Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock.com
Węgry osiągnęły porozumienie polityczne, które otwiera drogę do dostaw gazu z budowanego terminalu LNG w Gdańsku, poinformował minister spraw zagranicznych i handlu Peter Sjärto po środowym spotkaniu z ministrem energetyki Polski Anną Moskową, podała państwowa agencja informacyjna MTI. raporty.
Przemawiając w Karpaczu, gdzie uczestniczy w forum gospodarczym, Siarto w oświadczeniu wydanym przez jego ministerstwo stwierdził, że terminal LNG stwarza nową szansę na dywersyfikację dostaw energii dla Węgier.
Terminal LNG będzie miał zdolność eksportową na poziomie od 4 do 4,5 miliarda metrów sześciennych rocznie.
Zwrócił uwagę na istnienie powiązań pomiędzy sieciami gazowymi w Polsce, Słowacji, Słowacji i Węgrzech.
Dodał, że zamiar kontraktowania mocy stacji wyraził węgierski koncern energetyczny MVM, dodając, że we wrześniu rozpoczął się wiążący etap rezerwacji mocy.
Wsparcie magazynu biznesowego w Budapeszcie
Produkcja prasy godnej tej nazwy to kosztowny biznes. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać Państwu pomyślne wiadomości biznesowe, informacje, którym można zaufać, które są oparte na faktach, dokładne i prezentowane bez strachu i przychylności.
Organizacje dziennikarskie na całym świecie starały się znaleźć model biznesowy, który umożliwiłby im dalsze doskonalenie się bez utraty wydajności. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czyli czytelników.
Tę samą szansę chcielibyśmy zaoferować naszym czytelnikom. Chcielibyśmy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości dziennikarstwa biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk „Wsparcie BBJ” i możesz wybrać, ile i jak często będziesz nam przesyłać swoje datki.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex
Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex