Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wolontariusze rewitalizują tereny zielone w Wollaton przy pomocy własnego ciągnika

Do 30 wolontariuszy jeździło traktorami, uprawiało warzywa i układało cegły w Walled Gardens w Wollaton Park, aby pomóc zachować zabytkową dzielnicę.

Wolontariusze – niektórzy z nich należą do społecznościowej grupy Friends of Walaton – zbierają fundusze, aby zapewnić sobie możliwość kontynuowania renowacji dużej połaci XVI-wiecznej ziemi.

Andy Jackson, 64 lata, jest uczestnikiem programu społeczności.

„W 2018 r. rada miasta zleciła naprawę wschodniej ściany, która dosłownie się zawaliła” – powiedział emeryt z Woolaton Nottinghamshire Live.

„Kiedy tu dotarliśmy, nie mogliśmy zobaczyć ścian, wszystkie były pokryte bluszczem. Spędziliśmy 3-4 miesiące zbierając wszystkie stare cegły i oczyszczając je, aby można je było ponownie wykorzystać”.

Od małych początków, obecnie co tydzień pomaga około 25-30 wolontariuszy, a także zmieniły się związane z nimi zadania.

„Rozsądne było wykorzystanie pustej przestrzeni w ogrodzie do uprawy warzyw” – powiedział Jackson.

„Jeden wolontariusz przyjechał z traktorem i pomyślałem, że teraz naprawdę możemy zacząć robić rzeczy, mieliśmy wykwalifikowanego pracownika budowlanego, a wolontariusze wnieśli wszystkie swoje inne umiejętności. Teraz zbieramy fundusze, aby pomóc w regeneracji większej ilości ziemi poprzez sprzedaż nasion. ”

Wolontariusz Andy Jackson, 64

Pan Jackson powiedział Nottinghamshire Live, że inne plany dotyczące Walled Gardens obejmują danie uchodźcom przestrzeni jako „uwolnienia umysłu” do uprawy własnej żywności i dawanie działek ziemi dla uczniów, aby mogli przyjść i zrobić to samo.

Pan Jackson powiedział, że Rada Miejska była pomocna podczas renowacji parków, jednak wiele z tego wynika z „niezwykłej pracy” wolontariuszy.

„Nazywamy radę, to ich ziemia. Przez lata dostarczali nam takie rzeczy jak benzyna i narzędzia” – powiedział.

Wolontariusze znaleźli już te drzwi pokryte bluszczem!

Wolontariusze są dumni z bycia przyjazną grupą i uwzględniają aspekt społeczny.

Rachel James, dyrektor operacyjny Wollaton Hall i Wollaton Park dodała:

READ  Olbrzymia chmura gruzu zauważona przez teleskop NASA po zderzeniu ciał niebieskich

„Walled Garden ma kluczowe znaczenie dla posiadłości Wollaton. Wolontariusze wykonują niesamowitą pracę i nadal to robią. Ten trwający projekt był kołem ratunkowym dla niektórych wolontariuszy tutaj i to niesamowite widzieć ducha społeczności i pracę w społeczności ”.

Kate Woodward, doradczyni Partii Pracy w okręgu Wollaton West, podzieliła te odczucia.

„Walled Garden w Wollaton odgrywa ważną rolę w przekształcaniu Wollaton Hall i Deer Park w dostępny świat cudów” – powiedział Cllr Woodward dla Nottinghamshire Live.

„Naszym celem jest rozwój Walled Garden, aby ożywić i ujednolicić własność Wollaton Hall i Deer Park. Ambicją jest, aby Walled Garden był miejscem budowania wiedzy i dzielenia się zasobami oraz będzie zawierał interaktywne centrum związane ze zrównoważonym rozwojem, zdrowie i dobre samopoczucie. Idzie pełną parą, dzięki niesamowitym wolontariuszom z Friends of Wollaton Park.”