Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

YouTube zmusza popularnego bota muzycznego Groovy Discord do przejścia w tryb offline

YouTube należący do Google zaczął rozprawiać się z botami muzycznymi Discord. Gigant wyszukiwania wysłał do właścicieli popularnego Groovy Bota, który pozwala użytkownikom Discord odtwarzać muzykę z filmów na YouTube i jest zainstalowany na ponad 16 milionach serwerów Discord. Google chce, aby usługa zniknęła w ciągu siedmiu dni, a Groovy zamierza wyłączyć swojego bota 30 sierpnia.

„Groovy był ogromną częścią mojego życia przez ostatnie pięć lat. Zaczęło się, ponieważ robot mojego przyjaciela był do niczego i pomyślałem, że mógłbym zrobić lepszy” – powiedział Nick Amerlan, właściciel Groovy Bot, w komunikacie ogłaszającym zamknięcie. Groovy Bot pozyskuje muzykę z YouTube i umożliwia użytkownikom Discorda odtwarzanie i udostępnianie jej na serwerach, na których zainstalowany jest bot.

Groovy Bot pozwala na odsłuchiwanie społecznościowe na Discordzie, w dużej mierze wykorzystując dźwięk z filmów na YouTube. Stał się bardzo popularny w ciągu ostatnich pięciu lat, z kilka szacunków Co wskazuje, że ma ponad 250 milionów użytkowników. Teraz przyciągnął uwagę Google i YouTube.

Groovy Bot zakończy się jeszcze w tym miesiącu.

„Nie wiem, dlaczego zdecydowali się go wysłać [a cease and desist] Teraz”, mówi Amirlan w wywiadzie dla krawędź. „Szczerze mówiąc, prawdopodobnie nie byli tego świadomi”. Ammerlaan przyznaje, że Groovy Bot był „ciężkim ciężarem” na jego barkach przez ostatnie pięć lat, a działania Google zawsze były czymś, czego można się było spodziewać. „Po prostu wiedziałem, kiedy to się stanie”, mówi Amerlan.

Chociaż Groovy Bot obsługuje Spotify, YouTube, Soundcloud i inne usługi, „około 98 procent utworów odtwarzanych na Groovy pochodzi z YouTube”, przyznaje Ammerlaan. Posunięcie Google, aby zmusić Groovy Bot do trybu offline, może oznaczać, że teraz zobaczymy podobne działania przeciwko właścicielom innego oprogramowania Discord.

Rythm, najpopularniejszy robot muzyczny na Discordzie, wciąż się rozwija… na razie. „Obecnie nie planujemy wyłączenia” – napisał jeden z właścicieli bota Rythm, Jet, w komunikacie skierowanym do społeczności użytkowników. Rythm jest zainstalowany na prawie 20 milionach serwerów Discord i twierdzi, że w rezultacie ma ponad 560 milionów użytkowników.

Próbowaliśmy skontaktować się z jednym z właścicieli Rythm, ale po wstępnej odpowiedzi właściciel nie odpowiadał na prośby o to, czy Google wydał nakaz zaprzestania działalności. Jeśli Google nie jest zadowolony z Groovy Bota, trudno sobie wyobrazić, że pozwolą też kontynuować Rythm.

Wyłączenie Groovy Bota następuje zaledwie kilka tygodni po losowym zniknięciu kilku witryn pobierania filmów z YouTube. Usunięcie tego bota powoduje również ogromną dziurę w ofercie bota Discorda. Rzecznik Discorda powiedział w oświadczeniu: krawędź. „Jeśli bot działający na Discord narusza czyjeś prawa, ta osoba trzecia lub Discord mogą podjąć działania”.

Skontaktowaliśmy się z Google w celu uzyskania komentarza na temat nakazu zaprzestania działalności przeciwko Groovy Botowi, ale firma nie odpowiedziała na czas, aby opublikować.

READ  Co można kupić zamiast drogiego telewizora LG G2 OLED 97"?