Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna z Ukrainą: Rosja przejmie dziś Mariupol, sojusznik Putina twierdzi po tym, jak Ukraina ostrzegła, że ​​jej siły nie „długo wytrzymają” |  wiadomości ze świata

Wojna z Ukrainą: Rosja przejmie dziś Mariupol, sojusznik Putina twierdzi po tym, jak Ukraina ostrzegła, że ​​jej siły nie „długo wytrzymają” | wiadomości ze świata

Wysoki sojusznik Władimira Putina ogłosił, że siły rosyjskie zdobędą dziś strategicznie ważne ukraińskie miasto portowe Mariupol, po tym, jak Ukraina ostrzegła, że ​​jej siły nie mogą „już dłużej wytrzymać”.

Oblężone południowe miasto było głównym celem Rosji od czasów wojny Ukraina Zaczęło się jakieś dwa miesiące temu.

Po narażeniu na codzienne ataki, większość obszaru została zniszczona, a wielu cywilów zostało odciętych od elektryczności, ogrzewania, żywności i środków medycznych.

Siły rosyjskie twierdziły, że kilka dni temu są na skraju przejęcia pełnej kontroli nad miastem, ale jednostki ukraińskiej piechoty morskiej, a także batalion Azowski armii ukraińskiej, skutecznie odparły swoje ataki.

Aktualizacje na żywo dotyczące wojny na Ukrainie

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Siły Mariupola przewyższały liczebnie 10 do jednego

Inne ważne zmiany:

• Prezydent USA Joe Biden wezwał przywódców wojskowych do spotkania w Białym Domu po zaplanowaniu dalszej pomocy zbrojeniowej dla Ukrainy
• Bank Światowy ostrzegł, że kryzys bezpieczeństwa żywnościowego spowodowany wojną może trwać do przyszłego roku
• Boris Johnson powiedział, że rozmowy pokojowe z Rosją prawdopodobnie zakończą się niepowodzeniem i porównał prowadzenie rozmów z Putinem do negocjacji z krokodylem
• Wimbledon zabronił wszystkim graczom z Rosji i Białorusi udziału w tegorocznym turnieju tenisowym

Ale prezydent Rosyjskiej Republiki Czeczenii Ramzan Kadyrow, którego siły walczą na Ukrainie, powiedział, że Mariupol dziś upadnie.

Ostatnia duża twierdza oporu w mieście skupia się wokół hut Azovstal, gdzie około 1000 cywilów chroni się przed ostrzałem i atakami rakietowymi.

„Przed obiadem lub po obiedzie Azovstal będzie pod całkowitą kontrolą sił Federacji Rosyjskiej” – powiedział Kadyrow.

Dowódca ukraińskiej marynarki wojennej Serhij Wołny ostrzegł, że bojownicy w zakładzie mogą nie być w stanie „wytrzymać dużo dłużej”.

READ  Protesty w Iranie: Żałobnicy gromadzą się przy grobie Mahsy Aminiego w trakcie represji | Iran

„Jednostki wroga są dziesiątki razy większe niż nasze i dominują w powietrzu, w artylerii, w siłach lądowych, w
sprzęt i w zbiornikach.”

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Rosyjski nalot na fabrykę Azowstal

Czytaj więcej: Putin powiedział, że Rosja testuje ICBM zdolny do ominięcia „każdego systemu obronnego”

W rozmowie z Sky News powiedział, że siły rosyjskie „w fabryce mają przewagę liczebną 10 do 1” i że ponad 500 bojowników potrzebuje pomocy medycznej.

Jeśli główne miasto portowe upadnie, byłoby to największe dotychczasowe zwycięstwo Moskwy w tej wojnie i umożliwiłoby siłom rosyjskim utworzenie korytarza lądowego między Krymem, który zdobyła na Ukrainie w 2014 roku, a zbuntowanymi regionami Ługańska i Doniecka. na wschodzie kraju.

Ukraina proponuje wymianę rosyjskich jeńców wojennych na korytarz humanitarny

Sytuacja w Mariupolu stała się w środę tak rozpaczliwa, że ​​prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaproponował wymianę rosyjskich jeńców wojennych na korytarz humanitarny, aby umożliwić cywilom bezpieczne opuszczenie miasta.

Ukraina jest gotowa na „specjalną rundę negocjacji” bez warunków „aby uratować naszą młodzież (skrajna prawica) Azov
Ukraiński negocjator Michajło Podolak (batalion), żołnierze, cywile, dzieci, żyjący i ranni – powiedział ukraiński negocjator.

Czytaj więcej: Żołnierze w Hucie Mariupol „przeważyli liczebnie 10 do jednego” przez Rosjan

Poprzednie próby zezwolenia mieszkańcom na ucieczkę z miasta okazały się nieskuteczne, a Ukraina twierdziła, że ​​Rosja nie dotrzymała uzgodnionego zawieszenia broni.

Moskwa zaprzeczyła zarzutom, że atakowała ludność cywilną, obwiniając Ukrainę za nieudane próby ewakuacji.

Ponad pięć milionów ludzi uciekło z kraju od wybuchu wojny, ale uważa się, że ponad 100 000 pozostaje uwięzionych w Mariupolu z niewielką ilością żywności, wody lub dostępu do środków medycznych.

Rosja pomyślnie testuje nowy międzykontynentalny pocisk balistyczny

Ostrzeżenie Mariupola pojawia się po rozpoczęciu przez Rosję nowej ofensywy mającej na celu przejęcie kontroli nad wschodnią częścią kraju, czyli regionem Donbasu.

READ  Carles Puigdemont schwytany: kataloński buntownik niepodległości schwytany przez hiszpański zakon | świat | Aktualności

Śledź codzienny podcast napodcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować,głośnik

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało, że rosyjskie siły kontynuowały ich ściganie, przeprowadzając dziesiątki ataków na obiekty wojskowe i zestrzeliwując ukraiński śmigłowiec Mi-8 w pobliżu wsi Korovi Jar.

Prezydent Putin twierdził również, że jego krajowi się to udało” Sarmat ICBM został przetestowany.

Jego zdaniem rozpoczęcie testu powinno „dać do myślenia tym, którzy pośród agresywnej, szalonej retoryki próbują zagrozić” Rosji.