Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

APO Wind przyłącza do sieci pierwszą polską farmę wiatrową

APO Wind przyłącza do sieci pierwszą polską farmę wiatrową

ABO Wind po raz pierwszy przyłączył do sieci farmę wiatrową w Polsce. Dziewięć turbin Siemens Gamesa SG114 ma łączną moc 20 MW i zapewnia wystarczającą ilość zielonej energii elektrycznej, aby zasilić około 15 000 domów. Dodatkowo turbiny wiatrowe unikają emisji ponad 34 000 ton dwutlenku węgla. Farma Wiatrowa Donaborów położona jest w południowej części województwa wielkopolskiego, na terenie dwóch gmin Baranów i Kępno.

„Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten kamień milowy i wnosimy solidny wkład w transformację energetyczną Polski” – powiedziała Młodsza Kierownik Projektu Aleksandra Skudlerek. „Dzięki bliskiej i owocnej współpracy z generalnym wykonawcą ONDE, zainteresowanymi stronami, wybudowaliśmy farmę wiatrową szybko i zgodnie z harmonogramem.”

Większość wyprodukowanej zielonej energii elektrycznej będzie sprzedawana w ramach długoterminowych umów na zakup energii. Farma wiatrowa jest obecnie zarządzana przez Aquila Capital, firmę inwestycyjną i deweloperską zorientowaną na zrównoważony rozwój z siedzibą w Hamburgu w Niemczech.

ABO Wind działa w Polsce od 2017 roku. Siedziba znajduje się w Łodzi. 14 pracowników ABO Wind pracuje obecnie nad ponad 400 MW projektów wiatrowych, słonecznych i bateryjnych w Polsce. „W kraju istnieje duży potencjał do zwiększonego wykorzystania energii odnawialnej” – powiedział dr Klaus Potter, dyrektor generalny APO Wind, odpowiedzialny za działalność polskiej spółki zależnej.

Więcej wiadomości i artykułów technicznych z globalnego przemysłu odnawialnych źródeł energii można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Energy Global.

Jesienne wydanie Energy Global 2022

Wydanie Energy Global na jesień 2022 zawiera serię artykułów technicznych dotyczących pływów i pływów, przetwarzania odpadów w energię, magazynowania energii, technologii słonecznej i nie tylko. Wydanie zawiera również raport regionalny przedstawiający, w jaki sposób ekologiczny wodór odgrywa kluczową rolę w transformacji energii odnawialnej w Europie.

Przeczytaj artykuł online: https://www.energyglobal.com/wind/10112022/abo-wind-connects-first-wind-farm-in-poland-to-the-grid/