Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

White House przedstawia strategię rozwoju możliwości usługowych w kosmosie

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu uruchomiło krajową strategię, która ma na celu ułatwienie współpracy między agencjami rządowymi a sektorem prywatnym w celu przyspieszenia rozwoju Serwis, montaż i produkcja w kosmosie (ISAM), podały w środę Wiadomości Kosmiczne.

ten strategia Określa sześć celów promowania rozwoju zdolności ISAM: Rozwój badań i rozwoju związanych z ISAM. nadanie priorytetu rozbudowie skalowalnej infrastruktury; Przyspieszenie powstającego komercyjnego przemysłu ISAM; wzmocnienie współpracy międzynarodowej; promowanie zrównoważenia środowiskowego; I zainspiruj przyszłych pracowników lotnictwa i kosmonautyki.

Każdy Cel Strategiczny zawiera zalecane działania. Na przykład ekspansja skalowalnej infrastruktury ISAM wzywa rząd USA do zidentyfikowania i wyeliminowania luk w naziemnych obiektach badawczych w celu wsparcia rozwoju ISAM oraz określenia możliwości komercyjnych zastosowań kosmicznych w celu ich wykorzystania w naziemnych i kosmicznych programach demonstracyjnych.

Ezinne Uzo-Okoro, zastępca dyrektora ds. polityki kosmicznej w OSTP, zwrócił uwagę na potrzebę opracowania planu wdrożenia Narodowej Strategii ISAM.

„Nie możemy się doczekać opracowania planu wdrożenia”, powiedział Ozo Okoro. Nie chcemy strategii, która została wydana i zapomniana po około tygodniu. Chcemy środków wdrożeniowych, które pokażą, że poważnie podchodzimy do dojrzewania tych zdolności i rozwoju sektora”.

Strategia została opracowana przez Międzyagencyjną Grupę Roboczą ISAM Krajowej Rady Nauki i Technologii Białego Domu.

READ  Przyjaciele planują wysłać Brooklyn Beckham w kosmos z prezentem ślubnym o wartości 400 000 funtów