Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zgadzamy się!  Polska podpisuje umowę zakupu FA-50 z KAI

Zgadzamy się! Polska podpisuje umowę zakupu FA-50 z KAI

Korea Aerospace Industries (KAI) poinformowała 27 lipca, że ​​podpisała z Polską podstawowy kontrakt o wartości 3 mld dolarów na zakup 48 lekkich samolotów szturmowych FA-50. Umowa podstawowa to umowa prawna zawarta przed zawarciem umowy o wykonanie w Polsce zakupu.

Podpisanie umowy podstawowej, preludium do ostatecznej umowy pomiędzy KAI a MON. Zdjęcie: KAI

KAI wspomniany Że oprócz zaawansowanych trenażerów/lekkich myśliwców, kontrakt przewiduje lokalną produkcję części zamiennych, instalację lokalnego centrum obsługi, napraw i obsługi (MRO) oraz utworzenie w Polsce międzynarodowej szkoły lotniczej.

Po raz pierwszy w historii finalny produkt koreańskich linii lotniczych wszedł na rynek europejski, a kontrakt eksportowy do Polski jest jak dotąd największy pod względem wolumenu i ceny.

Zobacz też: Dlaczego FA-50 wygrał w Polsce? F-15EX i KF-21 na horyzoncie

– reklamy –

Opierając się na strategicznym partnerstwie z polskim rządem i lokalnymi firmami, KAI planuje etapami utworzyć i rozwijać Centrum MRO dla FA-50, aby zapewnić lokalną zdolność produkcyjną.

W perspektywie średnio- i długoterminowej utworzenie i prowadzenie międzynarodowej szkoły szkolenia lotniczego z wykorzystaniem Sił Powietrznych RP (Siły Powietrzne) FA-50 zostaną zmodernizowane. Jeśli zapotrzebowanie na szkolenia pilotów w Europie zostanie zaspokojone, to polska gospodarka na tym skorzysta.

„To początek wspólnej współpracy, nie tylko sprzedaży”, powiedział prezes KAI Ahn Hyun-ho. Zauważył również, że „klienci FA-50 są potencjalnymi klientami przyszłości KF-21”.

„FA-50 jest najbardziej odpowiednim modelem dla Sił Powietrznych RP, ponieważ jest interoperacyjny z naszym sprzętem i może być wyposażony w najnowocześniejszą broń” – powiedział wicepremier i minister obrony RP Mariusi Waczak podczas podpisywania umowy. ceremonia. .

Szef KAI Ahn Hyun-ho i polski minister obrony Mariusi Włashchak podczas ceremonii podpisania kilku kontraktów obronnych, które obejmowały zakup setek czołgów i samobieżnych haubic. Zdjęcie: KAI.

KAI założyła kluczowe kraje dla każdego regionu świata, takie jak Europa, Afryka, Azja Południowo-Wschodnia, Stany Zjednoczone, Ameryka Południowa i Australia, i prowadzi szeroko zakrojone działania marketingowe poprzez stabilne wsparcie operacyjne i ciągłe doskonalenie osiągów samolotów w krajach eksportujących. Dlatego Polska stanie się głównym graczem firmy KAI, która w najbliższych latach chce sprzedać w Europie od 100 do 200 maszyn FA-50.

READ  W Riverview Lofts planowane są cztery biznesy, w tym restauracje i „studio selfie”.

Staraj się zdominować światowy rynek

Niedawno podpisano z Lockheed Martin umowę o utworzeniu zespołu (TA, Team Formation Agreement) w celu wygrania zamówienia na projekt szkolenia taktycznego marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i sił powietrznych, który ma obejmować 500 jednostek.

Jeśli eksport do Stanów Zjednoczonych się powiedzie, FA-50 szybko stanie się przełomem na rynku zaawansowanych lekkich samolotów taktycznych i szturmowych i oczekuje się, że w przyszłości będzie w stanie zdominować światowy rynek lekkich samolotów szturmowych.

KAI ma nadzieję, że w ciągu następnej dekady będzie w stanie wyeksportować 1000 maszyn FA-50.

FA-50PL

Pierwsze 12 samolotów FA-50 zostanie dostarczonych w 2023 r. i zastąpią wciąż eksploatowane samoloty szturmowe Su-22M4 z czasów sowieckich, a także zapewnią szkolenie przyszłych polskich pilotów F-16 i F-35, których używa Koreańczyków. Samoloty się skończą

Minister obrony Mariusi Wachak podpisując kontrakt z KAI na samoloty FA-50. Zdjęcie: KAI

FA-50PL będzie „spolaryzowaną” wersją lekkiego myśliwca, która będzie zawierać radar AESA (model nieustalony) i będzie łączona z zaawansowanymi pociskami powietrze-powietrze AIM-9X Sidewinder i AIM-120 AMRAAM , a także z oznaczeniem pod. Laser Sniper i inną nowoczesną broń.

FA-50PL zastąpi polskie MiG-29, a dzięki wysokiej dostępności i wysokiej interoperacyjności logistycznej z Lockheed Martin F-16 będzie idealnym uzupełnieniem floty bojowej Sił Powietrznych RP.