Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraiński światowy kickboxer Maxim Kajal zginął „w bitwie w Mariupolu”

Ukraiński światowy kickboxer Maxim Kajal zginął „w bitwie w Mariupolu”

Ukraiński kickboxer Maxim Kajal „zabił w walce u boku żołnierzy w Mariupolu”

  • Maxim Cajal, lat 30, walczył z siłami rosyjskimi w Mariupolu, kiedy zginął
  • Trener Oleg Tanura powiedział, że walczył w ramach jednostki ukraińskiego batalionu Azow
  • Kajal z Kremenczug wygrał Mistrzostwa Świata ISKA w Kickboxingu w 2014 roku

Jego trener mówi, że ukraiński mistrz świata w kickboxingu zginął walcząc u boku żołnierzy w oblężonym mieście Mariupol.

Jego trener Oleg Tanura powiedział, że 30-letni Maxim Kajal walczył w piątek z nacierającymi siłami rosyjskimi w ramach jednostki ukraińskiego batalionu Azow w Mariupolu, kiedy został zabity.

Niestety, wojna bierze to, co najlepsze. 25 marca podczas obrony miasta Mariupol w ramach wydzielonej jednostki sił specjalnych w Azowie zginął Maxim Kajal.

Jego trener Oleg Tanura powiedział, że 30-letni Maxim Kajal walczył w piątek z nacierającymi siłami rosyjskimi w ramach jednostki ukraińskiego batalionu Azow w Mariupolu, kiedy został zabity.

Kajal z Kremenchuk na Ukrainie wygrał mistrzostwa świata ISKA w kickboxingu w 2014 roku

Kajal z Kremenczuka na Ukrainie wygrał Mistrzostwa Świata ISKA w Kickboxingu w 2014 roku

Pan Tanoura opisał Kagala jako „pierwszego mistrza świata w kickboxingu ze wspaniałego miasta Kremenczug, pierwszego dorosłego mistrza świata drużyny Ukrainy, po prostu honorową i szanowaną osobę”.

Kajal z ukraińskiego miasta Kremenczug wygrał Mistrzostwa Świata ISKA w Kickboxingu w 2014 roku.

READ  Jak Mistrzostwa Świata w Katarze rzucą światło na izraelską blokadę Gazy | Katar Wiadomości z Mistrzostw Świata 2022

Kickboxer, podobnie jak setki innych ukraińskich cywilów, postanowił chwycić za broń i obronić Ukrainę przed inwazją sił rosyjskich, gdy zginął w Mariupolu.

Mariupol odczuł ciężar rosyjskiej siły ognia, w wyniku którego miasto zostało obrócone w „kurz”.

W poniedziałek analitycy brytyjskiego wywiadu obronnego powiedzieli, że Rosja zajęła większość terytorium na południu Ukrainy, w pobliżu Mariupola, gdzie trwają ciężkie walki, gdy siły Putina próbują zdobyć strategicznie ważny port.

Ale Ministerstwo Obrony stwierdziło, że rosyjskich najeźdźców dotykają braki logistyczne, brak rozpędu i niskie morale, a także „ciężkie walki Ukraińców”.

Lokalny burmistrz Vadim Boychenko powiedział, że sytuacja w Mariupolu jest bardzo przerażająca, gdzie około 160 000 cywilów jest uwięzionych bez ogrzewania i elektryczności, a nadmorskie miasto musi zostać całkowicie ewakuowane.

Boychenko powiedział, że 26 autobusów czekało na ewakuację cywilów – którzy przez wiele dni byli narażeni na ciągłe bombardowanie przez siły rosyjskie – ale ludzie Władimira Putina nie zgodzili się zapewnić im bezpiecznego przejazdu.

160 000 cywilów uwięzionych w mieście jest obleganych przez siły rosyjskie, a zapasy żywności, wody i lekarstw stale się kurczą.

Widok na zniszczone budynki i samochody po niedzielnym bombardowaniu ukraińskiego miasta Mariupol

Widok na zniszczone budynki i samochody po niedzielnym bombardowaniu ukraińskiego miasta Mariupol

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy stwierdziło, że siły rosyjskie „obracają miasto w proch”, opisując sytuację w Mariupolu jako „katastrofalną”, ponieważ ludzie walczą o przetrwanie.

Burmistrz Boichenko powiedział: „Sytuacja w mieście jest nadal trudna. Ludzie są poza linią katastrofy humanitarnej. Musimy całkowicie ewakuować Mariupol.

Mówiąc o braku zgody sił rosyjskich na bezpieczne przejście ludności cywilnej z Mariupola, burmistrz powiedział: Federacja Rosyjska gra z nami.

„Jesteśmy w rękach najeźdźców”.

Rosja powiedziała w zeszłym tygodniu, że ewakuowała setki tysięcy ludzi ze strefy działań wojennych, ale Ukraina powiedziała, że ​​nawet 15 000 cywilów zostało siłą usuniętych z lewobrzeżnej dzielnicy Mariupola do Rosji.

READ  Polityk Bractwa Włoskiego zbierający faszystowską amunicję wybiera Przewodniczącego Senatu | Włochy

Mariupol jest powszechnie postrzegany jako nagroda strategiczna dla rosyjskich najeźdźców za stworzenie pomostu między Krymem, który Moskwa zaanektowała w 2014 roku, a dwoma separatystycznymi enklawami na wschodzie Ukrainy.

Reklamy