Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Rozpoczęcie budowy flagowego polskiego projektu biurowego firmy Lincoln Real Estate

Rozpoczęcie budowy flagowego polskiego projektu biurowego firmy Lincoln Real Estate

  • FORM w Warszawie pomieści 30 800 mkw. powierzchni biurowej, usługowo-handlowej i wyznaczy nowe standardy standardów ESG w Polsce
  • Firma PORR została wybrana na generalnego wykonawcę, a JLL prowadzi działalność leasingową
  • Niedawna inwestycja biurowa oznacza powrót Lincoln Property Company na polski rynek nieruchomości

Lincoln Property – uznany inwestor, deweloper i zarządca działający w sektorze nieruchomości komercyjnych w USA i Europie – z dumą ogłasza rozpoczęcie prac budowlanych nad swoim przełomowym biurem o powierzchni 30 800 metrów kwadratowych w Warszawie.

Zlokalizowany na warszawskiej Woli – uznawanej za jedną z najbardziej pożądanych dzielnic biznesowych miasta – model wyznaczy nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i luksusu w Polsce. czwarty kwartał 2024 r.

Rozpoczynając budowę, firma Lincoln Properties wyznaczyła na generalnego wykonawcę firmę PORR SA, należącą do austriackiej Grupy PORR, a za najem budynku odpowiadać będzie firma JLL. Zaprojektowana przez Kuryłowicz & Associates, Vietzke & Borstelmann Achitekten oraz Studio Epstein powierzchnia biurowa o powierzchni 28 300 metrów kwadratowych zapewni mieszkańcom ultranowoczesne przestrzenie do pracy, wyposażone w najnowsze technologie i wyznaczające nowe standardy rozwiązań ESG.

Model będzie wyposażony w potrójną szkloną elewację z powłoką termochromową zapewniającą wysoką efektywność energetyczną, a 100% energii elektrycznej będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych, w tym instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu budynku. Konstrukcja pozwala również The Form na dostarczanie o 30% więcej świeżego powietrza do przestrzeni biurowych, a innowacyjna technologia pozwoli zredukować zużycie wody o 50%. Powstanie również zbiornik na deszczówkę, który posłuży do nawadniania otaczającej zieleni, a budynek zostanie wyposażony w najnowocześniejsze systemy filtracji powietrza, nawilżania i free-coolingu.

Najemcy będą mogli korzystać z elastycznych powierzchni użytkowych o powierzchni od 2650 do 3700 metrów kwadratowych, a także z trzech odkrytych tarasów, które będą idealnym miejscem na imprezy i spotkania. Model obejmie rozległy zielony dziedziniec w sercu budynku, który zapewni najemcom dodatkową przestrzeń do spotkań i relaksu.

READ  100 dostawców polskich sprzedawców detalicznych z Bangladeszu ma kłopoty z powodu opóźnień w płatnościach

Budynek ma również na celu uzyskanie platynowych certyfikatów WELL, LEED, ActiveScore i AirRated, aby zapewnić, że przestrzenie robocze spełniają potrzeby mieszkańców w zakresie zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia.

Troy Jaffahr, Head of UK and Europe w Lincoln Properties, powiedział: „Formularz jest deklaracją intencji naszego ponownego wejścia na polski rynek i naszych planów dotyczących szerszego rozwoju w Europie. Naszą ambicją jest, aby modelowy model stał się wzorcem dla wszystkich biurowców w tej części Europy pod względem jakości, komfortu, wygody, rozwiązań technologicznych i co najważniejsze w zastosowanych rozwiązaniach ESG.”

Damien Growicz, dyrektor zarządzający Lincoln Properties w Polsce, powiedział: Model został zaprojektowany z myślą o użytkownikach i środowisku z zachowaniem najwyższych wymagań ESG od początku budowy. Z niecierpliwością czekamy na bliską współpracę z naszymi partnerami z PORR i JLL, aby zapewnić zaawansowaną przestrzeń do pracy i handlu, która przyniesie korzyści firmom i otaczającej społeczności. „

Teren wokół The FORM płynnie wtopi się w nowo planowany park miejski, który znajdzie się w bliskiej odległości od budynku. Na pierwszym piętrze budynku najemcy i lokalna społeczność będą mieli do dyspozycji 2500 mkw. powierzchni usługowo-handlowej. Wszystkie lokale handlowo-usługowe w modelu będą dostępne dla klientów bezpośrednio z ulicy, a podziemny parking zapewni najemcom i gościom 254 miejsc postojowych, z czego 30% będzie wyposażonych w punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Nie zabraknie również ponad 210 stojaków na rowery oraz udogodnień, w tym szatni z prysznicami, stacji napraw czy punktów ładowania rowerów i hulajnóg elektrycznych.

Thomas Czuba, Dyrektor Wykonawczy, Dyrektor Działu Wynajmu i Reprezentacji Najemcy, JLL, dodał: „Biurowiec FORM to obiekt, który powstał z myślą o obecnych i przyszłych potrzebach najemców. W budynku zastosowane zostaną najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, które zapewnią użytkownikom wysoki poziom komfortu. Cały obiekt będzie budowany w duchu zrównoważonego rozwoju, o czym świadczą wymagania kilku certyfikatów spełniających wzorcowe standardy.

READ  Grupa Żabka wniosła w ubiegłym roku do polskiej gospodarki 7 mld zł