Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Screach wprowadza polską piłkę nożną do komercyjnych obiektów w Wielkiej Brytanii – Digital TV Europe

Screach wprowadza polską piłkę nożną do komercyjnych obiektów w Wielkiej Brytanii – Digital TV Europe

Komercyjna platforma transmisji sportowych Screach podpisała umowę z brytyjską polską Premier League.

Dzięki transakcji, po raz pierwszy w historii ligi, Screach zaoferuje PKO Ekstraklasie relacje z pubów, kawiarni i klubów w całej Wielkiej Brytanii. Umowa Sketch z ligą rozpocznie się od początku sezonu 2022-23 w lipcu.

Stadiony będą mogły uzyskać dostęp do transmisji na żywo ligi za pośrednictwem subskrypcji lub pay-per-view na platformie Screach. Chociaż początkowo obejmuje tylko Wielką Brytanię, Skrich powiedział, że partnerstwo ma możliwość rozszerzenia na inne regiony z dużą populacją polskich emigrantów.

Chociaż nie jest uważana za główną ligę europejską, zainteresowanie tą ligą jest duże w Wielkiej Brytanii, a Polonia reprezentuje największą grupę obcokrajowców w Wielkiej Brytanii.

Robert Rawlinson, dyrektor generalny Screenreach powiedział: „Wielka Brytania jest domem dla dużej i zwartej polskiej społeczności, której PKO Bank Polski Ekstraklasa zapewnia silne połączenie z ich ojczyzną. Od lipca Screach umożliwi właścicielom i operatorom pubów, klubów i kawiarni w całej Wielkiej Brytanii, aby wykorzystać moc tego połączenia, aby przyciągnąć polskich fanów piłki nożnej i utrzymać ich na swoich miejscach.

Marcin Animoki, Prezes Zarządu Ekstraklasy SA, powiedział: „PKO Bank Polski Ekstraklasa stale rozszerza swoją obecność na rynkach międzynarodowych i poszukuje nowych sposobów dotarcia do kibiców poza granicami Polski. W naszym kraju kibice piłki nożnej oglądają mecze głównie u siebie. Jednak wielu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii podekscytowało się oglądaniem meczu w pubie ze swoimi przyjaciółmi.

„Dzięki naszej współpracy ze Screach, polska Ekstraklasa będzie od przyszłego sezonu szeroko dostępna w tego typu obiektach. Polscy kibice będą mogli wspólnie oglądać mecze poza domem, a nasza liga będzie miała dodatkową okazję do zwiększenia swojego uznania i kibiców. ”.