Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Starszemu mężczyźnie amputowano nogę w austriackiej klinice |  Austria

Starszemu mężczyźnie amputowano nogę w austriackiej klinice | Austria

Austriacki szpital powiedział w czwartek, że amputował pacjentowi niewłaściwą nogę, obwiniając go o ludzki błąd, który nazwał „tragiczną pomyłką”.

W oświadczeniu klinika Frechstat w miejscowości o tej samej nazwie niedaleko czeskiej granicy poinformowała, że ​​pacjent cierpi na wiele chorób. Poprzednie choroby dotknęły jego nogi do tego stopnia, że ​​lewa noga wymagała amputacji.

„Byliśmy głęboko zszokowani, że we wtorek 18 maja, pomimo standardów zapewnienia jakości, amputowano złą nogę 82-latkowi…” – powiedziała klinika, dodając, że błąd został zauważony po raz pierwszy podczas zmiany ubieranie się w czwartek rano.

„Musimy dowiedzieć się, w jaki sposób ta awaria, ten błąd może się wydarzyć. Chcę tutaj publicznie przeprosić” – powiedział dyrektor medyczny kliniki Norbert Fritsch na konferencji prasowej.

austriacki Dzisiejsze wiadomości Wspomniałem, że pacjent początkowo nie rozpoznał błędu z powodu swojej choroby. Dodała, że ​​Fritsch powiedział również, że 82-latek został poproszony o potwierdzenie z góry, ale jego wymowa była ograniczona.

Klinika stwierdziła, że ​​wydaje się, że błąd pojawił się na krótko przed operacją, kiedy noga, która miała być amputowana, została zaznaczona.

„Niestety błąd polegający na usunięciu prawej nogi zamiast lewej nastąpił w wyniku szeregu niefortunnych okoliczności” – dodała, dodając, że bada, co się stało i dokona przeglądu swoich standardów.

Pacjentowi zaproponowano pomoc psychologa i nadal musi przejść kolejną operację, aby usunąć lewą nogę ze środkowej części uda.

„Operacja jest wkrótce planowana” – powiedziała klinika.

Reuters przyczynił się do powstania tego raportu

READ  Amerykański żołnierz schwytany w Korei Północnej „stoi w obliczu postępowania dyscyplinarnego ze strony armii USA” | wiadomości ze świata