Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wielka Brytania oskarża Rohingję o rezygnację z „katastrofalnych” cięć pomocy o 40% | Pomaga

Rząd został oskarżony o porzucenie uchodźców Rohingya w Bangladesz Po odcięciu pomocy od pomocy humanitarnej o ponad 40%.

Plik Biuro ds. Zagranicznych, Wspólnoty i Rozwoju (FCDO) zadeklarowało 27,6 miliona funtów W porównaniu ze wspólnym planem reagowania sektora humanitarnego, który został uruchomiony w tym tygodniu, w porównaniu z 47,5 miliona funtów ostatni rok.

Ta decyzja będzie miała tragiczne konsekwencje dla niektórych z najbardziej zdesperowanych i bezbronnych ludzi na świecie. „Wielka Brytania powstrzymuje się, kiedy potrzebują nas do podjęcia działań” – powiedziała Kristi McNeill, dyrektor wykonawczy Save The Children ds. Polityki, rzecznictwa i kampanii.

McConnell powiedział, że cięcia nie były zaskakujące po tym, jak rząd już uciął pomoc dla Jemenu i Syrii, ale były one „krótkowzroczne”.

„[Rohingya refugees] Żyją teraz w niebezpiecznych i ciasnych obozach dla uchodźców, które walczą o powstrzymanie Covid-19. Do tej pory w tym roku w największym skupisku uchodźców na świecie miało miejsce ponad 80 pożarów [around Cox’s Bazar]Sześć razy gęstsze od Nowego Jorku – powiedział McNeill.

W czwartek władze Bangladeszu nakazały zamknięcie pięciu obozów dla uchodźców w Cox’s Bazar po gwałtownym wzroście liczby przypadków Covid-19. Według Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców w kwietniu i maju odnotowano 320 przypadków, ponad jedną trzecią całkowitej liczby od początku epidemii.

Anupum Barua, dyrektor Cox’s Bazar Medical College, powiedział AFP, że liczba obrażeń w obozach jest „alarmująca”.

Co najmniej 885 000 Rohingja żyje w Bangladeszu, większość z nich od 2017 r., Kiedy wojsko Mjanmy rozpoczęło operację przeciwko grupie mniejszościowej, opisanej przez ONZ jako Ludobójstwo.

„To nie jest właściwy moment, aby Wielka Brytania porzuciła międzynarodowe przywództwo” – powiedział Ton Khin, szef brytyjskiej organizacji Birmese Rohingya w oświadczeniu.

Kiedy FM Dominic Rap Cięcia pomocy Głównym celem pomocy w cięciu będą dzieci Rohingya. Znika przyszłość dla dzieci w obozach. Przy rosnącej populacji, która prawie nie otrzymuje wykształcenia, w ciągu 10 lat będziemy mieli stracone pokolenie ”.

READ  Wenecja zakazuje występów dużym grupom wycieczkowym i prelegentom

Rozpoczynając plan reakcji, ambasador Wielkiej Brytanii przy ONZ w Genewie Simon Manley zdał sobie sprawę, że nie znaleziono długoterminowego rozwiązania dla Rohingya i że wojskowy zamach stanu był w Myanmar Sytuacja była skomplikowana.

Kampania Birmy w Wielkiej Brytanii Oskarżył rząd, że nie dorównuje potępieniu zamachu stanu na poparcie Rohingya.

Dominic Raab mówi w rozmowie, ale nie chodzi po Birmie. Lubi wygłaszać oświadczenia, czy to o sprawiedliwości, czy o wsparciu dla protestujących, ale nie podejmuje działań. Obejmuje to pomoc. „W czasach największej potrzeby Dominic Raab postanowił porzucić najbiedniejszych ludzi w Birmie” – powiedziała Karen Walterson, jej działaczka.

W 2017 roku rząd brytyjski przeznaczył 129 milionów funtów na odpowiedź Rohingya po masowym exodusie. Ale wydatki spadały z każdym rokiem.

Namioty przekazane przez Chiny w Cox’s Bazar w Bangladeszu, 24 marca 2021 r. Wielka Brytania co roku od 2017 r. Obniża swoje wydatki na reakcję Rohingya. Zdjęcie: Muhammad Bonaire Hussain / Reuters

Wspólny plan reagowania ogólnie ucierpiał z powodu malejącej liczby darowizn. We wtorek ogłoszono, że darczyńcy zadeklarowali jedynie 35% z 943 milionów dolarów Wymagane na 2021 r Wesprzeć Rohingya i prawie 500 000 ludzi mieszkających w pobliżu obozów, oferując szereg podstawowych usług, w tym żywność, wodę i opiekę zdrowotną, a także ochronę kobiet i dziewcząt.

Rząd Wielkiej Brytanii obcina swój budżet pomocowy 0,7–0,5% DNB W tym roku zapowiedział jednak, że zamierza zwiększyć wydatki, gdy miną finansowe skutki pandemii koronawirusa.

FCDO powiedział: „Wielka Brytania wydaje w tym roku ponad 10 miliardów funtów na walkę z ubóstwem, walkę ze zmianami klimatycznymi, reagowanie na kryzysy humanitarne i poprawę zdrowia na świecie. Od 2017 roku Wielka Brytania przeznaczyła ponad 321 milionów funtów na reakcję Rohingya, oraz pozostajemy głównym darczyńcą. Odpowiedź na kryzys Rohingya w Bangladeszu ”.