Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polska firma ujawnia plany budowy pływającej farmy wiatrowej o mocy 820 MW u wybrzeży Estonii

Polska firma ujawnia plany budowy pływającej farmy wiatrowej o mocy 820 MW u wybrzeży Estonii

Polski holding Respect Energy Holding ujawnił plany budowy pływającej morskiej farmy wiatrowej u wybrzeży Estonii.

Planowany projekt zlokalizowany jest u wybrzeży Estonii, w Strefie Innowacji w Energetyki Wiatrowej.

Projekt o mocy 820 MW będzie realizowany przez Respect Energy Holdings we współpracy z BaltiConnect, spółką deweloperską zajmującą się realizacją projektów offshore.

Oczekuje się, że farma wiatrowa, której uruchomienie planowane jest na rok 2032, będzie produkować 3,75 terawatogodzin energii rocznie.

Pływająca morska farma wiatrowa obejmie także pilotażowe wdrożenie technologii fundamentowania z produkcją wodoru i amoniaku obok turbin wiatrowych.

Po złożeniu wniosku i złożeniu odpowiednich wniosków rozpoczynamy wieloetapowy projekt mający na celu budowę innowacyjnej farmy morskiej u wybrzeży Estonii,” Powiedział Sebastian JabłońskiPrezes Grupy Kapitałowej Respect Energy.

„Utworzenie pilotażowej infrastruktury do produkcji wodoru i amoniaku zlokalizowanej na morzu sprawia, że ​​estoński projekt jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie w tej części Europy. Mamy wstępne warunki przyłączenia. Podpisaliśmy także umowy o współpracy z lokalnymi partnerami z Estonii, co umożliwi nam stworzenie Lokalnego łańcucha dostaw.

Może Ci się spodobać

Polska spółka podpisała już umowy o współpracy z Portem w Tallinie w zakresie wykorzystania infrastruktury portowej niezbędnej do wsparcia produkcji, montażu i eksploatacji pływającej farmy wiatrowej, Tallinn University of Technology (TalTech) w zakresie współpracy w zakresie badań, rozwoju i zatrudnienia projektu oraz LTH-Baas, która jest odpowiedzialna za instalację turbin projektowych oraz infrastrukturę do produkcji wodoru i amoniaku.

Zareklamuj się na OFFSHOREWIND.BIZ

Dotrzyj do docelowej grupy odbiorców jednym ruchem! OffshoreWIND.biz jest codziennie czytany przez tysiące profesjonalistów zajmujących się morską energetyką wiatrową.

Śledź offshoreWIND.biz na:

READ  Skorumpowany manager spowodował upadek firmy po kradzieży 12 000 funtów firmowych funduszy