Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Uważa się, że Wildflower wyginął od 40 lat i został zauważony w Ekwadorze |  polne kwiaty

Uważa się, że Wildflower wyginął od 40 lat i został zauważony w Ekwadorze | polne kwiaty

Od dawna uważa się, że południowoamerykański dziki kwiat wyginął.

Gasteranthus extinctus Zostały odkryte przez biologów u podnóża Andów oraz w pozostałych płatach leśnych w rejonie Centineli Ekwadorprawie 40 lat po jego ostatniej obserwacji.

Rozległe wylesianie w zachodnim Ekwadorze pod koniec XX wieku doprowadziło do rzekomego wyginięcia wielu gatunków roślin, w tym Gasteranthus extinctus Powód, dla którego uczeni nazwali to w ten sposób.

Pomimo doniesień, że ponad 97% lasów w zachodniej części Ekwadoru zostało zniszczonych lub przekształconych w tereny uprawne, w tym większość lasów Centinela Ridge, naukowcy rozpoczęli poszukiwania zeszłego lata, zaczynając od zdjęć satelitarnych w celu zidentyfikowania lasów.

„Centinela to legendarne miejsce dla botaników tropikalnych” – powiedział Nigel CA Pitman, jeden z naukowców stojących za odkryciem. „Ale ponieważ został opisany przez najlepszych ludzi w tej dziedzinie, nikt nie sprawdził podwójnie nauki. Nikt nie wrócił, aby potwierdzić, że las zniknął, a te rzeczy wyginęły.

„Poszliśmy do Centineli, myśląc, że złamie nam serca, a zamiast tego zakochaliśmy się”.

Tropikalne kwiaty polne wyróżniają się neonowymi pomarańczowymi płatkami i dużą dolną kieszenią, przez którą zapylacze mogą wchodzić i wychodzić.

Naukowcy zidentyfikowali roślinę w ciągu pierwszych kilku godzin badań, używając jedynie zdjęć próbek suszonych ziół, rysunków linii i pisemnych opisów w celach informacyjnych.

Uważając, aby nie zaszkodzić rzadkim pozostałym roślinom, zrobili zdjęcia i zebrali kilka opadłych kwiatów, zanim otrzymali potwierdzenie ich tożsamości od eksperta taksonomii.

Pomimo zagrożenia, Gasteranthus extinctus Zachowa swoje imię.

Grupa badawcza współpracuje obecnie z ekwadorskimi ekwadorami, aby chronić niektóre pozostałe części, w których żyją kwiaty Centinelan.

„” powiedział Dawson White, badacz z tytułem doktora w Field Museum w Chicago i współautor artykułu Opublikowano w magazynie PhytoKeys.

„Wciąż znajdują się nowe gatunki i wciąż możemy uratować wiele rzeczy, które są na skraju wyginięcia”.

READ  Zawieszenie starań Unii Europejskiej o ratyfikację Chińskiej Umowy Inwestycyjnej po nałożeniu sankcji | Europa