Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

88-letni Polak przechyla najstarszą surfingową koronę świata

Polski emeryt, 88-letni Piotr Dudek, ma nadzieję, że zostanie oficjalnie najstarszym windsurferem na świecie – nadal ciesząc się bitwą wiatru i fal, gdy zabiera się do wody i uczy dzieci cieszyć się tym sportem. Dudek surfuje od 40 lat i jest znany pod pseudonimem „Junior”, który wymyślili mu przyjaciele, gdy miał prawie 80 lat.

„Wyzwaniem jest nauczenie się surfowania i kontrolowania żywiołów, natury, ponieważ jest to walka z wiatrem, wodą, chwiejną deską. Ale jeśli wszystko się łączy i surfujesz, jest to świetna zabawa” powiedział agencji Reutera w rodzinnej Gdyni nad Bałtykiem, przed przejściem na emeryturę był marynarzem: „Uprawiam windsurfing dla zdrowia i uważam, że to doskonały sposób na przedłużenie życia. To sport, który wymaga dużej sprawności fizycznej”.

Jego jedynym ustępstwem na rzecz starzenia się w dzisiejszych czasach jest trzymanie się z dala od wody, gdy wzmaga się wiatr, unikanie czegokolwiek poza łagodną bryzą. Ale fakt, że mógł być największym surferem na świecie, zaskoczył go.

„Nie zdawałam sobie sprawy, że jestem najstarsza, ale byłam zaskoczona, że ​​nie spotkałam na wodzie kogoś bliskiego (wiekowo). To właśnie sprawiło, że ja i mój przyjaciel pomyśleliśmy o dostaniu się do Księgi Rekordów Guinnessa” – powiedział Dudek, który w przyszłym tygodniu skończy 89 lat. Dudek powiedział, że tej wiosny musi co najmniej dwa razy surfować, aby pobić rekord świata należący obecnie do 86-latka. Ma nadzieję, że otrzyma oficjalny certyfikat, gdy uznana notyfikacja zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa.

Nadal dzieli się swoją pasją z innymi. Powiedział: „Lubię uczyć innych, zwłaszcza dzieci. (Praca z) dziećmi jest bardzo satysfakcjonująca i mogą szybko się uczyć. Mam świetną grupę uczniów”.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i została automatycznie wygenerowana z konsorcjalnego kanału).

READ  Disneyowski nadruk Pinokia na żywo jest bardziej drewniany niż prawdziwy chłopiec