Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W lipcu Polskę odwiedzą cztery koreańskie grupy biznesowe

(Od lewej) prezes LG Koo Kwang-mo, prezes Hyundai Motor Chung Eui-sun, prezes SK Sei Tae-won i prezes Samsung Lee Jae-yong
(Od lewej) prezes LG Koo Kwang-mo, prezes Hyundai Motor Chung Eui-sun, prezes SK Sei Tae-won i prezes Samsung Lee Jae-yong



Wybitni koreańscy liderzy biznesu, w tym szefowie czterech największych koreańskich firm, planują w lipcu grupowy wyjazd do Polski. Wezmą udział w misji gospodarczej z okazji 35. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Koreą a Polską i staną na czele rozwoju współpracy gospodarczej w sektorze prywatnym.

Wybitni koreańscy liderzy biznesowi, w tym prezes Samsung Group Lee Jae-yong, prezes SK Group Chey Tae-won, prezes Hyundai Motor Group Chung Eui-sun i prezes LG Group Koo Kwang-mo, wezmą udział w misji gospodarczej do Polski, która rozpocznie się 13 lipca . -15.

Koreańskie źródła biznesowe uważają, że w misji wezmą udział szefowie czterech największych firm. W tym roku wcielili się w rolę dyplomatów ekonomicznych w kraju i za granicą. Towarzyszyli prezydentowi Yoonowi w podróżach do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i Davos w Szwajcarii w styczniu, Japonii w marcu i Stanów Zjednoczonych w kwietniu. W tym miesiącu podróżowali także do Paryża we Francji i Hanoi w Wietnamie, aw tym roku podróżowali razem raz w miesiącu.

Jednak według niektórych źródeł prezes Koreańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (KCCI) SK Sey nie będzie mógł uczestniczyć w misji gospodarczej do Polski. Che ma wygłosić przemówienie otwierające pierwszego dnia i przemówienie zamykające ostatniego dnia 46. Forum KCCI w Jeju, które odbędzie się w dniach 12-15 lipca.

Polska jest głównym klientem koreańskiego sektora obronnego. Do 2022 roku ten kraj z Europy Wschodniej zakupił od Korei broń o wartości 20 bilionów wonów (21 miliardów dolarów), w tym czołgi K2, samobieżne haubice K-9 i lekkie samoloty szturmowe FA-50. Ponieważ Korea Południowa stoi w obliczu 15-miesięcznego deficytu handlowego z powodu powolnego koreańskiego przemysłu półprzewodnikowego, zwiększony eksport obronny Korei do jej głównego eksportu, Polski, był darem niebios podczas długiej suszy.

„W pierwszych czterech miesiącach roku Korea odnotowała nadwyżkę handlową z Polską w wysokości 2,71 mld USD, co plasuje Polskę w pierwszej piątce krajów z największą nadwyżką handlową Korei” – powiedział informator koreańskiej społeczności biznesowej. „W miarę poprawy stosunków dwustronnych oczekujemy, że współpraca gospodarcza między Koreą a Polską będzie się rozwijać w branżach zaawansowanych technologii poza obronnością i elektrowniami jądrowymi”.

READ  ந்து Polska: Sansa Na powraca na egzamin wstępny Junior Eurovision 2022.

Polska Misja Gospodarcza weźmie udział w Koreańsko-Polskim Forum Biznesowym organizowanym przez Konfederację Przemysłu Koreańskiego oraz Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Uczestnicy z obu stron będą dyskutować o zacieśnianiu współpracy i budowaniu sieci biznesowych w branżach zaawansowanych technologii i nowych sektorach rozwoju. Planowana jest również ceremonia podpisania protokołu ustaleń.