Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Życzenie śmierci pacjenta chorego na raka w USA powoduje utratę długu medycznego o wartości 16 milionów dolarów

Życzenie śmierci pacjenta chorego na raka w USA powoduje utratę długu medycznego o wartości 16 milionów dolarów

  • Napisane przez Madeleine Halpert
  • BBC News, Nowy Jork

Źródło obrazu, Rodzina na Instagramie/McIntyre

Skomentuj zdjęcie,

„Jeśli to czytasz, umarłeś” – napisała Casey McIntyre.

Mieszkanka Nowego Jorku, która zmarła na raka jajnika, zebrała wystarczająco dużo pieniędzy, aby spłacić wielomilionowe długi medyczne innych osób.

W poście w mediach społecznościowych, który zaaranżowała publikację po jej śmierci, 38-letnia Casey McIntyre poprosiła swoich obserwujących, aby rozważyli przekazanie datków na jej sprawę.

Powiedziała, że ​​planuje spłacić długi medyczne innych, aby uczcić swoje życie.

„Jeśli to czytasz, umarłeś” – napisała w mediach społecznościowych.

„Kochałem każdego z Was całym sercem i przysięgam, że wiedziałem, jak głęboką mam miłość… Aby uczcić swoje życie, zaaranżowałem wykupienie długu medycznego innych osób, a następnie wyeliminowanie długu”.

Dodała, że ​​miała szczęście, że podczas choroby na raka jajnika w stadium 4. miała dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej i chciała, aby inni mieli to samo.

Do piątkowego wieczoru McIntyre i jej rodzina zebrali ponad 160 000 dolarów (128 000 funtów) na kampanię prowadzoną przez organizację non-profit RIP Medical Debt. Organizacja spłaca dług medyczny w wysokości 1 dolara za każdy przekazany grosz, co oznacza, że ​​kampania McIntyre’a pomogła usunąć 16 milionów dolarów niezapłaconych rachunków medycznych.

Według szacunków organizacji non-profit KFF zajmującej się badaniami nad zdrowiem, aż 100 milionów Amerykanów cierpi z powodu zadłużenia medycznego.

Źródło obrazu, Rodzina na Instagramie/McIntyre

W poście w mediach społecznościowych informującym o jej śmierci rodzina McIntyre zamieściła notatkę, że w grudniu w nowojorskim Prospect Park w Nowym Jorku odprawią nabożeństwo żałobne i „jubileusz zadłużenia”, podczas którego będą uczcić jej życie, wykupując cudzy dług medyczny i go umarzając. anonimowo. .

Wydawca książek McIntyre rozpoczął leczenie raka jajnika w 2019 roku i zmarł w niedzielę. Pozostawiła męża i 18-miesięczną córkę.

Jak wynika z jej postu, ostatnie pięć miesięcy swojego życia spędziła w hospicjum z przyjaciółmi i rodziną w Wirginii, Rhode Island i Nowym Jorku, w chwilach, które określiła jako „magiczne”.

W Poczta Na X, znanym wcześniej jako Twitter, jej mąż Andrew Rose Gregory napisał: „Casey. Kochamy Cię. Tęsknimy za Tobą. Odeszłaś. Jesteś z nami. Będziemy Cię szukać wszędzie <3”.

READ  António Guterres mówi ONZ, że świat musi obudzić się na zmiany klimatyczne - na żywo | wiadomości ze świata