Od maja br. użytkownicy komunikacji miejskiej we Wrocławiu, Bydgoszczy, Gdańsku i Łodzi będą mogli płacić za swoje bilety poprzez „Kontakt BLIKIEM”. Ta opcja natychmiastowych płatności mobilnych jest teraz dostępna w otwartym systemie płatności Mind of Poland (OPS) oraz w kasownikach mobilnych działających w tradycyjnych automatach biletowych (TVM). W Warszawie, dzięki nowemu rozwiązaniu Mennicy Polskiej, można teraz dokonywać zbliżeniowych opłat BLIK na stacjonarnych i mobilnych telewizorach zainstalowanych w autobusach i tramwajach. Ponadto restauracje i płatności kartą Discover są teraz akceptowane w tych miastach.
Nowy system płatności za bilety komunikacji miejskiej
Nowe wdrożenie Mennicy Polskiej pozwala użytkownikom komunikacji miejskiej płacić za bilety za pośrednictwem „Blika zbliżeniowego”. Ta opcja jest już dostępna Wrocław, Bydgoszcz, Gdańsk i Łódź. W tych miastach podróżni mogą również korzystać z tej metody płatności w mobilnych walidatorach OPS i tradycyjnych TVM. Wkrótce rzeczoznawcy OPS zaoferują również „Blik bezdotykowy” jako metodę płatności Włocławek i Jaworzno.
W WarszawaPasażerowie mogą korzystać z nowego bezdotykowego systemu taryfowego dla biletów komunikacji miejskiej w mobilnych TVM i stacjonarnych zainstalowanych w autobusach i tramwajach.
Intuicyjna obsługa i wygoda dla podróżnych
Aby zapłacić za bilet komunikacji miejskiej za pomocą „Blika zbliżeniowego”, należy aktywować tę opcję płatności w aplikacji banku na telefonie pasażera. Jedynym wymogiem technicznym dla telefonu jest korzystanie z technologii NFC lub HCE, która jest obecnie standardem we wszystkich nowoczesnych telefonach dostępnych na rynku.
– Płacenie za bilet komunikacji miejskiej „Blikiem zbliżeniowym” w automatach Mennicy Polskiej jest tak proste, jak przy użyciu karty zbliżeniowej. Po wybraniu odpowiedniego biletu i wyjściu do zapłaty, pasażerowie muszą przyłożyć otwarty telefon do czytnika w maszynie mobilnej lub stacjonarnej. Podobnie jak „Tradycyjny BLIK” transakcja zostanie automatycznie zatwierdzona bez konieczności logowania się do aplikacji bankowej czy wprowadzania kodu jednorazowego. Podobnie jak w przypadku wszystkich rodzajów płatności zbliżeniowych dokonywanych przez telefon, bezpieczeństwo płatności jest zapewnione dzięki wykorzystaniu opcji uwierzytelniania biometrycznego, takich jak hasło lub kod pocztowy lub odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy wprowadzane w celu odblokowania smartfona. – wyjaśnia Adrian Frąckiewicz, Kierownik Działu Egzekwowania Systemów Płatności Elektronicznych, Mennica Polska SA
W przypadku korzystania w tym samym czasie z innej metody płatności na telefonie, np. Google Pay lub Apple Pay, należy w ustawieniach zmienić domyślną metodę płatności na „Blik zbliżeniowy”.
Wygodna opłata dla gości / posiadaczy kart Discover
Płatność za bilety komunikacji miejskiej za pomocą „Blika bezdotykowego” nie jest jednym z nowych procesów w Polsce. Od maja, oprócz obecnie akceptowanych kart Visa i MasterCard, do płacenia za bilety będą również akceptowane karty Diners / Discovery. Zaspokaja potrzeby zarówno lokalnych podróżników, jak i turystów zagranicznych.
„Totalny maniak jedzenia. Nerd zombie. Idol z przyszłości. Wichrzyciel. Badacz mediów społecznościowych”.
More Stories
Donald Tusk został mianowany premierem, co oznaczało koniec prawicowego reżimu w Polsce
Dzień 2 premierów w Polsce rozpoczyna opóźnione przejście do centrowego, unijnego rządu Międzynarodowy
Polska może zerwać umowy podpisane przez ustępujący rząd, mówi marszałek parlamentu