Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Madrycie odkryto starożytny obóz, w którym neandertalczycy urządzali „imprezy myśliwskie”

W Madrycie odkryto starożytny obóz, w którym neandertalczycy organizowali „imprezy myśliwskie”, aby polować na duże krowy i jelenie 76 000 lat temu.

Zajmujący powierzchnię 3200 stóp kwadratowych (300 metrów kwadratowych), archeolodzy uważają, że może to być największy taki obóz na Półwyspie Iberyjskim.

Uważają, że mógł działać jako pośrednik między neandertalczykiem prześladującym swoją ofiarę a miejscem ostatecznej konsumpcji, gdzie cała grupa skorzystałaby z zasobów zebranych przez drużyny myśliwskie.

Ustalenia: W Madrycie znaleziono starożytny obóz, w którym neandertalczycy urządzali „imprezy myśliwskie” w celu polowania na duże krowy i jelenie 76 000 lat temu. Szczątki zwierząt (na zdjęciu) odzyskane z tego miejsca pomogły archeologom zidentyfikować obóz

Zajmujący powierzchnię 3200 stóp kwadratowych (300 metrów kwadratowych), archeolodzy uważają, że stanowisko Abrigo de Navalmaíllo w Pinilla del Valle w Madrycie (na zdjęciu) może być największym takim obozem na Półwyspie Iberyjskim

Zajmujący powierzchnię 3200 stóp kwadratowych (300 metrów kwadratowych), archeolodzy uważają, że stanowisko Abrigo de Navalmaíllo w Pinilla del Valle w Madrycie (na zdjęciu) może być największym takim obozem na Półwyspie Iberyjskim

Szczątki zwierząt ze stanowiska Navalmaíllo obejmują: a) dużą bydlęcą szczękę;  b) nosorożec trzonowy.  C) ząb trzonowy konia.  D) hiena trzonowa.  e) ślady po odcięciu narzędzia kamiennego, f) ślad po uderzeniu w celu dotarcia do rdzenia kości długiej

Szczątki zwierząt ze stanowiska Navalmaíllo obejmują: a) dużą bydlęcą szczękę; b) nosorożec trzonowy. C) ząb trzonowy konia. D) hiena trzonowa. e) ślady po odcięciu narzędzia kamiennego, f) ślad po uderzeniu w celu dotarcia do rdzenia kości długiej

Badanie botaniczne zwierząt na stanowisku Abrigo de Navalmaíllo wykazało, że pasują one do szczątków znalezionych w podobnych obozach myśliwskich, ale nie z wcześniej zidentyfikowanych obozów mieszkalnych neandertalczyków (na zdjęciu powyżej)

Badanie botaniczne zwierząt na stanowisku Abrigo de Navalmaíllo wykazało, że pasują one do szczątków znalezionych w podobnych obozach myśliwskich, ale nie z wcześniej zidentyfikowanych obozów mieszkalnych neandertalczyków (na zdjęciu powyżej)

Co zabiło sąsiedztwo?

Pierwsi Homo sapiens przybyli do Europy około 43 000 lat temu, zastępując tam neandertalczyków około 3000 lat później.

Istnieje wiele teorii na temat przyczyn upadku neandertalczyków.

Eksperci sugerowali, że pierwsi ludzie mogli przywieźć ze sobą tropikalne choroby z Afryki, które unicestwiły ich małpopodobnych kuzynów.

Inni twierdzą, że niższe temperatury spowodowane zmianami klimatycznymi zniszczyły neandertalczyków.

READ  Webb z NASA znajduje sadzę w galaktyce oddalonej o 12 miliardów lat świetlnych - i może to być klucz do powstawania gwiazd

Dominująca teoria głosi, że pierwsi ludzie zabijali gatunek poprzez rywalizację o pożywienie i siedlisko.

Wyższa moc mózgu i techniki łowieckie Homo sapiens oznaczały, że neandertalczycy nie mogli konkurować.

Analiza zwierząt na stanowisku Abrigo de Navalmaíllo w Pinilla del Valle w Madrycie pomogła naukowcom dokonać odkrycia. To jest niesamowite Przygląda się całemu procesowi tego, co dzieje się po śmierci organizmu i ostatecznie przekształca się w skamielinę.

powiedział Abel Moclán, główny autor badania i badacz w National Research Center on Human Evolution.

Ten aspekt jest bardzo interesujący, biorąc pod uwagę, że na Półwyspie Iberyjskim jest bardzo niewiele osadów, w których zidentyfikowano tego typu zachowanie.

Do tego wszystkiego wykorzystaliśmy bardzo potężne narzędzia statystyczne, takie jak sztuczna inteligencja.

Archeolodzy znaleźli wcześniej dowody innej działalności neandertalczyków na tym obszarze, w tym wytwarzania narzędzi kamiennych lub używania ognia.

Naukowcy uważają, że dzięki temu najnowszemu odkryciu było ono wykorzystywane jako krótkoterminowa baza przez grupy neandertalskie.

Zwierzęta wyłapywano lokalnie, wywożono do obozu, a po obróbce część z nich można było przenieść w inne miejsce.

Rozpoznano wszystkie etapy uboju, łącznie z ekstrakcją szpiku z kości długich, co wskazuje na zainteresowanie pozyskaniem tego pożywnego pokarmu.

Naukowcy stwierdzili, że wykorzystanie zasobów zwierzęcych przez ludzi w tym miejscu odzwierciedla skupienie się na polowaniu na bydło o dużej szyi lub jelenie, podczas gdy konie, nosorożce i mniejsze zwierzęta były rzadsze.

Określono również aktywność drapieżników, ale zwierzęta te, w tym hieny, często pozostawiały po sobie szczątki drobnej zdobyczy lub żywiły się tuszami porzuconymi przez myśliwych w obozie w obozie.

Autorzy badania powiedzieli, że „Navalmaíllo jest jednym z niewielu stanowisk archeologicznych w Iberii, które można interpretować jako obóz myśliwski, ale dodali, że prawdopodobnie jest więcej obozów myśliwskich na Półwyspie Iberyjskim, ale jeszcze ich nie znaleziono. „

Ślady zębów, złamania, nacięcia i ślady deptania zostały znalezione na skamieniałych kościach odzyskanych ze stanowiska w Madrycie

Ślady zębów, złamania, nacięcia i ślady deptania zostały znalezione na skamieniałych kościach odzyskanych ze stanowiska w Madrycie

Te wykresy pokazują bardzo duże, duże, średnie i małe gatunki zwierząt obecne na terenie.  Wykorzystanie zasobów zwierzęcych przez ludzi w tym miejscu odzwierciedla skupienie się na podstawowym dostępie do dużego bydła i serfidae.  Naukowcy stwierdzili, że dostęp do koni, nosorożców i młodych zwierząt był znacznie rzadszy

Te wykresy pokazują bardzo duże, duże, średnie i małe gatunki zwierząt obecne na terenie. Wykorzystanie zasobów zwierzęcych przez ludzi w tym miejscu odzwierciedla skupienie się na pierwotnym dostępie do bydła grubego i bydła szyjnego. Naukowcy stwierdzili, że dostęp do koni, nosorożców i młodych zwierząt był znacznie rzadszy

Autorzy badania powiedzieli: „Navalmaíllo jest jednym z niewielu stanowisk archeologicznych w Iberii, które można interpretować jako obóz myśliwski, ale dodali, że „możliwe, że na Półwyspie Iberyjskim było więcej obozów myśliwskich, ale jeszcze nie został znaleziony''.

Autorzy badania powiedzieli: „Navalmaíllo jest jednym z niewielu stanowisk archeologicznych w Iberii, które można interpretować jako obóz myśliwski, ale dodali, że „możliwe, że na Półwyspie Iberyjskim było więcej obozów myśliwskich, ale jeszcze nie został znaleziony”.

Wcześniej w tym miesiącu oddzielne badania wykazały, że neandertalskie malowidła jaskiniowe przedstawiające punkty wirowe, drabiny, zwierzęta i dłonie pokazują, że nasi dalecy kuzyni byli bardziej artystyczni niż początkowo sądzono.

Formacja kamienia ściekowego w Cueva de Ardales w Maladze w Hiszpanii jest zabarwiona na czerwono i początkowo uważano ją za naturalną powłokę tlenku żelaza osadzaną przez przepływającą wodę.

Jednak próbki czerwonych szczątków pozwoliły zespołowi z Uniwersytetu w Barcelonie ponownie zbadać ich pochodzenie i potwierdzić, że zostały stworzone przez neandertalczyków 65 000 lat temu.

Odkryli, że barwnik na bazie ochry był celowo stosowany przez neandertalczyków, ponieważ współcześni ludzie nie pojawili się jeszcze na kontynencie europejskim.

Neandertalczycy, bliscy krewni współczesnego człowieka, wymarli 40 000 lat temu

Neandertalczycy byli bliskimi przodkami ludzi, którzy zginęli w tajemniczych okolicznościach około 40 000 lat temu.

Gatunek żył w Afryce z wczesnymi ludźmi przez tysiące lat, zanim przeniósł się po Europie około 300 000 lat temu.

READ  Impulse Space będzie pływać na Transporterze-9 firmy SpaceX w pierwszej misji jeszcze w tym roku – TechCrunch

Później dołączyli do nich ludzie, którzy weszli do Eurazji około 48 000 lat temu.

Neandertalczycy byli gatunkiem bliskim człowiekowi, ale nie bezpośrednim przodkiem – oba gatunki oddzieliły się od wspólnego przodka – który wyginął około 50 000 lat temu.  Na zdjęciu wystawa Muzeum Neandertalczyków

Neandertalczycy byli gatunkiem bliskim człowiekowi, ale nie bezpośrednim przodkiem – oba gatunki oddzieliły się od wspólnego przodka – który wyginął około 50 000 lat temu. Na zdjęciu wystawa Muzeum Neandertalczyków

Byli to pierwotni „jaskiniowcy”, których historycznie uważano za głupich i brutalnych w porównaniu ze współczesnymi ludźmi.

Mimo to w ostatnich latach, a zwłaszcza w ostatniej dekadzie, coraz wyraźniej widać, że neandertalczycy sprzedają się na krótko.

Coraz więcej dowodów wskazuje na typ „jaskiniowca”, który jest bardziej wyrafinowany i wszechstronnie utalentowany, niż ktokolwiek przypuszczał.

Teraz wydaje się prawdopodobne, że neandertalczycy opowiadali o swoich zmarłych, pochowanych, malowanych, a nawet krzyżowanych z ludźmi.

Używali sztuki ciała, takich jak barwniki i koraliki, i byli pierwszymi artystami, ponieważ neandertalska sztuka jaskiniowa (i symbolika) w Hiszpanii wydaje się wyprzedzać najwcześniejszą współczesną sztukę ludzką o około 20 000 lat.

Uważa się, że polowali na lądzie i polowali. Jednak wyginął około 40 000 lat temu po sukcesie Homo sapiens w Europie.