Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna rosyjsko-ukraińska w skrócie: co wiemy w 258 dniu inwazji | Ukraina

 • Ukraina oświadczyła, że ​​jej stanowisko w sprawie negocjacji z Rosją nie zmieniło się, ani też nie została poproszona o negocjacje przez sojuszników po doniesieniach Washington Post, że jej główny sojusznik i zwolennik, Stany Zjednoczone, zwróciły się do Kijowa o wskazanie, że jest otwarty na negocjacje. Wśród zaniepokojenia sojuszników w niektórych częściach Europy, Ameryki Łacińskiej i Afryki przedłużającą się wojną. doradca prezydenta Ukrainy, Michaił BudalakPowiedzieć Radio Swoboda, że Ukraina będzie negocjować z Rosją dopiero po opuszczeniu przez siły rosyjskie całego terytorium Ukrainy, w tym okupowanego w 2014 roku. Budaliak powiedział, że Stany Zjednoczone traktują Ukrainę jak równy z równym i nie ma przymusu. Powiedział, że Ukraina wygrywa i dlatego siadanie teraz przy stole negocjacyjnym byłoby „nonsensem”.

 • Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Ukrainy powiedział we wtorek, że „głównym warunkiem” wznowienia negocjacji z Rosją będzie przywrócenie integralności terytorialnej Ukrainy. Ołeksij Daniłow Powiedział, że Ukraina musi także „zapewnić” nowoczesną obronę przeciwlotniczą, samoloty, czołgi i pociski dalekiego zasięgu.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski twierdził, że jego siły stopniowo wypierają siły rosyjskie w niektórych częściach wschodu i południa. „Stopniowo posuwamy się do przodu” – powiedział pod koniec poniedziałkowego wieczoru. Tabuk. Zełenski dodał, że obwód doniecki na wschodzie Ukrainy pozostaje centrum najkrwawszej bitwy na Ukrainie, twierdząc, że Rosjanie „codziennie giną setkami”.

 • Jeden z przywódców narzuconych przez Rosję w czasie okupacji Chersoń region Ukrainy, Kirill Strimosovna Telegramie: „Sytuacja rano nie zmieniła się na całej linii frontu. Nie widzimy żadnego ataku totalnego. W tym momencie wszystko pozostaje bez zmian i bez trudnych chwil dla naszego regionu.

 • Prezydent Rosji, Prezydent Rosji Władimir PutinDołączysz w przyszłym tygodniu G20 Szczyt przywódców „jeśli sytuacja jest możliwa”, jego indonezyjski odpowiednik Goku WidodoWe wtorek gospodarz spotkania powiedział, dodając, że Putin może zamiast tego wziąć udział. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w poniedziałek, że Putin do końca tygodnia zdecyduje, czy wziąć udział w szczycie.

  READ  Prognoza fali upałów: piekielne afrykańskie powietrze pustynne 50C upiecze Europę w dziwnym wydarzeniu przez tydzień | pogoda | Aktualności
 • Ukraińcy nadal przygotowują się na kolejne przerwy w dostawie prądu po tym, jak operator sieci w tym kraju powiedział konsumentom, aby spodziewali się przerw w dostawie prądu w Kijowie i innych regionach W poniedziałek i wtorek stara się zmniejszyć presję na infrastrukturę energetyczną uszkodzoną przez rosyjskie ataki rakietowe i dronowe. Po serii rosyjskich ataków na obiekty energetyczne, które od 10 października zniszczyły 40% infrastruktury energetycznej, przerwy w dostawie prądu stają się coraz bardziej rutynowe.

 • Michaił Razwogajewgubernator Sewastopol w KrymMiasto, które zostało zaanektowane przez Rosję w 2014 roku, poinformowało dziś rano, że obrona powietrzna miasta zestrzeliła ukraińskiego drona.

 • Rosja i Stany Zjednoczone rozmawiają o rozmowach o strategicznej broni jądrowej Po raz pierwszy odkąd Moskwa wysłała wojska na Ukrainę, rosyjska gazeta Kommiersant sprawozdania, powołując się na co najmniej trzy źródła zaznajomione z dyskusją.

 • szwedzki premier Ulf Christerson Podczas rozmów z prezydentem we wtorek w Ankarze będzie zabiegał o zgodę Turcji na wstąpienie jego kraju do NATO Recep Tayyip Erdogan.

 • Więcej 30 ukraińskich pracowników serwisu którzy zostali schwytani z Ukraińska wyspa Zminy (Wąż) To było Zwolniony z niewoli rosyjskiejWedług Rzecznika Praw Człowieka Rady Najwyższej.

 • Ukraina otrzymała więcej systemów obrony powietrznej od zachodnich sojusznikówA Minister obrony Ołeksij Reznikow poinformował w poniedziałek. Pomoc wojskowa obejmuje zaawansowany w kraju system rakiet ziemia-powietrze (NASAMS) oraz włoską obronę powietrzną. „Ta broń znacznie wzmocni ukraińską armię i sprawi, że nasze niebo będzie bezpieczniejsze” – powiedział Reznikow. „Dziękujemy naszym partnerom – Norwegii, Hiszpanii i Stanom Zjednoczonym” – dodał.

 • Ukraina oskarżyła siły rosyjskie o plądrowanie i zajmowanie pustych domów w południowym mieście Chersoń w ramach przygotowań do walk ulicznych Obie strony oczekują, że będzie to jedna z najważniejszych bitew wojny. W ostatnich dniach Rosja nakazała cywilom opuścić Chersoń w oczekiwaniu na ukraińską ofensywę mającą na celu odzyskanie miasta, jedynej stolicy regionu, którą Moskwa zdobyła od czasu lutowej inwazji. Lokalni urzędnicy powiedzieli, że Cherson został również odcięty od dostaw wody i elektryczności w niedzielę po nalocie i uszkodzeniu tamy Kakhovka.

  READ  Szwedzki lider opozycji ma za zadanie utworzyć nowy rząd | Szwecja
 • Putin powiedział, że 50 000 rosyjskich żołnierzy powołanych w ramach jego kampanii mobilizacyjnej walczy teraz z jednostkami bojowymi w Rosji”. UkrainaPodała agencja informacyjna Interfax. Putin powiedział, że 80 000 znajdowało się „na obszarze specjalnej operacji wojskowej” – termin, którego Rosja używa w swojej wojnie na Ukrainie – a reszta z około 320 000 poborowych przebywała w obozach szkoleniowych w Rosji.

 • Ale w związku z chaotyczną kampanią mobilizacyjną szykuje się krytyka Rosyjscy żołnierze mówią Setki zginęły w ataku. Gotowość Moskwy do rzucenia setek nieprzygotowanych poborowych na linię frontu we wschodniej Ukrainie wywołała rosnący gniew w Rosji, ponieważ z Ukrainy zwracano coraz więcej trumien. Putin chwalił się w zeszły piątek, że Rosja zmobilizowała 318 000 ludzi w swoich siłach zbrojnych, powołując się na dużą liczbę „ochotników”.

 • Zełenski podjął w poniedziałek ruch w celu zacieśnienia więzi bezpieczeństwa z IzraelemPowiedział, że oba kraje stoją w obliczu podobnych zagrożeń. „Myślę, że dla wszystkich jest jasne, co zacieśnia się bezpieczeństwo Ukrainy i Izraela” – powiedział w swoim wieczornym przemówieniu po rozmowie z Benjaminem Netanjahu, zwycięzcą izraelskich wyborów w zeszłym tygodniu. „Myślę, że możemy znacznie wzmocnić nasze narody, zwłaszcza że zagrożenia, które mamy, są ze sobą powiązane”.

 • podział wewnętrzny powyżej Dostarczanie śmiercionośnych dronów Aby Rosja mogła używać na Ukrainie, otwarta w Iranie, gdzie wybitny konserwatywny duchowny i redaktor gazety powiedział, że Rosja jest wyraźnym agresorem w wojnie i podaż musi się skończyć. Iran odmówił sprzedaży dronów Rosji pomimo ich użycia Celowanie w elektrownie i infrastrukturę cywilnąale w weekend Powiedziała, że ​​przed wybuchem wojny dostarczyła niewielką liczbę dronówWyjaśnienie odrzucone przez Stany Zjednoczone i Ukrainę.

 • Korea Północna powiedziała, że ​​nie ma żadnych umów zbrojeniowych z Rosją i nie ma takich planówJej państwowe media poinformowały, po tym, jak Stany Zjednoczone twierdziły, że najwyraźniej dostarczały Rosji pociski artyleryjskie na wojnę na Ukrainie. Przedstawiciel Ministerstwa Obrony Korei Północnej określił zarzuty jako plotkę i powiedział, że Pjongjang „nie miał »umów zbrojeniowych z Rosją« i »nie ma takiego planu w przyszłości«” – wynika z raportu Reutera.

  READ  Trzęsienie ziemi w Szkocji: trzęsienie ziemi o sile 2,5 stopnia wstrząsa domami w pobliżu Edynburga