Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wael Al-Dahdouh: Rodzina korespondenta Al-Dżaziry zginęła w zamachu bombowym w Gazie

Wael Al-Dahdouh: Rodzina korespondenta Al-Dżaziry zginęła w zamachu bombowym w Gazie

  • Napisane przez Katherine Armstrong
  • wiadomości BBC

Źródło obrazu, Agencja Anatolia

Skomentuj zdjęcie,

Co najmniej czterech członków rodziny Waela Al-Dahdouha (po lewej) zginęło w środę

Sieć potwierdziła, że ​​rodzina korespondenta Al Jazeery zginęła w izraelskim nalocie na Gazę.

Al Jazeera podała w oświadczeniu, że żona Waela Al-Dahdouha, jego nastoletni syn i młoda córka zginęli w środę w obozie dla uchodźców w środkowej Strefie Gazy.

Później podano, że zmarł także jego wnuk.

Al Jazeera potępiła izraelskie zabójstwa i „masowe ataki”.

Według organizacji prasowej rodzina Dahdouh mieszkała w domu w obozie Nuseirat w środkowej Gazie po wysiedleniu z północnej Gazy w następstwie ostrzeżenia Izraela dla mieszkańców, aby przenieśli się na południe z powodu trwających operacji wojskowych.

Al Jazeera podała, że ​​15-letni Mahmoud był w ostatniej klasie szkoły średniej, jego córka Sham miała siedem lat, a wnuk Adam 18 miesięcy.

Mówi się, że pod gruzami pochowano innych członków rodziny, ale wiadomo, że niektórzy przeżyli.

Więcej o wojnie między Izraelem a Gazą

Siły Obronne Izraela potwierdziły, że przeprowadziły atak na Hamas w rejonie, w którym zginęli członkowie rodziny Dahdouh.

Zapytany przez BBC o śmierć cywilów w wyniku izraelskich nalotów w Gazie, w tym dziennikarzy i ich rodziny, rzecznik izraelskiej armii, podpułkownik Peter Lerner, powiedział: „Każda śmierć jest tragedią”.

Na nagraniu opublikowanym w Internecie widać, jak Al-Dahdouh płacze w szpitalu, trzymając coś, co wyglądało na ciało jego siedmioletniej córki i klęcząc nad ciałem nastoletniego syna.

„W Gazie w ogóle nie ma bezpiecznego miejsca” – powiedział w przetłumaczonym na angielski wywiadzie dla Al Jazeera.

Al-Dahdouh jest szefem biura Al Jazeera Arabic w Gazie i pracował w tej agencji przez kilka lat.

Źródło obrazu, Agencja Anatolia

Skomentuj zdjęcie,

Według Ministerstwa Zdrowia kierowanego przez Hamas od 7 października w Gazie zginęło około 7 000 osób

Al Jazeera stwierdziła, że ​​jest „głęboko zaniepokojona bezpieczeństwem i dobrostanem naszych kolegów w Gazie i uważa, że ​​władze izraelskie są odpowiedzialne za ich bezpieczeństwo”.

„Wzywamy społeczność międzynarodową do interwencji i położenia kresu atakom na ludność cywilną, chroniąc w ten sposób życie niewinnych osób”.

Według Komitetu Ochrony Dziennikarzy w niedawnym konflikcie między Izraelem a Gazą co najmniej 24 dziennikarzy zginęło dotychczas.

Gaza znajduje się pod ciągłym bombardowaniem wojskowym ze strony Izraela po niespodziewanym ataku bojowników Hamasu 7 października, w którym zginęło ponad 1400 osób. Ponad 200 osób nadal jest przetrzymywanych jako zakładników.

Tymczasem kierowane przez Hamas Ministerstwo Zdrowia w Gazie twierdzi, że zginęło tam 7 000 osób. Izrael odciął paliwo, prąd i większość dostaw wody na tym obszarze. Niewielka ilość pomocy jest obecnie nawożona przez Egipt.

READ  Brexit news: Home Office ogłasza w ostatniej chwili decyzję o ochronie obywateli UE | Polityka | Aktualności