Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wizz Air zwiększy liczbę lotów na lotnisko Aberdeen w Gdańsku

Wizz Air zwiększy liczbę lotów na lotnisko Aberdeen w Gdańsku

Po wycofaniu planowanego połączenia do Tirany w Albanii, Wizz Air całkowicie wycofał się, rezygnując z Edynburga. Droga do Gdańska W Polsce.

Teraz AGS nawiązała współpracę z Aberdeen, właścicielem innego szkockiego lotniska, Glasgow, w celu wygrania ulepszonych usług do Gdańska z trzech do czterech lotów tygodniowo, w związku z tym, że linia lotnicza podobno planuje dalszy rozwój.

Herald: Istnieją możliwości ekspansji w SzkocjiW Szkocji istnieje możliwość ekspansji (Zdjęcie: Getty Images)

Wizz Air twierdzi również, że jest najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie i najbardziej ekologiczną na świecie.

Edynburg trafia do tych miejsc z jeszcze mniejszą konkurencją i zajmuje inne miejsca w grze typu huśtawki i ronda.

Jednak według opinii branży AGS interesuje się możliwością rozwoju w Glasgow i publikacji podróżniczej Pazaser, co jest powodem do radości w Aberdeen.

Zapytałem analityka brytyjskich linii lotniczych Seana Moultona, który powiedział: „Edynburg jest bardzo konkurencyjny, a Ryanair ma ogromną bazę, która bezpośrednio konkuruje na obu trasach, a Wizz przenosi się do Glasgow.

„Ponieważ Ryanair nie ma bazy w Glasgow, ma większe szanse na odniesienie sukcesu i zdobycie własnego rynku.

„W Aberdeen wzrost na trasie do Gdańska odzwierciedla ożywienie ruchu naftowego i daje polskiemu miastu większy wybór weekendowych wycieczek”.

W tym tygodniu liczba rond na lotnisku w Edynburgu wzrosła, gdy reporterka biznesowa Christy Dorsey poinformowała, że ​​JetBlue wybrało to lotnisko z USA na swoją pierwszą trasę do Szkocji.

Linia lotnicza będzie obsługiwać letnie połączenie z lotniska w Edynburgu do JFK w Nowym Jorku od maja do września przyszłego roku.

„Dodanie tej trasy jeszcze bardziej poprawia łączność z najbardziej ruchliwego lotniska w Szkocji do Ameryki Północnej, zwiększając przepustowość transatlantycką o 51% w 2023 r. w porównaniu z poziomem z 2019 r.” – napisał, dodając Gordon Dewar, dyrektor naczelny lotniska w Edynburgu, powiedział: „To pierwszy raz w historii powitaliśmy linię lotniczą w Edynburgu. Ważna chwila.”

READ  Aldi planuje otworzyć w Polsce 600 sklepów w ciągu najbliższych pięciu lat

Sekundy do przerwy, runda druga. NatWest Group, właściciel Royal Bank of Scotland, został oskarżony o szereg „poważnych błędów” w traktowaniu Nigela Farage’a, co doprowadziło do nagłego odejścia w lipcu byłej dyrektor naczelnej Dame Alison Rose.

„Jak pamiętacie, dama Alison upadła na miecz po nieudanej konsultacji z redaktorem biznesowym BBC Simonem Jackiem” – napisał zastępca redaktora biznesowego Herald, Scott Wright.

„To była geneza toczącej się historii, która w końcu bankier przyznała, że ​​była źródłem kolejnych artykułów w prasie dotyczących rachunków prowadzonych przez byłego przywódcę UKIP Nigela Farage’a w Coutts, prywatnym banku należącym do NatWest”.

Tymczasem, według starszej dziennikarki Caroline Wilson, nowy plan turystyczny zakłada wybudowanie w Glasgow do 2025 r. 20 nowych hoteli.

„Potrzebujemy więcej hoteli w Glasgow, stwierdził jeden z szefów turystyki, ponieważ odwiedzający konferencje chcą «wzmocnić» swoje wrażenia poprzez dłuższy pobyt” – napisał.

Oczekuje się, że ponad połowa dodatkowych nowych hoteli planowanych w mieście będzie cztero- lub pięciogwiazdkowych. Doda do swoich dwóch pięciogwiazdkowych hoteli Kimpton Blythswood Square i Hotel du Vin.