Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Grecja kończy poszukiwania miejsca katastrofy kolejowej, gdy gniew się gotuje

Grecja kończy poszukiwania miejsca katastrofy kolejowej, gdy gniew się gotuje

ATENY (Reuters) – Ratownicy kontynuowali kopanie gruzów w sobotę w miejscu najgorszego wypadku kolejowego w Grecji, ale spodziewano się, że zakończą poszukiwania później tego dnia.

Co najmniej 57 osób zginęło, a dziesiątki zostało rannych we wtorek, kiedy pociąg pasażerski z ponad 350 osobami zderzył się z pociągiem towarowym na tym samym torze w środkowej Grecji.

Katastrofa wywołała oburzenie i protesty w całym kraju, a także duży nacisk na standardy bezpieczeństwa w całym systemie kolejowym.

Szef stacji w pobliskim mieście Larissa, który pracował w czasie wypadku w tym tygodniu, został oskarżony o narażenie życia i zakłócanie transportu publicznego. Naczelnik stacji, którego według greckiego prawa nie można podać nazwiska, stawił się w sobotę przed sędzią śledczym.

Jego prawnik, Stefanos Pantzartzidis, poprosił o dodatkowe 24 godziny na odpowiedź na zarzuty, mówiąc, że poprosił o dodatkowy czas po pojawieniu się nowych informacji dotyczących sprawy.

Najnowsze aktualizacje

Zobacz jeszcze 2 historie

„Do niedawna nie byliśmy tego świadomi” – powiedział, dodając, że znaczenie informacji uzasadnia opóźnienie. Nie można być bardziej szczegółowym.

Ludzie składają kwiaty i świece przed budynkiem sądu.

Rząd premiera Kyriakosa Mitsotakisa obwinił za katastrofę błąd ludzki. Związki zawodowe pracowników kolei twierdzą również, że wadliwe systemy bezpieczeństwa i braki kadrowe są powszechne w całej sieci kolejowej.

Pociąg z Aten do północnych Salonik był pełen studentów wracających z długiego weekendu.

Policja poinformowała, że ​​do tej pory zidentyfikowano 54 ciała wśród 56 osób zgłoszonych przez krewnych – prawie wszystkie na podstawie testów DNA, ponieważ incydent był tak gwałtowny. 57. ciało nie zostało zidentyfikowane, ponieważ nikt jeszcze nie pojawił się, aby oddać próbkę DNA.

READ  Sondaż wskazuje, że niedobory żywności dotykają Brytyjczyków bardziej niż wielu w UE | kryzys łańcucha dostaw

Pogrążone w żałobie rodziny obiecały szukać sprawiedliwości.

„To bardzo trudna sytuacja” – powiedział krewny greckiemu radiu Sky. „Zobaczymy, jak pójdziemy dalej (legalnie), niczego nie odpuścimy, rodziny żądają, aby im to nie uszło na sucho”.

Od środy związek zawodowy pracowników kolei prowadzi 24-godzinne strajki. W piątek przedłużyli pracę o 48 godzin, żądając od rządu jasnego harmonogramu wdrożenia protokołów bezpieczeństwa.

(Covering) Angeliki Cotanto i Rene Maltzo Montaż autorstwa Michelle Kampas i Frances Kerry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.