Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zarząd Planowania zatwierdził restaurację i budynek handlowy na autostradzie. 58, Magazyn samoobsługowy w Polish Town, Kamienice na 3rd Street

Plan terenu dla restauracji samochodowej i budynku handlowego o powierzchni 5000 stóp kwadratowych na Route 58 i Osborne Street otrzymał ostateczne zatwierdzenie w czwartek od Rady Planowania Riverhead.

Zarząd głosował 3-1 za zatwierdzeniem planu lokalizacji, przy czym członek Joseph Baer głosował „nie”, a członek George Nonaroo był nieobecny.

„Myślę, że w przypadku dodatkowego budynku, a także restauracji, doszło do nadmiernej kondensacji lub nadmiernego użytkowania, chociaż jestem pewien, że jest to dozwolone przez przepisy” – powiedział Baer. „I myślę, że to naprawdę spowoduje problemy z ruchem”.

Kiedy w 2015 roku opublikowano plan lokalizacji, restauracja samochodowa z 20 miejscami wewnątrz i 54 miejscami na zewnątrz miała być Sonicem, ale sieć fast foodów później wycofała się, przedstawiciele właściciela nieruchomości powiedzieli urzędnikom miejskim po roku. Powiedzieli wówczas, że właściciel posuwa się naprzód z jego wdrożeniem i ma nadzieję na ożywienie zainteresowania franczyzodawcy Sonic witryną.

„O ile teraz rozumiem, Sonic nie jest zaangażowany w negocjacje” z właścicielem, planista Riverhead, Greg Bergman, powiedział członkom rady planowania na spotkaniu 17 listopada.

„To, co próbują zrobić, to uzyskać aprobatę, potencjalnie przywrócić Sonica na ring” – powiedział Bergman. Przypomniał Zarządowi, że nie zgadza się na konkretną dzierżawę terenu. „Jeśli jest inna restauracja, która chce zrobić restaurację samochodową, mogą to zrobić na miejscu” – powiedział Bergman.

Rada Miejska zatwierdziła specjalne pozwolenie dla restauracji w styczniu, a Rada Planowania Wstępnie zatwierdziła plan zagospodarowania terenu w maju.

Działka o powierzchni 1,78 akra, obecnie pusta, ma pierzeję zarówno przy 58th Street, jak i Osborne Street i otacza istniejącą stację benzynową w północno-zachodnim rogu tego skrzyżowania. Nieruchomość zlokalizowana jest na terenie strefy biznesowej.

W innym środku na czwartkowym posiedzeniu Rada Planowania:

  • Uzyskano ostateczną zgodę na budowę dwukondygnacyjnego magazynu samoobsługowego o powierzchni 20 000 stóp kwadratowych przy ulicy Pułaskiego 817, działce o powierzchni 3,5 akra zlokalizowanej w południowo-zachodnim rogu ulic Pułaskiego i Marcy. Zakład znajduje się w strefie przemysłowej Taksim.
  • Przyznanie ostatecznego zatwierdzenia planu zagospodarowania terenu pod zabudowę mieszkaniową z czterema jednostkami na działce o powierzchni 0,2 akra przy 48 Third Street w Riverhead, położonej w strefie zagospodarowania śródmieścia 4.
  • Udziel zgody administracyjnej na plan terenu Peconic Bay Medical Center na budowę asfaltowego parkingu o powierzchni 13 744 stóp kwadratowych przy 1225 Ostrander Street, na terenie byłego kampusu McGann Mercy. Na działce przewidziano 44 miejsca parkingowe. Nieruchomość, która zajmuje mniej niż 24 akry, znajduje się w dzielnicy strefowej Rezydencja A-40. W zeszłym tygodniu szpital otrzymał zgodę ZBA na zmianę przeznaczenia budynku gimnazjum ze szkoły na biura.
  • Przyznano sześciomiesięczne przedłużenie wstępnego zatwierdzenia planu lokalizacji w celu wyburzenia domu jednorodzinnego i stodoły oraz zbudowania zautomatyzowanej myjni samochodowej o powierzchni 3975 stóp kwadratowych z dołączonym zapleczem biurowym i łazienkowym oraz dziewięcioma samoobsługowymi stacjami próżniowymi na 1,4- hektarowej działki położonej na południowo-wschodnim narożniku drogi 58 i Pułaskiego Rozszerzenia w Strefie Centralnej Dzielnicy Biznesowej.
READ  Senatorowie republikańscy wzywają Bidena do wysłania polskich samolotów bojowych na Ukrainę

— Alec Lewis wniósł wkład w raportowanie.

Przetrwanie lokalnego dziennikarstwa zależy od twojego wsparcia.
Jesteśmy małą firmą rodzinną. Liczysz na nas, że będziemy na bieżąco informowani, a my liczymy na Ciebie, że umożliwisz nam pracę. Zaledwie kilka dolarów może pomóc nam w dalszym świadczeniu tej ważnej usługi dla naszej społeczności.
Wesprzyj RiverheadLOCAL już dziś.