Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Polsce premiera thrillera z Lesley Manville w roli głównej

W Polsce premiera thrillera z Lesley Manville w roli głównej

Główne zdjęcia do thrillera o zimnej wojnie trwają w Warszawie Wrona zimowa.

Lesley Manville gra doktor Joan Andrews, profesor psychiatrii, która przybywa W Polsce akurat wprowadzono stan wojenny. Po tym, jak była świadkiem brutalnego morderstwa z rąk tajnej policji, Joan staje się ściganą uciekinierką, walczącą o życie.

Do Manville dołączyli Tom Burke, Zofia Wichlacz i Andrzej Konopka. Autorem zdjęć jest Tomas Nomiuk, reżyserką jest Kasia Adamek.

Wrona zimowa Wyprodukowany przez polską Wild Mouse Production i Film Produkcja, a także irlandzką Iris Productions i brytyjską wytwórnię Film and Music Entertainment.

Współproducentem jest Douglas Cummins. Polska reżyserka Agnieszka Holland jest producentem wykonawczym obok R. Paul Miller, James DiMasi, Johnny Boston, Arshile Gilofani z Wielkiej Brytanii i Ursula Romero Gerberding z ISB.

Wrona zimowa Film powstał we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Luksemburskim Funduszem Filmowym i brytyjskim funduszem Global Screen Fund – finansowanym przez Departament Kultury, Mediów i Sportu rządu Wielkiej Brytanii, a zarządzanym przez BFI, AX1 Films, ISB Films i London Town Films. HanWay Films zaprezentuje materiały nabywcom na tegorocznych Europejskich Targach Filmowych (EFM, 15-21 lutego).

READ  Próby i udręki związane z zakładaniem organizacji non-profit jako student