Apple będą wyposażone w port USB-C na całym świecie, nie tylko w Europie.

Oczekuje się, że po latach używania specjalnego kabla Apple wyposaży swojego nowego iPhone’a 15 w standardowe złącze zasilania USB-C
Prawo UE oznacza, że ​​firmy technologiczne będą musiały używać portu USB-C w swoich produktach do grudnia przyszłego roku

Apple nie zaprzeczył tym doniesieniom. Dla tych, którzy korzystają wyłącznie z produktów Apple, zmiana ta oznacza konieczność wymiany kabli, co Apple wykorzystało do lobbowania przeciwko prawu UE, twierdząc, że w krótkim okresie zwiększy to ilość odpadów.

Apple wprowadził już USB-C dla iPadów i laptopów, ale wycofał się z iPhone’a.

Apple znajduje się również pod presją w Chinach, które rozszerzyły swój zakaz dotyczący iPhone’ów na pracowników samorządów lokalnych i przedsiębiorstw państwowych po zakazie pracownikom władz centralnych zabierania telefonów komórkowych do pracy.

Zakaz jest sygnałem, że Pekin zmniejsza swoją zależność od amerykańskiej technologii. Jednak 90 procent produktów Apple jest produkowanych w Chinach. Apple stara się obecnie przyspieszyć przejście na produkcję w innych miejscach, w tym w Wietnamie i Indiach.

READ  Age of Mythology: Retelled ukaże się na Xbox i PC jeszcze w tym roku