Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Za maską – Wiadomości filmowe | Film- News.co.uk

Brian de Hirst (Dyrektor)

Sieć na antenie (Studio)

PG (Stopień)

99min (Długość)

17 maja 2021 r (Wydany)

23 godziny

Ten fikcyjny dramat medyczny w Graftondale Royal Hospital wyznacza ekranowy debiut Vanessy Redgrave (która pojawia się u boku swojego ojca Michaela) i dostarcza ciekawych informacji na temat zawodu i elitarnej elity regionu.

Jednego z głównych bohaterów filmu poznajemy najpierw, gdy Philip Sellwood (Tony Britton) ma zdawać egzamin „College Fellowship” w atmosferze większej niż wielkie przygotowanie Royal College of Surgeons w Londynie. Na oddziałach czeka narzeczona Selwooda, Pamela Benson Gray (Vanessa Redgrave), która jest córką Sir Arthura Bensona Graya (Michael Redgrave) – ojca przyszłego męża Sellwooda i (dość komfortowo) pierwszego chirurga we wspomnianym szpitalu Grafondale, gdzie prowadzi zespół ekspertów specjalizujących się w kardiochirurgii. Pomimo trudnych pytań zadawanych podczas egzaminu, Sellwood zdaje – ku radości Pameli i Sir Arthura, którzy naturalnie oferują mu posadę w Graftondale, jako że zostanie najnowszym członkiem zespołu chirurgicznego. Sellwood, niechętny do przyjęcia oferty ze względu na „faworyzowanie”, jakie dał mu jego przyszły ojczym, początkowo miał wątpliwości co do przyjęcia oferty, ale potem zdecydował inaczej.

Tak więc pierwsza połowa filmu opowiada o doświadczeniach, przeciwnościach losu i znajomości codziennej rutyny oddziału szpitalnego dr Selwooda, nie wspominając o decyzjach dotyczących życia i śmierci, które musiałby podjąć każdy chirurg, gdyby stan zdrowia pacjenta był taki. Okazuje się szczególnie delikatny. Lub po prostu różnice zdań, co zostało zilustrowane, gdy Sir Arthur i jego kolega dr Isherwood (Niall McGuinness) nie byli w stanie określić, czy będą nazywać swoich pacjentów „ludźmi” czy „probówkami”. Nie martw się, zawsze jest dużo konkurencji, zwłaszcza gdy Sir Arthur dostaje zawrotów głowy podczas dość trudnego zabiegu chirurgicznego, który jest wyświetlany przez kamerę na sąsiednią salę wykładową. I tak codzienna rutyna trwa nadal, podczas gdy Pamela musi pogodzić się z faktem, że w odniesieniu do życia doktora Sellwooda jego miejsce pracy i pacjenci muszą być na pierwszym miejscu. Jednym z jego kolegów jest polski anestezjolog Karl Romik (Karl Mohner), który mimo pozornie czarującego i profesjonalnego charakteru wydaje się nerwowy i niespokojny. Rzeczywiście, pewnego dnia dr Sellwood zapytał, czy mógłby pożyczyć mu 50 funtów (wówczas dumna suma) i wspomniał, że jest problem z kobietą, która „przybyła teraz do Londynu” jako wymówka, nie mówiąc o Detale. Pomimo 50 pożyczek na 50 dolarów, Romic wydaje się coraz bardziej zły i zdenerwowany, dlatego Sellwood postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, spotykając wspomnianą panią, Elizabeth Fallon (Brenda Bruce), która wyjawia traumatyzowanemu lekarzowi, że tam jest. Prawdę mówiąc, Romick jest jej winien (stąd jej wizyta w Londynie), ponieważ … jest narkomanem!

READ  Gdzie jest sfilmowane otwieranie oczu? Miejsca filmowania Netflix

Wkrótce po tym nieoczekiwanym odkryciu sprawy przybierają zły obrót, gdy Romick traci przytomność (najprawdopodobniej z powodu zimnego indyka) i sprowadza nieprzytomnego Sellwooda i jego kolegę anestezjologa do jednego z pomieszczeń personelu oddziału, w którym przebywał. Tymczasem nocna siostra (Margaret Teszak) desperacko próbuje skontaktować się z doktorem Sellwoodem (który ma być dyżurny i dyżurny), ponieważ stan pacjenta gwałtownie się pogarsza – niestety, gdy w końcu dotarła do Sellwood, pacjent już przyjechał. Zmarł, a Sellwood znalazł się w poważnych tarapatach, ponieważ najwyraźniej opuścił urząd. W obliczu upokarzających pytań ze strony Rady Szpitala (w szczególności Lionela Jefferiesa), Sellwood zdecydował się na rap, by chronić i pomóc Romickowi, nawet posunął się do złożenia natychmiastowej rezygnacji. Ale członkowie zarządu mają inne plany i kiedy Sir Arthur zachoruje na chorobę serca, ma tylko jednego lekarza na głowie, musi iść jego śladami …

Oparta na powieści Johna Rowana Wilsona The Pack, Behind the Mask oferuje fascynujące spojrzenie na praktyki medyczne w czasach, gdy NHS była jeszcze stosunkowo młoda, lekarki (nie wspominając o chirurgach) były materiałem science fiction, a każdy lekarz palił jak z komina. Na przykład dr Crabtree (Ian Banin) nigdy nie przestaje podkręcać papierosów! Dziwne jest to, że nie zajmowali się leczeniem siebie nawzajem na raka płuc i można sobie tylko wyobrazić smród dymu papierosowego wewnątrz szpitala. Jakże zmieniły się czasy (dzięki Bogu) pod tym względem!
Michael Redgrave emanuje konieczną izolacją i pewnością siebie człowieka, który jest w pełni świadomy swojej prestiżowej pozycji, jednocześnie przekonując Tony’ego Brettona, że ​​jest młodym lekarzem, którego nie zawsze łatwo przekonać do gry. Vanessa Regriff ma niewiele do zrobienia w swojej pierwszej roli filmowej poza pięknym wyglądem i wsparciem dla swojego mężczyzny.

Dodatkowe materiały do ​​nowo odrestaurowanego wydania Blu-ray obejmują wywiad z aktorem Johnem Gillem w 2021 roku, zwiastun kinowy i galerię zdjęć.

READ  „Nie podoba mi się to, możesz to zmienić” – pyta Aryna Sabalenka Igę Świątek po tym, jak kontrowersje wywołała scena z psychologiem w serialu Netflix „Break Point”