Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Polski dramat filmowy „Ogniem i Mieczem”

Polski dramat filmowy „Ogniem i Mieczem”

Czwartek, 8 lutego 2024 o 18:30w Al-Fahi 236, klub słowiańskiWyświetlony zostanie słynny polski dramat pt. Ognim i Mexime (Ogniem i mieczem). To epicka opowieść o powstaniu ukraińskim przeciwko magnatom Rzeczypospolitej Obojga Narodów w XVII wieku.

W Ogniem i mieczem Młody i bardzo przystojny polski oficer Jan Skrzetowski przyłącza się do walki ze zbuntowanymi Kozakami Zaporoskimi pod dowództwem hetmana Bohdana Chmielnickiego. Spotyka przepiękną Helenę (Izabela Skorupko) i od razu się zakochuje, ale o miłość musi konkurować ze swoim rywalem, przebiegłym Kozakiem, Jorko Bohanem. Walka toczy się wokół oszałamiająco pięknej Heleny pośród różnych bitew powstania.

Komiks zapewnia Ban Zagłoba, jedna z najbardziej komicznych postaci w polskiej literaturze, którą z wrzaskiem sportretował Krzysztof Kowalewski. Andrzej Seweryn daje niezapomnianą kreację w roli polskiego księcia Garimy Wiśniewieckiego.

W momencie wydania w 1999 r. Ogniem i mieczem (Ognim i Mexime) Był to film o najwyższym budżecie w historii polskiego kina. Film w reżyserii Jerzego Hofmanna powstał na podstawie pierwszej części słynnej i historycznej trylogii Henryka Sienkiewicza.

Wszyscy są mile widziani! Będzie serwowane słowiańskie jedzenie!

Kategorie: Sztuka i kultura

READ  Lily-Rose Depp olśniła elegancją w kobiecej sukience podczas premiery Wolf