science

Meteor rozbija się o dach domu kobiety w Kanadzie i idzie spać | Kanada

kobieta w Kanada Obudziła się w szoku na początku tego tygodnia, kiedy głaz wbił się w jej dach i upadł na łóżko, ledwo go mijając, ale rozpryskując piasek i inne zanieczyszczenia na jej twarzy, podczas gdy jej pies gorączkowo szczekał.

Wezwano policję, a sprawca był początkowo podejrzany o to, że znajdował się na pobliskim placu budowy, gdzie robota musiała wysłać pocisk wielkości pięści na poduszkę kobiety. Ale kiedy robotnicy budowlani powiedzieli, że nie dokonali żadnych eksplozji – ale właśnie widzieli eksplozję na niebie – szybko doszło do konsensusu, że skała była meteorytem, ​​podała kanadyjska prasa. wzmiankowany.

Ruth Hamilton spała głęboko w Golden, małym miasteczku pośrodku Gór Skalistych w Kolumbii Brytyjskiej, 3 października, kiedy jej pies zaczął szczekać i obudziła się z pluskiem.

„Nigdy wcześniej w życiu nie czułam strachu” – powiedziała. „Nie byłem pewien, co robić, więc zadzwoniłem pod 911, a kiedy rozmawiałem z urzędnikiem, odwróciłem poduszkę i zobaczyłem, że kamień wsunął się między dwie poduszki”.

Okazuje się, że tej nocy na niebie nad zachodnim regionem Kanady był deszcz meteorów. Hamilton planuje zachować kosmiczną skałę i czuje ulgę, że nic jej się nie stało.

„Byłam w szoku i siedziałam tu przez kilka godzin drżąc” – powiedziała. „Szanse na to są bardzo małe, więc jestem bardzo wdzięczny, że żyję”.

READ  Elon Musk wita załogę SpaceX w domu z 50 milionami dolarów darowizny na cele charytatywne | SpaceX

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment