Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W tym tygodniu w European Tech: 250 milionów euro dla Verkor, RIP Made.com, Volkswagena sprzedającego WeShare, Octopus Energy wysysającego żarówkę i nie tylko

W tym tygodniu mamy Badania Koniec śledzenia zespołu 80 ofert finansowania technicznego wart więcej 2,8 miliarda euroi więcej 20 wyjść z fuzji i przejęć oraz ploteki istotne wiadomości z całej Europy.

Jak zawsze, zestawiamy to wszystko dla Ciebie na liście rozesłanej w naszym biuletynie w następny poniedziałek (uwaga: pełna lista dotyczy Klienci, którzy płacą tylko, a także jest dostępny w poręcznym i możliwym do pobrania arkuszu kalkulacyjnym).

Mamy też dla Was kilka wiadomości: już przygotowujemy się do drugiej edycji Tech.eu Summit! Zapisz datę:

Bilety już w sprzedaży.

Jeśli jeszcze go nie widzieliście, udostępniliśmy wszystkie filmy z zeszłorocznego szczytu Tech.eu w maju w formacie . Playlista na naszym kanale YouTube – Cieszyć się!

Przejdźmy więc do rzeczy z największymi europejskimi wiadomościami technologicznymi ostatnich kilku dni (Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera aby otrzymać tę wycieczkę w swojej skrzynce odbiorczej).

——

>> Znaczące i duże rundy finansowania

Producent pojazdów elektrycznych jest właścicielem firmy Polestar Otrzymali 1,6 miliarda dolarów wsparcia finansowego swoich głównych akcjonariuszy, aby zapewnić plany rozwoju firmy „w czasach niestabilnych rynków”, podała szwedzka marka w oświadczeniu. Volvo, które jest współzałożycielem marki z chińską firmą Geely, zapowiedziało, że udzieli firmie z Göteborga pożyczki w wysokości 800 milionów dolarów.

Verkor ma francuski start bateryjny zebrał 250 milionów euro inwestorów, którzy sfinansują „megafabrykę” akumulatorów, jest na dobrej drodze do budowy znacznie większej fabryki akumulatorów dla swojego klienta Renault.

W drugim podpisaniu rundy finansowania serii E, niemiecka firma Volocopter z siedzibą w Bruchsal, zajmująca się miejskim transportem lotniczym, podniosła Dodatkowe 182 miliony dolarów.

Siegen, niemiecki deweloper komputerów kwantowych, jest właścicielem eleQtron Zebrano ponad 50 milionów euro w nowe fundusze, w tym venture capital od Earlybird i Siegerlandfonds.

Firma z siedzibą w Monachium jest właścicielem The Mobility House, firmy dostarczającej rozwiązania w zakresie mobilności w zakresie energii Zbieranie 50 milionów dolarów W Serii C rundy finansowania. Wycieczkę poprowadziła Mercuria, a współprowadziła Ventura Capital i Green Gateway Fund. Inni inwestorzy strategiczni to Mercedes-Benz, Alliance Venture, Mitsui i SP Group.

Blind, brytyjski „etyczny pożyczkodawca”, który porzuca tradycyjny system kredytowy i zamiast tego wykorzystuje otwarte dane bankowe do podejmowania decyzji kredytowych, Zebrano 40 milionów funtów w finansowaniu zalążków.

Lodgify z Barcelony ogłosił, że właśnie to zrobił Zebrano 30 milionów dolarów W finansowaniu Serii B. Rundę inwestycyjną poprowadził Octopus Ventures.

READ  JPMorgan przedłuża program dla uchodźców z Ukrainy na przyszły rok

Dostawca infrastruktury płatniczej Fintecture z siedzibą w Paryżu ma zebrał 26 milionów euro w rundzie finansowania Serii A.

Gitpod, platforma programistyczna typu open source z Kilonii z siedzibą w Niemczech, buduje gotowe do kodowania przestrzenie robocze w chmurze, Zebrano 25 milionów dolarów W ramach finansowania Serii A.

Jego natywne płatności w chmurze Form3 jako platforma usług Uzyskał kredyt inwestycyjny w wysokości 23 mln euro Aby zbadać przejęcia i wejść na nowe rynki oraz wspierać rozwój nowych produktów.

——

>> Warte uwagi przejęcia, fuzje, IPO i transakcje SPAC

Volkswagen Sprzedaj usługę udostępniania samochodów WeShare Miles Mobility, w ramach umowy, która mówi, że konkurent z Berlina zamawia ponad 10 000 pojazdów elektrycznych marek Audi, Seat/Cupra i Volkswagen.

Rząd Wielkiej Brytanii zatwierdził umowę między prywatnymi urzędnikami X Energy i Bulb, na mocy której Octopus będzie Zdobądź 1,5 miliona klientów dla Bulb.

Poczta Szwajcarska ma Mam udział większościowy w Unblu. Jego platforma pozwala firmom na szybką, bezpośrednią i bezpieczną wymianę wszelkiego rodzaju informacji ze swoimi klientami i odwrotnie.

Bloom, brytyjski specjalista ds. pozyskiwania klientów z sektora prawniczego, został nabyty przez firmę private equity Sun Capital Partners.

Firma Frontier z siedzibą w Wielkiej Brytanii ulec poprawie Studio tworzenia gier Game Complex.

SD Worx, dostawca platformy rozwiązań HR z siedzibą w Brukseli, Belgia, Nabyte Intelligoirlandzki dostawca oprogramowania HR, płac i usług outsourcingowych.

Była to platforma podatkowa do śledzenia szwajcarskiego portfela kryptowalut Accointing Uzyskane przez Glassnodektóra specjalizuje się w analizie danych w sieci i rynku.

AMPYR Solar Europe z siedzibą w Wielkiej Brytanii jest ogólnoeuropejskim producentem energii słonecznej i niezależnym producentem energii nabyty SolarEnergyWorks z siedzibą w Holandii za nieujawnioną kwotę.

——

>> Ciekawe ruchy inwestorów

Inventure z siedzibą w Helsinkach/Sztokholmie ogłosiło drugie zamknięcie swojego czwartego funduszu, osiągając 144 mln euro z docelowej kwoty. 150 milionów euro.

Jest właścicielem GoHub Ventures Uruchomił fundusz o wartości 60 milionów euro Inwestować w firmy technologiczne B2B.

Concentric, europejska firma venture capital z siedzibą w Londynie (Wielka Brytania) i Kopenhadze (Dania) Uruchom łańcuch czasuJest to fundusz przeznaczony do inwestycji kapitałowych w spółki na wczesnym etapie, które opierają się na Bitcoin. Fundusz przebył ponad 60% drogi do swojego pierwszego celu, wynoszącego blisko 21 milionów dolarów.

READ  Europa Środkowo-Wschodnia – płace na Węgrzech rosną o 15,3% rok do roku, co jest wyzwaniem dla stawki

Fundusz venture capital Privilège Ventures Lugano w Szwajcarii uruchomił czwarty fundusz. The 20 milionów dolarów + fundusz Przeznaczony dla startupów na wczesnym etapie rozwoju prowadzonych przez kobiety w całej Europie.

Brytyjska Agencja Środowiska opublikowała część swojego funduszu emerytalnego The Global Fund z siedzibą w Berlinieprzedsiębiorstwo venture capital zajmujące się technologią klimatyczną.

Atlantic Labs i FoodLabs z siedzibą w Berlinie, dwaj europejscy inwestorzy na wczesnym etapie rozwoju technologii i technologii żywności, ogłosili w środę, że mają Uruchom program „Założyciele dla klimatu”pierwszy europejski program dla rezydentów przedsiębiorców w zakresie technologii klimatycznych.

Founders Factory, globalny budowniczy korporacyjny i inwestor na wczesnym etapie rozwoju z Londynu oraz inkubator technologiczny dla Deutsche Telekom, Hiprom Uruchomienie nowego studia projektowego Jako joint venture ma siedzibę w Berlinie.

CEMEX Ventures, CVC i CEMEX’s Open Innovation Unit, z siedzibą w Madrycie, ogłosiły uruchomienie Platforma CEMEX VenturesTo intensywny program akceleracyjny dla innowacyjnych start-upów, które odpowiadają na krytyczne wyzwania branży budowlanej.

MediVentures, fundusz wspierany przez grupę prywatnych inwestorów z Polonii w Stanach Zjednoczonych, ogłosił nowy fundusz inwestycyjny. Firma planuje Inwestycja około 5,3 miliona euro w polskim sektorze medycznym.

——

>> W innych wiadomościach (ważne)

Ustawa o rynkach cyfrowych UE (DMA) bij mocno w tym tygodniu. Unia Europejska twierdzi, że nowe rozporządzenie położy kres nieuczciwym praktykom firm, które pełnią funkcję strażników w gospodarce platform internetowych.

Revolut dodaj plik tryb wydawania kryptowalut do swoich kart debetowych w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii, umożliwiając klientom przełączanie się między zakupami krypto i fiat zarówno online, jak i offline.

Sprzedawca mebli milenijnych Made.com we wtorek przestać handlować swoimi akcjami Na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, po nieustaleniu umowy ratunkowej przed listopadowym terminem.

Brytyjska firma zajmująca się zasięgiem komercyjnych pojazdów elektrycznych Ostrzeżenie z Nasdaq Ponieważ jego cena akcji jest bardzo niska.

Komisja Europejska ma zamiar: wydanie Dogłębne śledztwo w sprawie 69 miliardów dolarów, jakie Microsoft poczynił przeciwko twórcy gier Activision-Blizzard po tym, jak amerykański gigant technologiczny zdecydował się nie wypłacić odszkodowania za egzekwowanie przepisów antymonopolowych w UE.

Pleo, duński nosorożec stojący za narzędziem do zarządzania wydatkami i powiązanymi z nim kartami inteligentnymi, jest Zmniejszenie siły roboczej o 15% Utracono 150 miejsc pracy.

Londyńska firma Octopus Energy inwestorem w energię odnawialną Przydzielono ponad 110 milionów funtów W imieniu Sky Fund sieci Be.EV. Do ładowania publicznych pojazdów elektrycznych w Manchesterze.

READ  Polska szykuje się na protesty przed debatą na temat ustawy o własności mediów zagranicznych

Britishvolt otrzymał zwolnienie od administracji po uruchomieniu akumulatora samochodowego Zapewnienie finansowania w ostatniej chwili Aby uniknąć upadku

Jest właścicielką Boomin, internetowego portalu nieruchomości założonego przez byłego prezesa Purplebriks wezwani likwidatorzy Po nieudanej próbie pozyskania nowego finansowania.

Dostawca cyfrowych usług zdrowotnych Kry, znany jako Livi w Wielkiej Brytanii i Francji, ogłosił kolejne 10% swojej siły roboczej, liczącej około 3000 pracowników. Zwolnione — tymczasowo zwolnione.

——

>> ZALECANE CZYTANIE I SŁUCHANIE

Spowolnienie w europejskich inwestycjach technologicznych trwa w październiku 2022 r., pomimo obecności nowego wieku: miesiąc w danych i wykresach

Europejskie transakcje inwestycyjne spadły w trzecim kwartale, ponieważ warunki rynkowe stawały się coraz trudniejsze. Wartość transakcji spadła o 36,1% w ujęciu kwartalnym do 18,4 mld euroWedług Pitchbooka.

Raport Tech Nation Climate Technology 2022 wykazał, że międzynarodowe inwestycje w brytyjskie firmy zajmujące się technologią klimatyczną prawie się podwoiły, z 4 miliardów dolarów w 2021 r. do Do tej pory 7,5 miliarda dolarów w 2022 r.

stan szyfrowania w Europie Północnej: nieprzyjazna Skandynawia i tętniące życiem kraje bałtyckie

Tim Mills, Partner Zarządzający w ACF Investors, funduszu venture capital na wczesnym etapie rozwoju, który wspiera szybko rozwijające się firmy w wielu sektorach, wyjaśnia dlaczego VC nie zawsze ma wszystkie odpowiedzi przez cały czas.

Grupa specjalistów ds. polityki UE próbuje koordynować wynoś się z Twittera Po przejęciu przez Elona Muska za 44 miliardy dolarów, argumentując, że miliarder może sprawić, że strona będzie dla nich nieprzyjazna.

Organizowanie przyszłości: spojrzenie na plan UE na Zasady odpowiedzialności za ponowne uruchomienie produktu dla sztucznej inteligencji

Brytyjskie firmy kryptograficzne i inwestorzy mają duże nadzieje, że nowy premier Rishi Sunak może to zrobić. Obróć się Aspiracje kryptograficzne Wielkiej Brytanii zanikają.

Sekretarz ds. Handlu Międzynarodowego Kimi Badenouch wezwał do tego Wielką Brytanię Inwestowanie w innowacyjną zieloną technologię jako sposób na „ochronę przyszłości” gospodarki.

Cyfrowe zaufanie – A nowy standard Nie wiedzieliśmy, że potrzebujemy.

Politycy europejscy i amerykańscy odpowiadają w różne prędkości wobec wyzwań cyfrowych i unilateralizmu musi się skończyć, pisze Bill Exxon.