Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apel Hiszpanii o uregulowanie statusu imigracyjnego człowieka, który dwukrotnie uratował obcych | Hiszpania

Ponad 1800 osób poparło apel hiszpańskich urzędników o ustalenie statusu imigracyjnego nieudokumentowanego Senegalczyka po tym, jak po raz drugi uratował nieznajomego przed utonięciem w głównej rzece Bilbao.

Mohamed Diouf wyszedł z przyjacielem w niedzielne popołudnie, kiedy na jednym z miejskich mostów zobaczył mężczyznę, który wydawał się mieć zawroty głowy. „Próbował złapać się poręczy, kiedy wpadł do wody” – powiedział Diouf Guardianowi. „Byliśmy za daleko. Rzuciłem torbę i poszedłem pobiegać.”

Kiedy dotarł do mostu, 27-latek zobaczył, że 72-letni mężczyzna wylądował twarzą w wodzie. „Był w naprawdę niebezpiecznej sytuacji” – powiedział. „Nie myślałem, po prostu wyskoczyłem”.

Wideo ratunkowe Wykazano, że Diouf stara się utrzymać nieprzytomnego mężczyznę na powierzchni w silnych prądach, gdy przechodnie prosili o instrukcje i zachętę. Dwóch innych Senegalczyków i policjant w cywilu skoczyło z pomocą, a grupie udało się wciągnąć mężczyznę w bezpieczne miejsce na przepływającej łodzi po około 20 minutach przebywania w wodzie.

To nie był pierwszy raz, kiedy Diouf uratował kogoś z rzeki Nervion, która dzieli Bilbao. We wrześniu, jak powiedział, wskoczył do tej samej rzeki wczesnym rankiem po tym, jak zobaczył, jak młoda kobieta wpadła do niej. Akcja ratunkowa została ponownie nagrana na wideo, na którym widać gości wyciągających kobietę z wody za pomocą urządzenia wypornościowego, które rzuciła w niego policja.

Ponieważ nagranie wideo z jego ostatniej akcji ratunkowej wywołało wiele opinii w mediach społecznościowych, wielu porównuje działania migrantów do antyimigracyjnej retoryki zapoczątkowanej przez skrajną prawicę w kraju, lokalną grupę. Uruchom petycję online Domaganie się statusu gości.

READ  COVID-19: Firma twierdząca, że ​​szczepionka Pfizer zmienia ludzi w szympansy zbanowane z Facebooka | nowości naukowe i technologiczne

Chcemy Mahometa [sic] „Dajcie Dioufowi papiery, które pozwolą mu legalnie i wygodnie kontynuować życie w naszym kraju, bez obawy, że zostanie aresztowany i deportowany” – czytamy w petycji wystosowanej przez grupę Woolof of Women who Love Senegal. Wolof jest najczęściej używanym językiem w Senegalu.

Ten ruch nie jest bezprecedensowy: w zeszłym roku, pod naciskiem opinii publicznej, rząd hiszpański przyznał pozwolenia na pobyt i pracę senegalskiej imigrantce. Pociągnij użytkownika wózka inwalidzkiego Z spalonego mieszkania na drugim piętrze w nadmorskiej miejscowości Denia.

Goście, którzy przybyli Hiszpania Ponad cztery lata temu, po wstrząsającej 20-miesięcznej podróży przez Mauretanię i Maroko przed zejściem kajakiem na hiszpańskie brzegi, powiedział, że był poruszony tym żądaniem. Pomiędzy dorywczymi pracami uczęszczał na kursy w zawodach, takich jak spawanie, w nadziei na znalezienie pracy, która pozwoliłaby mu ubiegać się o pobyt w Hiszpanii.

„Jeśli to działa, to świetnie” – powiedział. Ale to, co zrobiłem, wyszło z mojego serca. Z żadnego innego powodu.