Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aktorka Star Trek, Nichelle Nichols, leci w kosmos: NPR

Aktorka Star Trek, Nichelle Nichols, leci w kosmos: NPR

Według Celestis szczątki aktorki i piosenkarki Nichelle Nichols zostaną wypuszczone w kosmos jeszcze w tym roku.

Mark Ralston/AFP przez Getty Images


Ukryj podpis

Przełącznik napisów

Mark Ralston/AFP przez Getty Images

Według Celestis szczątki aktorki i piosenkarki Nichelle Nichols zostaną wypuszczone w kosmos jeszcze w tym roku.

Mark Ralston/AFP przez Getty Images

Ponad pięć dekad po oryginale Star Trek Serial się skończył, a sympatyczny dyrektor ds. komunikacji naprawdę wyruszy w nieznane, gdy prochy Nichelle Nichols zostaną wystrzelone w kosmos jeszcze w tym roku.

Nichols, główna aktorka, która pierwotnie grała porucznika Nyotę Oora Star Trek W latach 60. i w kilku filmach serialu zmarł w lipcu w wieku 89 lat. Została zapamiętana jako jedna z pierwszych czarnoskórych kobiet, które pojawiły się w dużym serialu telewizyjnym, Jak również dzięki Inspirowanie kobiet i osób kolorowych do dołączenia do NASA.

A teraz trwa jej symboliczna podróż poza stratosferę. United Launch AllianceAmerykański dostawca startu statku kosmicznego – ogłoszony w zeszłym tygodniu Że część prochów Nicholsa poleci w kosmos na pokładzie rakiety Vulcan z Celestes, prywatną firmą, która wysyła skremowane szczątki i DNA w kosmos na loty ku pamięci.

Pierwsza usługa Celestis Voyager ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku i będzie nazywać się Podróż przedsiębiorstwa Na cześć swoich pasażerów.

Przeniesie również resztki Star Trek Twórca treści Gene Roddenberry i jego żona, aktor Magel Barrett Roddenberry, a także James Doohan, który grał Montgomery’ego „Scotty’ego” Scotta w serialu i filmach.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że poprzez tę misję spełniliśmy obietnicę, jaką złożyłem Majel Barrett Roddenberry w 1997 roku, że pewnego dnia ona i jej mąż, twórca Star Trek Gene Roddenberry, polecą ją razem w pamiątkowy lot kosmiczny w kosmos” Celestis Współpowiedział założyciel i dyrektor generalny Charles M. Schaffer w informacja prasowa.

READ  Japonia rezygnuje z zostania czwartym krajem, który wylądował na Księżycu po tym, jak jego sonda księżycowa zaciemniła się

Lot ma wystartować z Cape Canaveral na Florydzie i podróżować ponad 250 mil w głęboką przestrzeń kosmiczną, poza układ Ziemia-Księżyc i Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA, w Jak nazywasz firmę? „Misja jest pierwsza w swoim rodzaju.”

Pragnący uczestnicy mogą zapłacić za przesłanie swojego DNA lub części skremowanych szczątków ich ukochanej osoby podczas podróży, a bilety zaczynają się od 125 000 USD. Dostępność jest ograniczona i Zamknij rezerwacje Środa.

Fani mogą również dołączyć na odległość Wyślij wiadomość powitalną do Nichols online, o którym firma mówi, że również zostanie wysłana w kosmos. Promień, Scotty!