Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

209. kompania medyczna Gwardii Narodowej Armii Iowa zostaje rozmieszczona w Polsce

CEDAR RAPIDS, Iowa (KCRG) – Pożegnanie nie jest łatwe, ale członkowie Gwardii Narodowej stanu Iowa są podekscytowani tym, co będzie dalej.

Sp. Brady Elbe od dwóch lat służy w Gwardii Narodowej. Nie może się doczekać pracy w wojskowych szpitalach polowych w Polsce.

„Byłem trochę zszokowany, ale pod koniec dnia byłem podekscytowany, ponieważ jestem młody i tak naprawdę nie mam zbyt wielu obowiązków, więc to jest właściwy czas, abym poszedł” – powiedział Elbe.

Joanie Hoefer powiedziała, że ​​później spotka się ze swoim synem, który dołączy do Elbe i prawie 80 innych osób podczas oddelegowania, gdy wyjeżdża na roczną podróż zagraniczną.

„Powiedział mi, że to Polska, a ja na to: „Nie martwię się” – powiedział Hofer. „To będzie dla niego niesamowita okazja”.

Jest to planowane rozmieszczenie w ramach operacji wojskowych NATO i sił zbrojnych USA. Przywódcy powiedzieli, że nie ma to nic wspólnego z inwazją Rosji na Ukrainę, ale Hofer mówi, że to wciąż niepokojące.

„Dla mnie myślę, że sytuacja się zmieniła. Płakałem każdego dnia” – powiedział Hofer.

Hoffers dołączył do grupy członków rodziny dla szeregowych żołnierzy, aby lepiej poradzić sobie z rozmieszczeniem syna.

Dla Elbe i wielu członków Gwardii Narodowej jest to praca, do której chcą mieć dostęp twarzą w twarz.

„Jestem podekscytowany, że mogę iść ze wspaniałym plutonem żołnierzy. Czuję, że przywództwo jest świetne, spójność jednostek jest świetna i jasne jest, że przywódcy dbają o żołnierzy” – powiedział Elbe. „Wspaniale jest to zobaczyć”.

Słodko-gorzkie pożegnanie tych, którzy służą naszemu krajowi i tych, którzy ich wychowali.

Prawa autorskie 2022 KCRG. Wszelkie prawa zastrzeżone.