Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W Krakowie odbywa się mecz Ligi Narodów Szkocji z Ukrainą

W Krakowie zostanie rozegrany mecz szkockiej Ligi Narodów z Ukrainą – poinformowała federacja ukraińskiego klubu piłkarskiego.

Ukraina nie może zagrać w fazie grupowej we wrześniu z powodu rosyjskiej inwazji i pojawiły się spekulacje na temat tego, gdzie zagrają drużyny.

Potwierdzono, że Steve Clarke i jego piłkarze pojadą 27 września na Stadion Józefa Piłsudskiego w Krakowie.

Mecz będzie ostatnim meczem Szkocji w dotychczas burzliwej grupie Ligi Narodów.

Drużyna narodowa rozpoczęła swoją kampanię od zwycięstwa 2:0 nad Armenią w Hamptonie, ale potem poniosła niespodziewaną porażkę 3:0 z Irlandią w Dublinie.

Zwycięstwo 4:1 w Armenii przywróciło rozgrywkę na właściwe tory, ale Clarke i jego zespół mają przed sobą ciężką pracę, aby wygrać grupę i zapewnić sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Szkocja wyprzedza Ukrainę o punkt, ale wita podopiecznych Ołeksandra Petrakowa w Hamptonie 21 września, a rewanż z Irlandią na trzy dni przed meczem w Polsce rozstrzygnie grupę.

Drużyna będzie zdesperowana, by pokonać Ukrainę po rozczarowującej porażce w czerwcowych pucharach świata. Ukraina zaprezentowała się imponująco, wygrywając 3:1 i awansując do finału play-off, ale została pokonana przez Walię i przegrała z Katarem 2022.

READ  Polska oskarża Białoruś o „prowokacje” ze strony imigrantów