Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zawalenie się budynku w Miami – ostatnie: liczba ofiar śmiertelnych wzrasta do trzech, ponieważ uważa się, że wśród 99 zaginionych jest ciężarna brytyjska matka

Film ukazuje przerażający moment, w którym zawala się budynek na Florydzie, pozostawiając 51 brakujących

Według ABC News liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do trzech, ale spodziewano się większej liczby zgonów, ponieważ władze ostrzegły, że liczba zaginionych w zawalonym kompleksie mieszkaniowym na Florydzie może wzrosnąć z obecnej liczby „co najmniej” 99.

Strażacy uratowali 35 osób z budynku Champlain Tower South, który zawalił się w środku nocy w Surfside, nadmorskim miasteczku 6 mil (9,6 km) na północ od Miami.

Dwóch wyciągnięto z gruzów, w tym młodego chłopca, ponieważ wczesna nadzieja na znalezienie większej liczby ocalałych zanikała z każdą mijającą godziną. Jedenaście obrażeń zostało wyleczonych, a cztery zostały przewiezione do lokalnych szpitali w celu uzyskania dalszej pomocy medycznej.

Tymczasem uważa się, że ciężarna Brytyjka z mężem i roczną córką jest jedną z zaginionych po upadku.

Stan wyjątkowy został ogłoszony wraz z przybyciem Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA) w celu udzielenia pomocy w poszukiwaniach i odzyskaniu pomocy oraz udzielenia pomocy i schronienia 102 „wybranym” osobom z budynku. 12-piętrowy budynek, wybudowany w 1981 roku, miał zaledwie 40 lat, kiedy zawalił się około godziny 1.30 czasu lokalnego w czwartek rano.

Asystent szefa operacji Miami-Dade Fire Rescue Ray Gadallah powiedział, że urządzenia sonarowe z różnych obszarów wraku ujawniły ślady, które mogą pochodzić od 99 osób, które wciąż są zaginione.

„Otrzymaliśmy głosy, niekoniecznie mówiące ludzie, ale głosy” – powiedział Jadallah.

„Co brzmi, jakby ludzie uderzali, no cóż, nie ludzie, ale dźwięki potencjalnego hałasu, nie słyszeliśmy jeszcze żadnych dźwięków dochodzących ze stosu”.

Osoby z członkami rodziny, które mogły przebywać w budynku w momencie jego zawalenia się, proszone są o telefon pod numer 305-614-1819. więcej informacji Tutaj.

1624616470

Eleonora Sly25 cze 2021 11:21

1624614787

Upadek budynku w Miami: naukowcy twierdzą, że mieszkanie było zalane od dziesięcioleci i jest przeszukiwane

12-piętrowy budynek Champlain Towers South w hrabstwie Miami-Dade, który zawalił się na początku czwartku, od dziesięcioleci tonie w alarmującym tempie, podają naukowcy.

Część mieszkania, zbudowanego w 1981 r., została obrócona w gruzy po zawaleniu się w nadmorskim Surfside. Według urzędników potwierdzono, że co najmniej jedna osoba nie żyje, a prawie 100 osób zaginęło, a znacznie więcej rannych zostało wyciągniętych z gruzów.

Według badań przeprowadzonych w 2020 roku przez Shimona Wudinsky’ego, profesora Florida International University, budynek tonął w tempie 2 milimetrów rocznie w latach 90.

Eleonora Sly25 czerwca 2021 10:53

1624613920

Krewni pierwszej damy Paragwaju wśród dziesiątek zaginionych po zawaleniu się budynku na Florydzie

Pięciu krewnych pierwszej damy Paragwaju, w tym jej siostra, jest wśród dziesiątek osób wciąż zaginionych na Florydzie po tym, jak mieszkanie przy plaży pod Miami częściowo zawaliło się w czwartek, zabijając co najmniej jedną osobę.

Minister spraw zagranicznych Paragwaju, Euclid Acevedo, powiedział lokalnym mediom, że prezydent Mario Abdo i jego żona Silvana czekają na więcej informacji na temat sześciu zaginionych osób, w tym pracownika. Uważa się, że znajdowali się w 12-piętrowym mieszkaniu, z którego część spadła w nocy.

W wywiadzie dla lokalnej stacji radiowej Acevedo zidentyfikował członków jako Sofia Lopez Moreira, jej męża Luisa Bittengela, jej troje dzieci i asystentkę rodziny, znaną jako Lady Luna.

Eleonora Sly25 czerwca 2021 10:38

1624613250

Wśród zaginionych są Argentyńczycy, mieszkańcy Ameryki Południowej i Rosjanie

Champlain Towers South przyciągnęło turystów z całego świata, aby cieszyć się atlantyckim wybrzeżem południowej Florydy.

Wśród zaginionych jest para argentyńska, ich młoda córka, nauczyciel z okolic Miami i jego żona, ortodoksyjni Żydzi z Rosji i Ameryki Południowej oraz siostra pierwszej damy Paragwaju.

Jedna z pięciu synagog znajdujących się w odległości spaceru od wieży opublikowała listę mówiącą, że 10 jej członków zniknęło podczas zawalenia się budynku.

Jak dotąd potwierdzono śmierć tylko jednej osoby, mimo że zaginęło prawie 100 osób. Urzędnicy obawiają się, że w najbliższych dniach liczba ta może znacząco wzrosnąć.

„To są bardzo trudne czasy, a sprawy będą się tylko pogarszać w miarę upływu czasu” – powiedział szef policji Miami-Dade, Freddy Ramirez.

Eleonora Sly25 cze 2021 10:27

1624611848

Uważa się, że wśród zaginionych jest ciężarna brytyjska matka, jej mąż i córka

Uważa się, że ciężarna brytyjska matka, jej mąż i ich roczna córka znajdują się wśród tych, których wciąż nie ma od czasu upadku.

Bhavna i Vishal Patel wraz z córką Ishani przebywali w budynku Champlain Towers South, kiedy w czwartek zawalił się na ziemię, według członka rodziny.

Złożono prośby o pomoc w zlokalizowaniu rodziny, ponieważ jedna osoba została potwierdzona martwą. Uważa się jednak, że prawdziwa liczba jest znacznie wyższa.

Nicolette Brent, brytyjska konsul generalna w Miami, odwiedziła w czwartek centrum zjazdów rodzinnych w Surfside i powiedziała, że ​​jej zespół jest „gotowy do pomocy każdemu obywatelowi Wielkiej Brytanii, który może być zamieszany w ten tragiczny incydent”.

Tymczasem rzecznik Wielkiej Brytanii w Ameryce powiedział: „Współpracujemy z lokalnymi władzami w hrabstwie Miami-Dade, aby ustalić, czy jacyś obywatele brytyjscy byli zaangażowani w zawalenie się budynku mieszkalnego, które miało miejsce wcześniej” – poinformował. Telegraf.

Eleonora Sly25 czerwca 2021 10:04

1624603530

Budynek w Miami miał się rozpocząć remont

Według prawnika, częściowo zawalony apartamentowiec w Miami miał rozpocząć naprawę korozji.

Dyrektor Kenneth S, prawnik reprezentujący stowarzyszenie kierowane przez mieszkańców, które obsługuje budynek, powiedział: New York Times że przegląd techniczny wykrył niezbędne naprawy, aby budynek, który został wybudowany w latach 80-tych, mógł spełnić standardy konstrukcyjne procesu recertyfikacji.

Akszita Jain25 cze 2021 07:45

1624602600

22 mieszkańców Ameryki Południowej wśród zaginionych

Według agencji Associated Press, podczas krachu zaginęło 22 mieszkańców Ameryki Południowej – dziewięciu z Argentyny, sześciu z Paragwaju, czterech z Wenezueli i trzech z Urugwaju.

Nicholas Fernandez z Miami powiedział News Radio, że spędziła godziny próbując skontaktować się z dwoma argentyńskimi przyjaciółmi, którzy mieszkali w budynku ze swoją córką po ucieczce z epidemii Covid-19 w Ameryce Łacińskiej.

„Mam nadzieję, że być może ktoś usłyszy wołanie. Wiem, że w środku są psy” – powiedział. „Wiem, że to, co mówię, może brzmieć głupio, ale zawsze jest nadzieja, dopóki nie usłyszymy inaczej”.

Justin Vallejo25 czerwca 2021 07:30

1624599000

Akcje ratunkowe trwają całą noc

Komendant straży pożarnej Florydy Jimmy Patronis powiedział WPLG Miami, że ekipy ratownicze nie zatrzymają się „tylko dlatego, że zapada noc”.

„Mogą wybrać inną drogę” – powiedział.

„Tam jest to wszystko” – dodał, opisując piętrowe łóżko w pobliżu odsłoniętego szczytu budynku. – Może ktoś w nim spał – powiedział.

Justin Vallejo25 czerwca 2021 06:30

1624598524

Krewni pierwszej damy Paragwaju wśród zaginionych w upadku Miami

Krewni pierwszej damy Paragwaju, Sylvana Abdo, byli wśród zaginionych po zawaleniu się mieszkania w Miami.

Według władz Paragwaju z kraju zaginęło sześć osób, w tym siostra Pierwszej Damy Sophia Lopez Moreira. Pierwsza dama planuje dziś lecieć do Miami.

Akszita Jain25 cze 2021 06:22

1624595400

„Budynek jest dosłownie przemoczony”: burmistrz Surfside opisuje szkody

„Budynek jest dosłownie płaski” – powiedział Associated Press burmistrz surfingu Charles Burkett.

„To boli, ponieważ nie oznacza to dla mnie, że odniesiemy taki sukces, jak chcieliśmy żyć” – powiedział.

Justin Vallejo25 cze 2021 05:30