Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Alan Bridge to przestrzeń rekreacyjna, która nie nadaje się do projektu szczepień, mówią mieszkańcy

Popularna przestrzeń rekreacyjna przy Alan Bridge to niewłaściwe miejsce dla programu mającego na celu zachęcanie do zapylania dzikich kwiatów.

Rada Stirling jest w trakcie wprowadzania w regionie strategii dotyczącej owadów zapylających w celu ograniczenia wycinania chwastów i stosowania pestycydów w celu promowania bioróżnorodności.

Obszary w obszarze Stirling wyznaczone w ramach programu obejmują łąki na początku John Murray Drive, który jest ograniczony przez Fernbank Brady i Sunilaw Drive, Allan Bridge.

Jednak na posiedzeniu rady społeczności Bridge of Allan, które odbyło się we wtorek wieczorem, stwierdzono, że tereny zielone były „zdesperowane” do publicznego użytku rekreacyjnego przez mieszkańców i grupy takie jak skauci.

Dwie strategie cięcia są przedstawiane radzie lokalnej witryny.

Urzędnik Rady Stirling zaangażował się w odcięcie centralnego obszaru w celach rekreacyjnych i pozwolenie, aby otaczające granice rosły dziko.

Drugi, od członka Rady Alan Bridge, Alasdaira Tolimasha, zasugerował odcięcie większości obszaru, pozostawiając mniejszy obszar na północnym wschodzie dla inicjatywy zapylania.

Jednak, gdy popierał inicjatywę na rzecz różnorodności biologicznej, Mike Watson, przewodniczący rady społeczności Bridge of Allan, uznał tę konkretną zieleń za nieodpowiednią, ponieważ była „dobrze wykorzystana”.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wiadomości i wydarzeń sportowych z obszaru Stirling.

Gavin Drummond, mieszkaniec John Murray Drive, zauważył, że obszar na południe od Henderson Street w mieście obejmuje szereg terenów rekreacyjnych, takich jak place zabaw MUGA, Polar Memorial i parki Hawes.

Jednak murawy przy John Murray Drive były jedynymi terenami rekreacyjnymi na Bridge of Allan na północ od Henderson Street.

„Obszar ten jest używany przez przewodników, harcerzy i ludzi z całego świata” – dodał Drummond. Ponieważ Covid jest używany przez ogromną liczbę ludzi do chodzenia i dalej do Fishers Green itp.

READ  Rumunia podpisuje umowy Artemis o współpracy w eksploracji kosmosu

„Ogólny pogląd tutejszych mieszkańców jest taki, że chcą zobaczyć status quo”.

Można to zrobić w lepszy sposób ”- powiedział radny społeczności Alasdair Taylor.

Mike Watson dodał: „Dla mnie to oczywiste. Nie widzę wrażenia, że ​​teren rekreacyjny został przewrócony, kiedy w Bridge of Allan są inne obszary, które nie zagrażają przestrzeni rozrywkowej. nie ma to dla mnie sensu ”.

Rzecznik Rady Stirling powiedział: „Te zmiany w naszej polityce klimatycznej pojawiły się w zeszłym roku w ramach badania Climate Talks, a obecnie prowadzimy trwające dyskusje z lokalnymi społecznościami na temat opracowania nowej strategii dotyczącej zapylaczy w oparciu o te komentarze.

Rada eksperymentuje z terenami pod nową strategię zarządzania pastwiskami, która zmieni sposób zbierania trawy w parkach i miejscach publicznych w całym Stirling.

„Celem jest zwiększenie różnorodności roślin i dzikich zwierząt w całym Stirling, co szczególnie należy wziąć pod uwagę w Światowy Dzień Pszczół (20 maja)”.