Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dwietz – Aktualności – Żołnierze Task Force Marne z wizytą w miejscowej szkole w Polsce

Dwietz – Aktualności – Żołnierze Task Force Marne z wizytą w miejscowej szkole w Polsce

ROŻYŃSK WIELKI, Polska — Amerykańscy żołnierze współpracujący z Marną odwiedzają lokalną szkołę, aby poznać polską kulturę i zapoznać polskie dzieci z kulturą amerykańską w pobliżu poligonu Bemowo Biskie, 15 listopada 2023 r.

Grupa żołnierzy armii amerykańskiej z kompanii Bravo „Barbarian”, 2. batalionu, 69. Brygady Pancernej, 2. Pancernej Brygady Bojowej, 3. Dywizji Piechoty, służących w ramach NATOwskiej Grupy Bojowej Wzmocnionej Wysuniętej Obecności w Polsce, spotkała się z kadrą szkoły i uczniami. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyskiego w ramach działań na rzecz łączenia się z polską kulturą i lokalnymi mieszkańcami.

sierż. sztabowy Dowódca czołgu Kompanii Barbarian Bryce Roach wyjaśnił, że ze względu na pobliską bazę NATO ważne było, aby dzieci zrozumiały, że żołnierze są przyjaźni, a nie zastraszający oraz dlaczego służą w Polsce. Podobnie poznanie polskiej kultury i historii pomaga amerykańskim żołnierzom zrozumieć, dlaczego ich służba w Polsce jest tak ważna.

„To dla nas okazja, aby pokazać, że jesteśmy przerażającymi ludźmi, którzy jeżdżą dużymi, przerażającymi pojazdami” – powiedział Roach. „Jesteśmy tutaj, aby dowiedzieć się i zrozumieć, co dzieje się z lokalnymi dziećmi. To nie tylko świetna szansa dla kolejnego pokolenia polskich dzieci, to także świetna zabawa.

„Kiedy w 2018 roku zostałem dyrektorem naszej szkoły, mój pomysł na współpracę z War Group Poland był taki, aby dzieci miały możliwość poznania nowych kultur bez konieczności opuszczania szkoły” – powiedział kardynał Stefan Wyszczyński, dyrektor szkoły podstawowej. „Ponieważ geograficznie jesteś tu blisko i mamy szacunek. Chcieliśmy to wykorzystać [of teaching Polish culture] Dla amerykańskich żołnierzy nie tylko jako żołnierzy, ale co ważniejsze, jako obywateli amerykańskich.”

Uczniowie przybliżyli żołnierzom historię Polski i jedną z najważniejszych postaci Polski w walce o niepodległość.

„Józef Piszczydski był najważniejszą postacią polskiej niepodległości po 1918 roku” – stwierdził Kakberski. „Amerykańscy żołnierze są tutaj, aby chronić naszą wolność. Jeśli opuszczają Polskę, muszą najpierw wiedzieć, po co tu przybyli… Oni są dla Polaków. [helping to keep] Wolność zapoczątkowana przez Piłsudskiego.”

READ  Komisja Europejska pozywa Polskę do sądu w sprawie „sędzia podważającego” prawo

Roach rozmawiał z uczniami o armii amerykańskiej, stanie Georgia i kulturze Ameryki. Żołnierze zajmowali się także zajęciami plastycznymi z uczniami, co pozwoliło im poznać słowa w ich językach, a także poznać swoje zainteresowania i pochodzenie. Żołnierze zwiedzili szkołę i odpowiadali na pytania uczniów z różnych klas.

„Dzieci tutaj są naprawdę mądre i miłe” – kpr. powiedziała Dameja Corbett, specjalistka ds. wsparcia operacji sygnalizacyjnych w Barbarian Company. „Zadawali mi wiele pytań, więc musiałem z nimi dużo rozmawiać. Dobrze się bawiłem” – powiedział.

„Dla mnie to naprawdę świetna zabawa, ponieważ widzę, jak moi żołnierze mówią i rozwijają się podczas wystąpień publicznych, ale jednocześnie widzę różne cechy i sposoby, w jakie kultury mówią i robią te same rzeczy, co my robimy tutaj, w Gruzji”. – powiedział Roach. „Widzenie ich siedzących i współdziałających ze sobą ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju jako podoficerów i żołnierzy, ale myślę, że jest to jeszcze ważniejsze dla naszej przyszłości tutaj i dla nich, gdy są sierżantami sztabowymi i sierżantami pierwszej klasy”.

„Musiałem porozmawiać z niektórymi dzieciakami i dowiedzieliśmy się o nich trochę” – powiedział Corbett. „Czuję, że w pewnym sensie wszyscy jesteśmy tacy sami. Podobają im się niektóre rzeczy, które zrobiłem… Mam z nimi trochę większy kontakt.

Rotch wierzy, że niezależnie od tego, czy są w Polsce, na Bliskim Wschodzie, czy gdziekolwiek służą, ważne jest, aby żołnierze czuli się komfortowo w kontaktach z lokalną ludnością, aby mogli budować zaufanie i pozytywne relacje z lokalną ludnością.

„Jesteśmy tu teraz, ale nie wiemy, gdzie będzie jutro konflikt” – powiedział Roach. „Dla mnie i dla nich ważne jest, abyśmy zobaczyli, że wielu z tych weteranów – być może zostali, ale nie musi – kiedy obejmą moje stanowisko, będą musieli polegać na swojej społeczności w trudnych czasach”.

READ  Jaskinia w Polsce odsłania półtoramilionowe szczątki ludzkie

Misją 3. Dywizji Piechoty w Europie jest angażowanie się w międzynarodowe szkolenia i ćwiczenia na całym kontynencie, współpraca z sojusznikami z NATO i regionalnymi partnerami w zakresie bezpieczeństwa w celu zapewnienia niezawodnych w walce sił dla V Korpusu, wysuniętych sił Stanów Zjednoczonych w Europie.

Data wykonania: 11.15.2023
Data opublikowania: 18.11.2023 11:04
Identyfikator historii: 458141
Lokalizacja: Rosyańsk Wilkie, PLWidoki internetowe: 13
Pliki do pobrania: 0

domena publiczna