Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zełenski podziękował Polsce za czołgi Leopard, a Litwie za systemy przeciwlotnicze

Zełenski podziękował Polsce za czołgi Leopard, a Litwie za systemy przeciwlotnicze

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował Polsce za decyzję o wysłaniu na Ukrainę i Litwę czołgów Leopard do systemów przeciwlotniczych do ochrony krajowego sektora energetycznego.

Powiedział to na konferencji prasowej po drugim szczycie Trójkąta Lubelskiego we Lwowie w środę, informuje Ukrinform.

„Dzisiaj mogę powiedzieć jedno ważne słowo dla naszej armii, naszego państwa, naszej obrony dla zbiorowej obrony Ukrainy i całej Europy. Tym słowem są „czołgi”. Cieszy mnie ta decyzja podjęta przez Polskę, Andrzej się zgodził [Duda]Polski rząd i myślę, że p. Prezydent [Duda] przekażemy wszystkie szczegóły” – powiedział Zełenski.

Podziękował Litwie za decyzję o przekazaniu Ukrainie systemów przeciwlotniczych, co jego zdaniem wzmocni bezpieczeństwo systemu energetycznego kraju, w szczególności przed atakami irańskich dronów.

Według Zełenskiego deklaracja podpisana na szczycie Trójkąta Lubelskiego we Lwowie dotyczy promocji ukraińskiej formuły pokoju, niezbywalnego prawa Ukrainy do ochrony suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy, pomocy Ukrainie na drodze do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO, i kwestie bezpieczeństwa.

Zełenski odwiedził Lwów w środę.

READ  Polska uzgodniła z Koreą Południową zakup 48 myśliwców i 180 czołgów