Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zobacz, jak mężczyzna sfotografował galaktykę Andromedy ze swojego podwórka

Latem 2020 roku świat zafascynował się Kometa Neussktóry pojawia się tylko co 6800 lat. Brennan Gilmore Był tak zaintrygowany, że rozbudził w sobie pasję astrofotografia który trwa do dziś. Dwa lata po rozpoczęciu swojej podróży do gwiazd, osiągnął główny cel: sfotografował galaktykę Andromedy.

Nasza sąsiadka na niebie, Galaktyka Andromedy jest galaktyką spiralną podobną do naszej Drogi Mlecznej. Znajdująca się 2,5 miliona lat świetlnych od nas, wciąż jest jasnym punktem w atmosferze i była czymś, co Gilmore po raz pierwszy sfotografował dwa lata temu. Jednak trochę czasu zajęło zbudowanie umiejętności i zdobycie niezbędnego sprzętu, aby osiągnąć wizerunek, z którego był zadowolony. Wynik końcowy był wart czekania, ponieważ zdjęcie stało się wirusowe po opublikowaniu go online, a nawet skończyło się NEWSWEEK.

Gilmore zrobił niesamowite zdjęcie ze swojego podwórka w Charlottesville w stanie Wirginia w ciągu kilku nocy. Za pomocą 4-calowego teleskopu i kamery astronomicznej zrób setki zdjęć Andromedy. Stamtąd ostrożnie chwycił swoje zdjęcia, używając tylko najlepszych obrazów do ostatecznego obrazu.

W końcu wszystkie jego wysiłki się opłaciły. Ostateczny obraz, utworzony z 290 pojedynczych klatek, jest niezwykle szczegółowy. Przez jej halo gazowe można zobaczyć wiele bilionów gwiazd Andromedy. Gilmore pomyślał o każdym szczególe, w tym o ekspozycji, aby jądro galaktyczne nie było prześwietlone. To pozwala widzom napić się gwiazd i kontemplować tego odległego sąsiada, którym tak naprawdę jest Kierujemy się w stronę naszej galaktyki.

Dla Gilmore’a widok jego obrazu w Andromedzie, który zyskał szerokie uznanie, jest pięknym zakończeniem długiej podróży. „To było wspaniałe uczucie dla publiczności, aby docenić i zainspirować się obrazem, który powstał przez lata. Mamy nadzieję, że zainspiruje to ludzi do spróbowania fotografowania kosmosu lub przynajmniej spędzenia czasu pod gwiazdami.”

READ  Potężna burza słoneczna uderzająca dzisiaj w Ziemię może spowodować ogromne zakłócenia w sieciach energetycznych i satelitach

Zobacz więcej niesamowitych fotografii astronomicznych Brennan Gilmore.

Plejady gromada gwiazd

Plejady gromada gwiazd

Mgławica Serce i Dusza nad Rotundą Uniwersytetu Wirginii

Mgławica Serce i Dusza nad Rotundą Uniwersytetu Wirginii

Jowisz, Wenus, Mars i Saturn z Księżycem nad hrabstwem Lucia w Wirginii

Jowisz, Wenus, Mars i Saturn z Księżycem nad hrabstwem Lucia w Wirginii

Brennan Gilmore: stronie internetowej | Instagram

Udzieliłeś My Modern Met pozwolenia na wyświetlanie zdjęć Brennan Gilmore.

Powiązane artykuły:

Nieziemskie zdjęcia galaktyki Andromedy nad małą szwajcarską wioską

Cały znany wszechświat jest przedstawiony na jednym niesamowitym obrazie

21 astrofotografów do śledzenia na Instagramie, aby cieszyć się codziennym obserwowaniem gwiazd

Astrofotograf tworzy niesamowity obraz Układu Słonecznego ze swojego podwórka