Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

W 10. rocznicę Sengai Nadu jest to nieopowiedziana historia pieśni miłosnej Shabira dla narodu

W 10. rocznicę Sengai Nadu jest to nieopowiedziana historia pieśni miłosnej Shabira dla narodu

„W ciągu 10 lat myślę, że mam wszelkie powody, by sądzić, że piosenka mogła zostać zapomniana gdzieś pośrodku” – powiedział Speer. „Jedyne, co słyszałem od ludzi, to to, że twoja piosenka powinna być słyszana częściej”. Nadal był pod ziemią. Coś się zmieniło w zeszłym roku, kiedy po raz pierwszy wystąpiłem w NDP. Kompozytor, piosenkarz i autor tekstów zaśpiewałby ją w NDP – to było pełne koło dla tej piosenki”.

Speer dziękuje dr Sidneyowi Tanowi za włączenie piosenki do zeszłorocznego składu, aw tym roku oczekuje na wykonanie po raz pierwszy ekscytującej wersji Singai Naadu, zaaranżowanej przez Dona Richmonda.

Jeśli jest coś, cofnie się i zmieni. „Zrobię trochę głośniej” – powiedział sarkastycznie. „Wszystkie piosenki są teraz za głośne!”

Czy myśli, że napisze kolejną piosenkę dla narodu? „Myślę, że tak zrobię”, powiedział, „ale nie po tamilsku”. „Może jeden we wszystkich językach. Nie sądzę, że mamy taki.”

Obecnie Shabbir podróżuje między Indiami a Singapurem, nagrywając muzykę do filmów Kollywood, a także produkując niezależne piosenki. Jego najnowsze wydawnictwo, Rubaiyat Kavithai, ukaże się na platformach streamingowych 12 sierpnia; Zgłębia relacje między klasycznymi i nowymi formami sztuki, opowiadając historię poety, który zakochuje się w tancerce kathackiej.

Ale Senjay Nadu zawsze będzie miał specjalne miejsce w swoim sercu. Od początku wierzył w jej moc. „Są pewne piosenki, o których wiemy, że nie wszystkie są dobre – może lubię je, ale ludzie nie – ale nie w przypadku Singai Naadu” – powiedział.

„Bardzo doceniam to, że piosenka jest kochana przez ludzi i cieszę się, że mogę w jakiś sposób przyczynić się – na swój mały sposób jako artysta muzyczny – do całej tej rozmowy o budowaniu narodu i harmonii etnicznej oraz o tym, co to oznacza być singapurczykiem i patrzeć w przyszłość.

READ  Ron Gone Wrong Recenzja na Twitterze: Oto jak internauci wchodzą w interakcję z animowanymi komiksami

„Jako muzyk nie sądzę, że może być coś lepszego”.

Oglądaj Shabbir na paradzie z okazji Święta Narodowego 9 sierpnia.