Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon Experience pojawia się w NFL

Amazon Experience pojawia się w NFL

Pierwszą rzeczą, o której pomyślałem, oglądając czwartkowy mecz Kansas City Chiefs-Los Angeles Chargers, pierwszą grę NFL emitowaną wyłącznie na Amazon Prime Video, było: „Chłopcze, zdecydowanie jest dużo reklam Amazon Prime Video w tej grze przesyłanej strumieniowo na Amazon Prime Video”. Wideo, biorąc pod uwagę, że płacę 14,99 USD miesięcznie za oglądanie tej gry na Amazon Prime Video”. Pojawiły się ogłoszenia o nowym Władca Pierścieni okazało się, chłopcyi kilka dziwnych filmów z Sylvesterem Stallone.

Szczerze mówiąc, byłem zaskoczony, że w ogóle nie było reklam. Większość serwisów streamingowych, w tym programy telewizyjne w Prime Video, nie zawiera reklam. Amazon to jedna z największych firm na świecie; że to Założyciel firmy, Jeff Bezos, ma fortunę 150 miliardów dolarów, po rozwodzie. Pomyślałem, że mogą wypełnić puste przestrzenie wbudowane w mecze piłki nożnej czymś wyjątkowym, czymś, co może zapewnić tylko Amazon, czymś, co przekona nas, że za 9 dolarów miesięcznie możemy zdobyć nasze pierwsze wrażenia z oglądania piłki nożnej.

Ale nie: teraz aż za dobrze znam dziwaczny film Sylvestra Stallone’a. Myślę, że to ma sens: choć Amazon Płaci 1 miliard dolarów na sezon za wyłączne prawa do transmisji TNFNie każdy, kto oglądał grę, był klientem Amazon Prime. Zgodnie z zasadą mecz był transmitowany na żywo Na lokalnych rynkach szefów państw i ładowarek; Może ludzie oglądali to w barach, o czym mówiono mi, że robią to fani NFL; Oglądane przez setki tysięcy osób Na oficjalnym kanale Twitch dla Prime Video. A nawet abonenci Prime, którzy zasadniczo subskrybują bezpłatną wysyłkę produktów Amazon, mogą nie wiedzieć o wszystkich filmach Sylvestra Stallone, które platforma ma do zaoferowania: Amazon twierdzi, że 80 milionów gospodarstw domowych w USA obejrzało coś w Prime w tym rokuale firma ma ponad 200 milionów subskrybentów na całym świecie.

READ  Framestore dodaje świąteczną atmosferę świątecznej ofercie Marvela Strażnicy Galaktyki

W końcu, kiedy oglądasz mecz piłki nożnej w CBS lub Fox, wyświetlają reklamy programów w CBS lub Fox. Kiedy Al Michaels nadawał dla NBC, walczył z bolesnymi streszczeniami każdego nowego programu, który NBC nadawał; Teraz robi to dla każdego nowego programu, który emituje Amazon. (Nie wydawał się bardziej podekscytowany czytaniem „Bitwy o Śródziemie” niż czytaniem jej reklam Pożar w Chicago lub cokolwiek.)

Odczyty z na wpół znudzonego ogłoszenia Michaelsa przypominały, że nie było to pionierskie przedsięwzięcie. Tak, wielokrotnie mówiono nam, że wkraczamy w nową erę nadawania NFL, i w pewnym momencie mamy Długie ujęcie Bezosa. (Michaels nazwał Rogera Goodella „Pionierem”, chociaż w rzeczywistości jest ósmym komisarzem NFL, a nie pierwszym, a Bezosa nazwał „jednym z największych umysłów sportowych w historii”, mimo że jest człowiekiem, który założył księgarnię, która nie ma doświadczenie w matematyce.) Ale nadal transmitował dość tradycyjny mecz NFL.

Szczerze mówiąc, była to bardzo dobra transmisja meczu NFL. Wiele osób na Twitterze narzekało na nią Problemy techniczne z jakością wideo lub opóźnioneobserwatorzy zauważyli, że dźwięk z Tłum na Arrowhead Stadium był zauważalnie cichy. Ale było wiele pozytywów: Amazon wydał fortunę na Michaelsa i Kirka Herbstreeta, aby dać im dwóch czołowych komentatorów tego sportu, a ekipa przed meczem / pół i po meczu obejmuje Richarda Shermana i Ryana Fitzpatricka – dwóch niedawno emerytowanych graczy NFL z dużymi postaciami, wielkimi mózgami – oczywiście byliby niesamowici przed kamerą.

Było dużo dzwonków i gwizdów. Oglądanie na laptopie pozwoliło uzyskać dostęp do ulepszonych powtórek i stale aktualizowanych zaawansowanych statystyk, takich jak liczba jardów od odbiorników klasowych. Odbyła się druga transmisja z klipami na żywo All-22, śledzeniem graczy i informacjami o kadrze, która szybko stała się ulubioną wśród fanatyków piłki nożnej.

Amazon próbował również przyciągnąć młodych ludzi alternatywną transmisją z udziałem Dude Perfect, grupy oszustów YouTube, a także Coś w rodzaju pokazu przedmeczowego z grupą ludzi, o których nigdy wcześniej nie słyszałem, i psem. Obejrzałem 15-minutową transmisję Dude Perfect i szczerze jej nie znienawidziłem – DeMarcus Ware pojawił się gościnnie; Wciąż próbował rozmawiać o piłce nożnej, a chłopaki przerywali mu za akrobacje, aw pewnym momencie Weir aktywnie zbeształ za dostarczenie analizy.

READ  Dilip Kumar: indyjska legenda

Ale nic z tego nie było całkowicie nowatorskie. ESPN wyprodukowało alternatywne transmisje pełne analiz NFL i głównych meczów futbolu uniwersyteckiego w swoich sieciach, w tym kanał z alternatywnymi kątami dostępnymi dla transmisji. Kilka firm wyprodukowało lepszą jakość programów na drugim ekranie niż transmisje Dude Perfect TV, takie jak Manning-cast ESPN lub Nickelodeon coroczny kanał playoff. A Witryna statystyk NFL nowej generacji Zapewnia te same zaktualizowane statystyki dla gier w godzinach największej oglądalności, które były dostępne na portalu Amazon. Skala i wyrafinowanie mogły być imponujące, ale transmisja Amazona była zbiorem pomysłów, które inne firmy już wdrożyły.

Jak się okazuje, fajne nowe strumieniowanie gier NFL od Amazona… jest bardzo podobne do transmisji telewizyjnej z gier NFL, z tym wyjątkiem, że teraz kosztuje 9 USD miesięcznie. Co jest bardzo rozczarowujące, ponieważ wkrótce pojawi się więcej transmisji sportowych na żywo. Piłka nożna naprawdę się zmieniła – do oglądania większości europejskich meczów piłkarskich potrzebujesz Peacock lub Paramount Plus, a wkrótce Major League Soccer będzie transmitowana na Apple TV+. MLB ma już cotygodniowe rozgrywki na Apple, a nowa umowa Big Ten da Peacock wyłączne prawa do ośmiu gier w każdym sezonie. Nawet Netflix rozważa zaangażowanie się w grę. Jak napisał Alex Kirchner: Ocean AtlantyckiA To przyszłość, która wygląda na kosztowną i skomplikowaną— Po obejrzeniu meczu w czwartkowy wieczór wydaje się mało prawdopodobne, że nastąpi zmiana gry w jakości transmisji. (Oczywiście, że to jest czwartkowy wieczór Piłka nożna, która jest zwykle uważana za najgorszą piłkę nożną. Szefowie-dowódcy odeszli; w następnym tygodniu, Amazon pokaże Jacoby Brisset – Mitchell Trubesky. Tydzień 16, pojawi się Jaguar Jetsktóra, jak udowodniono matematycznie, jest najgorszą możliwą grą NFL.)

Oglądanie reklamy po reklamie Władca PierścieniZdałem sobie sprawę, że wróciłem wieczorem. Zastanawiałem się, co zrobiłby Amazon, żeby oglądanie piłki nożnej było inne. Ale doświadczenie oglądania piłki nożnej było prawie takie samo. Nie dostaniesz lepszej piłki nożnej za 9 dolarów miesięcznie – zaledwie trzy godziny od Amazona, który mówi ci, dlaczego powinieneś nadal płacić 9 dolarów miesięcznie po 15 tygodniach gry w piłkę nożną.

READ  Depresja wypalenia zawodowego: Studenci omawiają sposoby radzenia sobie z wyczerpaniem pod koniec semestru | Aktualności