Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wreszcie recesja przeciwko najgorszemu rządowi w Europie Wschodniej

CRegulacja, autokracja, Nadmierna władza – to były niebezpieczeństwa, przed którymi Europa Wschodnia uciekała, gdy jej wczesne demokracje przystąpiły do ​​Unii Europejskiej na początku XXI wieku. Zamiast tego inne części Europy obawiają się, że członkowie Wschodu po prostu przenieśli to zło JA.

Posłuchaj tej historii

Ciesz się większą ilością dźwięku i podcastów iOS Lub Android.

Jednym z największych winowajców jest Polska. Rząd w Warszawie najpierw obsadził swój sąd konstytucyjny podległymi sędziami, a później orzekł, że polska konstytucja może naruszać traktaty europejskie – atak na fundamentalną zasadę. JA Członek. Victor Orban, długoletni premier Węgier, prześladował przeciwników politycznych, krytyczne media i gejów Węgrów.

Tymczasem Slash topi gospodarki w większości byłego imperium sowieckiego. Najbardziej zmotywowani obywatele głosują nogami i szukają lepszej przyszłości na Zachodzie, opróżniając miejsca, które zostawili. Prawo i Sprawiedliwość, partia rządząca w Polsce, będzie zachęcać Orbanina Fidesa lub konserwatywne, wiejskie, populistyczne organizacje, które staną się samowzmocnieniem. JerbyBułgarska grupa kierowana przez Baiko Borisova, byłego premiera i kluczową postać w różnych skandalach.

Do tego miesiąca w mroku złego rządu istniał tylko dziwny przebłysk sprzeciwu. Jeden z nich miał miejsce w 2019 r., kiedy Susannah Kapudova, ekolożka i działaczka przeciwko Słowacji, została wybrana na prezydenta Słowacji. W zeszłym roku inny działacz został wybrany na prezydenta pobliskiej Mołdawii (która nie jest jej częścią) JA) Borysow nie zdołał wygrać czwartej kadencji jako premier Bułgarii na początku tego roku, chociaż jego przeciwnicy nie utworzyli jeszcze rządu.

Październik przyniósł odświeżającą zmianę tempa. 9 września najgorszy w wyborach był plutokratyczny prezydent Czech Andrzej Babis. Wygląda na to, że zostanie teraz usunięty ze stanowiska premiera przez rywalizującą koalicję (może zostać urzędującym prezydentem, ponieważ źle się czuje). Jednym z czynników, które doprowadziły do ​​jego niepowodzenia, było jego pojawienie się w Pandory Papers, dokumentach ujawniających wykorzystanie osób publicznych w firmach-przykrywkach, rajach podatkowych i innych sztuczkach bogatych półświatków. Pan Bobbis, podobnie jak pan Borysow, odmawia zrobienia niczego złego.

Tego samego dnia, w niepowiązanym skandalu korupcyjnym, austriacki prezydent Sebastian Kurz podał się do dymisji po tym, jak jego koalicjanci zagrozili obaleniem rządu. Kurz upiera się, że nie popełnił błędu. Wydaje się, że w Europie Środkowo-Wschodniej tolerancja wyborców została wyczerpana przez oskarżenia ich władców.

Pan Orban również jest pod presją. Sześć głównych węgierskich partii opozycyjnych, generalnie podobnie jak on, skakało sobie do gardeł, w końcu zarządzając tym, czego wcześniej nie udało im się zrobić: stworzyć jednolity front. W nieco sprzecznym, uzgodnionym procesie, zgodzili się nie konkurować ze sobą w wyborach parlamentarnych i wybrali wspólnego kandydata na premiera. Czwarte z rzędu zwycięstwo wyborcze Fideszu wydaje się nieuniknione.

W tym samym czasie i bardzo szybko JA Z Węgrami i Polską jest coraz trudniej. Komisja Europejska dysponuje setkami miliardów euro, aby pomóc jej uniknąć załamania spowodowanego epidemią. Każdy kraj członkowski ma duże prawo do zabawek, ale komisja musi zatwierdzić ich plany wydatków przed wypłaceniem pieniędzy. Powołując się na problemy w praworządności, jak dotąd odmawiał udziału Węgrom lub Polsce. Jeśli sądy nie mają racji, myślenie biegnie, wtedy JAPieniądze są niepewne. Podobny argument można wykorzystać do opóźnienia dystrybucji innych środków.

Ta sekwencja wygląda organo, ale może to pierwszy moment JA Zrobił wiele w sprawie zniszczenia demokracji we wschodniej części kraju. Zobaczymy, jak daleko jest gotowy do przejścia. Jeśli jednak dalsze mówienie o wartościach europejskich przez jej przywódców ma mieć jakikolwiek sens, musi być ono stanowcze. Chwała październikowi! Krowa

Ten artykuł został opublikowany w dziale liderów wydania drukowanego zatytułowanego „Rewolucja październikowa”

READ  Mieszkający w Polsce Białorusini przechodzą przez granicę, domagając się sankcji