Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Cop27: Sunak mówi, że „moralnie słuszne” jest, aby Wielka Brytania honorowała zobowiązania klimatyczne |  policjant 27

Cop27: Sunak mówi, że „moralnie słuszne” jest, aby Wielka Brytania honorowała zobowiązania klimatyczne | policjant 27

Rishi Sunak powiedział w swoim przemówieniu na Cop27, że „moralnie słuszne” jest dotrzymanie przez Wielką Brytanię zobowiązań dotyczących zmian klimatycznych, ale nie wspomniał jeszcze o wypłatach odszkodowań. Boris Johnson Powiedział, że kraj nie może sobie na to pozwolić.

Premier pojawił się w poniedziałek bardzo krótko na światowej scenie, po tym, jak bardzo publicznie odwrócił się od swojej obecności w Egipcie – to samo odwrócenie, które mogło sprawić, że żył pod rządami Johnsona, zmuszony do przemawiania kilka godzin później. Konkurencja.

Sunak w swoim przemówieniu oddał hołd królowej Elżbiecie II, która powiedziała na zeszłorocznym szczycie Cop26 w Glasgow, więc „Zawsze było miejsce na nadzieję”. Powtarzając jej słowa, powiedział: „Myślę, że znaleźliśmy miejsce na nadzieję w Glasgow. Mając ostatnią szansę na opracowanie planu, który ograniczyłby globalny wzrost temperatury do 1,5 stopnia, złożyliśmy obietnice, aby utrzymać ten cel w granicach zasięg.”

Powiedział, że wierzy, że konferencja może spełnić obietnice i ogłosił, że Wielka Brytania potroi swoje fundusze, aby pomóc krajom dostosować się do skutków zmian klimatycznych.

Nie był jednak w stanie wyjaśnić, jak wspierać kraje rozwinięte, które według jego słów były „niesłusznie obciążone długiem węglowym wobec krajów bogatszych”.

Według doniesień brytyjscy negocjatorzy poparli porozumienie w ostatniej chwili, aby zająć się odszkodowaniami dla krajów dotkniętych najgorszymi skutkami zmian klimatycznych, a Pakistan przewodził forsowaniu takiego zobowiązania.

Sunak zauważył niszczycielskie powodzie w Pakistanie, ale nie podjął żadnych działań. „Wiem, że sytuacja finansowa dla wielu jest obecnie trudna”, powiedział w Sharm el-Sheikh. „Pandemia wstrząsnęła światową gospodarką i zanim przyjechałem tu dzisiaj, przez ostatni tydzień pracowałem nad trudnymi decyzjami niezbędnymi do zapewnienia zaufania i stabilności gospodarczej w moim kraju.

„Ale mogę wam dzisiaj powiedzieć, że Wielka Brytania wywiązuje się z naszego zobowiązania w wysokości 11,6 miliarda funtów”.

READ  Mężczyzna na statku wycieczkowym Royal Caribbean wypływa w morze - trwa akcja ratunkowa | Wiadomości z USA

Kilka godzin przed wystąpieniem Sunaka Johnson powiedział na szczycie, że Wielka Brytania wpompowała „ogromną ilość dwutlenku węgla do atmosfery”, ale „nie możemy tego zrobić, wiesz, zrekompensować to jakimś rodzajem rekompensaty. Po prostu nie mamy środków finansowych – my też nie mamy. Każdy kraj może to zrobić”.

Zdesperowany, aby zachować swój piętno na brytyjskich zobowiązaniach klimatycznych, Johnson powiedział: „Najlepszym sposobem, aby to naprawić, jest nie oglądanie się wstecz i próba zebrania części rachunków za straty i szkody, które wyrządziła Wielka Brytania lub inne kraje, ale spróbować i zobaczyć co może zrobić Wielka Brytania”. Aby pomóc krajom w rozwoju i pomóc im w osiągnięciu niskoemisyjnych i ekologicznych technologii [they need]. „

Partia Pracy określiła przemówienie Al-Sinaka jako „puste i puste”, pokazując, że „nie chce tam być… [and] Nie ma prawdziwych ambicji, by poradzić sobie z kryzysem klimatyczno-energetycznym”.

Ed Miliband, minister ds. zmian klimatycznych i Net Zero, powiedział: „Rishi Sunak jest premierem paliw kopalnych w erze energii odnawialnej. To człowiek, którego trzeba było ciągnąć, kopiąc i krzyczeć, by nawet iść na Cop27, który sprzeciwia się planom uczynienia Wielkiej Brytanii supermocarstwo energetyczne. czyste”.

Johnson skrytykował również nieudane próby Liz Truss ożywienia szczelinowania hydraulicznego w Wielkiej Brytanii. Truss planuje znieść zakaz szczelinowania hydraulicznego w Anglii, na co Johnson zgodził się w listopadzie 2019 r. Sunak powiedział w zeszłym miesiącu, że będzie kontynuował zakaz.

„Ludzie doszli do wniosku, że cały projekt zerowy netto musi zostać opóźniony, zamknięty, włożony w lód i, na przykład, musimy ponownie otworzyć elektrownie węglowe i pozbyć się brytyjskiej wsi” – powiedział Johnson.

„Myślę, że tutaj w Sharm jest moment, w którym musimy zmierzyć się z tym nonsensem. To nie jest moment, aby zrezygnować z kampanii dla Net Zero”.