science

Virgin Galactic odkłada komercyjną usługę podróży kosmicznych

Samolot pasażerski z rakietą VSS Unity Virgin Galactic, przewożący miliardera Richarda Bransona i jego załogę, zaczyna wznosić się na skraj kosmosu nad Spaceport America w pobliżu Truth or Consequences, Nowy Meksyk, USA, 11 lipca 2021 r. REUTERS / Joe Skipper / File Photo

WASHINGTON (Reuters) – Firma zajmująca się badaniem kosmosu Virgin Galactic Holdings Inc (SPCE.N) poinformowała w czwartek, że opóźni komercyjne usługi podróży kosmicznych na czwarty kwartał 2022 r. i nie przeprowadzi w tym roku kolejnego planowanego lotu testowego.

„Oczekuje się, że usługi komercyjne rozpoczną się w czwartym kwartale 2022 roku” – powiedział Virgin Galactic. Akcje spółki spadły o 13% w handlu po godzinach pracy.

Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) 2 września zabroniła Virgin Galactic latania swoim pojazdem SpaceShipTwo w oczekiwaniu na ukończenie raportu na temat lotu rakiety Virgin Galactic, która zabrała brytyjskiego miliardera Richarda Bransona na skraj kosmosu.

Branson był jednym z sześciu pracowników Virgin Galactic, którzy wzięli udział w lipcowym locie, lecąc ponad 80 km w kosmos.

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) w dniu 29 września zamknęła ważne dochodzenie w sprawie wystrzelenia 11 lipca Virgin Galactic Unity 22, która odeszła od wyznaczonej przestrzeni powietrznej po lądowaniu i zniosła wcześniejszy nakaz uziemienia.

Virgin Galactic poinformowała we wrześniu, że planuje kolejny lot dla SpaceShip Two z Nowego Meksyku, jednostka 23, w oczekiwaniu na testy techniczne i pogodowe. Firma poinformowała w zeszłym miesiącu, że najwcześniej spodziewa się „otworzyć okno lotów dla bloku 23 w połowie października”.

Ale Virgin Galactic powiedział w czwartek, że teraz rozpocznie swój planowany program dopalaczy i przeprowadzi lot testowy Unity 23 po zakończeniu tych prac i przed rozpoczęciem komercyjnej usługi.

Program optymalizacyjny ma na celu poprawę osiągów pojazdu i możliwości lotu.

Firma poinformowała w czwartek, że niedawny test laboratoryjny „wskazał na potencjalne zmniejszenie marginesów wytrzymałości niektórych materiałów używanych do modyfikacji niektórych połączeń”.

READ  Afryka rusza do wyścigu kosmicznego

Firma dodała, że ​​„nowe dane z testów laboratoryjnych nie miały wpływu na pojazdy, nasze protokoły lotów testowych mają jasno określone marginesy wytrzymałości, a dalsza analiza oceni, czy potrzebna jest jakakolwiek dodatkowa praca, aby utrzymać je na lub powyżej określonych poziomów”.

Dodatkowe raporty Davida Shepardsona w Waszyngtonie i Shafiego Mehty w Bengaluru; Edytowanie przez Magu Samuela i Sandrę Mahler

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment