Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wojna na Ukrainie: Biden zaprzecza wezwaniu do zmiany reżimu w Rosji dzień po tym, jak powiedział Putinowi „nie może pozostać u władzy” |  wiadomości ze świata

Wojna na Ukrainie: Biden zaprzecza wezwaniu do zmiany reżimu w Rosji dzień po tym, jak powiedział Putinowi „nie może pozostać u władzy” | wiadomości ze świata

Prezydent USA Joe Biden zaprzeczył, że wzywał do zmiany reżimu, kiedy powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin „nie może pozostać u władzy”.

Biden wychodził z nabożeństwa w Waszyngtonie, kiedy reporter zapytał go o przemówienie.

Zapytany, czy opowiada się za zmianą reżimu w Rosji, Biden odpowiedział: „Nie”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Biden: Ten człowiek nie może pozostać u władzy

Wyżsi urzędnicy amerykańscy spędzili większość niedzielnego i poniedziałkowego wieczoru, próbując to zbagatelizować Ta część przemówienia pana Bidenaktóry został dostarczony w sobotę podczas wizyty w Polsce.

Wśród nich był sekretarz stanu Anthony Blinken, który powiedział, że Biden miał na myśli po prostu, że Putin nie powinien być „uprawniony do pójścia na wojnę” przeciwko Ukrainie lub gdziekolwiek indziej.

Kluczowe zmiany:

• Kolejna runda bezpośrednich rozmów między Ukrainą a Rosją odbędzie się od dziś w Turcji
• Ukraiński obwód Ługańsk, którego większość jest kontrolowana przez wspieranych przez Rosję separatystów, powiedział, że może przeprowadzić referendum w sprawie przystąpienia do Rosji
• Ukraina ogłosiła w niedzielę ewakuację 1100 osób z obszarów frontowych, w tym z miasta Mariupol, po tym, jak obie strony zgodziły się na utworzenie dwóch „korytarzy humanitarnych”
• Organizacja Narodów Zjednoczonych poinformowała, że ​​od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji pod koniec lutego na Ukrainie zginęło 1119 cywilów, a 1790 zostało rannych
• Ukraiński wicepremier powiedział, że siły rosyjskie pracują nad „militaryzacją” strefy wykluczenia wokół okupowanej elektrowni atomowej w Czarnobylu.

Mapa inwazji Rosji na Ukrainę
zdjęcie:
Inwazja Rosji na Ukrainę 26 marca

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że jest gotowy do dyskusji o przyjęciu neutralnego statusu w ramach porozumienia pokojowego z Rosją.

Przemawiając do rosyjskich reporterów przez wideo w późną niedzielę, powiedział: „Gwarancje bezpieczeństwa, neutralność i nieatomowy status naszego państwa – jesteśmy na to gotowi. To jest najważniejszy punkt”.

READ  Kontratak Ukrainy: Kijów twierdzi, że wyzwolił wsie w obwodzie donieckim

Zełenski, który rozmawiał z grupą po rosyjsku, powiedział, że taka umowa powinna być gwarantowana przez osoby trzecie i przedstawiona Ukraińcom w referendum.

Wykluczył próbę odzyskania siłą wszystkich ziem kontrolowanych przez Rosję, mówiąc, że doprowadziłoby to do trzeciej wojny światowej.

Zapisz się do ukraińskiego dziennika wojennego na Podcast AppleA spotify A głośnik

Dodał jednak, że chce osiągnąć „kompromis” w sprawie wschodniego Donbasu, który od 2014 roku jest kontrolowany przez siły wspierane przez Rosję.

Powiedział, że nie będzie żadnego ruchu w związku z innymi rosyjskimi żądaniami, takimi jak rozbrojenie.

Pojawia się, gdy inny wysoki rangą urzędnik ostrzegł, że Rosja zamierza podzielić Ukrainę na dwie części, aby stworzyć region kontrolowany przez Moskwę.

Śledź codzienny podcast na podcast jabłkowy, podcast google, spotyfikować, głośnik

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kirilu Budanow powiedział, że Putin zdał sobie sprawę, że „nie może połknąć całego kraju” i prawdopodobnie podzieli go tak, jak w „scenariuszu koreańskim” – odnosząc się do podziału między Koreą Północną i Południową.

„Okupanci będą próbowali wciągnąć okupowane terytoria w jedną quasi-państwową strukturę i przeciwstawić ją niezależnej Ukrainie” – powiedział Budanow.