Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Usyk walczący o Ukrainę, Joshua o przyszłość w rewanżu

Usyk walczący o Ukrainę, Joshua o przyszłość w rewanżu

Ubrany w tradycyjne kozackie stroje Oleksandr Usyk kontynuował konfrontację z Anthonym Joshuą, wykonując na scenie pieśń ukraińskiego ruchu oporu.

Usyk rytmicznie klaszcząc w dłonie – z wąsem podkowy i stalowymi oczami – wpada w „Oi u luzi chervona kalyna”, piosenkę z 1875 roku inspirowaną XVIII-wieczną walką Ukrainy o niepodległość, a teraz odbijającą się echem w czasie wojny z Rosją.

Joshua nie spędzał czasu i zszedł ze sceny, podczas gdy Usyk dołączył do śpiewu.

Jeśli nie było jeszcze jasne, Usyk w swoim rewanżu z Joshuą w Arabii Saudyjskiej walczy o znacznie więcej niż pasy świata wagi ciężkiej.

Zaledwie pół roku temu Usyk patrolował z karabinem automatycznym ulice Kijowa w ramach sił obronnych w swojej stolicy.Modli się, żeby nie musiał pociągać za spust.

W sobotę będzie w Dżuddzie, służąc swojemu krajowi w zupełnie inny sposób – starając się zachować tytuły WBA, IBF i WBO, które zdobył od Joshua w Londynie we wrześniu ubiegłego roku.

Usyk powiedział przygotowując się do rewanżu: „W pewnym momencie poszedłem do szpitala, gdzie żołnierze byli ranni i otrzymałem rehabilitację, a oni kazali mi iść i walczyć (Joshua) i walczyć o kraj.

„Powiedzieli, że jeśli tam pojedziesz, bardziej pomożesz naszemu krajowi, zamiast walczyć na Ukrainie”.

Co powiesz na motywację?

Usyk opuścił Ukrainę w marcu na zgrupowanie w Polsce, a ostatnio w Dubaju. Musiał spędzać dużo czasu z dala od rodziny – ma żonę, Jekaterinę i troje dzieci – i nie było to łatwe.

Ma jednak zamiar sprawić trochę radości swojemu krajowi, ponieważ walka będzie transmitowana w telewizji za darmo, a organizatorzy podjęli decyzję, która została zapoczątkowana oryginalną kampanią USIC dotyczącą wykupienia praw telewizyjnych do meczu.

„Bardzo się z tego cieszę” – powiedział. „Wszyscy naprawdę ciężko nad tym pracowaliśmy”.

Joshua, który stara się zostać trzykrotnym mistrzem wagi ciężkiej, jest w rzadkiej sytuacji bycia słabszym po tym, jak został zdominowany w pierwszej walce, przegrywając jednomyślną decyzją.

READ  Lionel Messi jak zwykle dla Argentyny w Pucharze Świata

Po klinice w ruchu i szybkim uderzeniu Usika, Joshua zakończył walkę cofając się na linach z zamkniętym prawym okiem. Nie mogąc wykorzystać swojego dłuższego wpływu i rzekomej dodatkowej siły, walczył z Południowym Szponem.

32-letni Joshua powinien być tym razem lepiej przygotowany, ponieważ zatrudnił nowego trenera w postaci powszechnie szanowanego Roberta Garcii, byłego mistrza wagi piórkowej FIFA, który ma Jose Ramireza, Jesse Rodrigueza i Mickeya Garcię – jego młodszego brata i cztery – mistrza świata wagi – w jego stajni.

Joshua z pewnością będzie miał inny plan gry – z pewnością nie będzie próbował przechytrzyć Usyka, jak ostatnim razem – ale czy ma talent, by pokonać faceta, który zszedł z wagi cruisera i wciąż wygląda na dom? Wydaje się, że Usyk również zebrał się od pierwszej walki.

„Czuję, że jedną z moich głównych mocnych stron jest to, że szybko się uczę i jestem gąbką” – powiedział Joshua w środę w finale. „Ale w końcu, niezależnie od wszystkich materiałów edukacyjnych, jest to bitwa. To znaczy. Kto zadaje najwięcej ciosów i zadaje najwięcej ciosów, wygrywa. „

To będzie druga walka Joshuy w Arabii Saudyjskiej, który przybył do królestwa miesiąc temu, chcąc odzyskać pasy, tak jak w 2019 roku, kiedy pokonał Andy Ruiz Jr w rewanżu w Rijadzie.

Po tym zwycięstwie powiedział dziennikarzom, że przybycie na walkę w Arabii Saudyjskiej „uczyniło mnie bardziej świadomym problemów” w tym kraju. Tematem rozmowy było „pranie sportowe” – wykorzystanie sportu do szlifowania wizerunku królestwa i zmniejszania obaw o prawa człowieka.

Jednak Joshua jest tam ponownie, a Saudyjczycy podobno płacą 80 milionów dolarów za walkę. Opisał Arabię ​​Saudyjską jako swój „drugi dom” i upierał się, że jego obecność nie pomoże oczyścić królestwa. Zapytany ponownie o pranie sportowe, odpowiedział: „Nie wiem, co to jest”.

READ  Chiny zgłaszają 34 nowe przypadki COVID-19 wśród personelu związanego z igrzyskami

„Świat jest w złym miejscu – nie mogę wskazać tylko jednego miejsca” – powiedział. „Jeśli chcesz odnieść się do Arabii Saudyjskiej, wskażmy wszystkim. Wszyscy musimy działać lepiej i tu jest moje serce. Cały świat musi działać lepiej, jeśli chce się zmienić.

„Czuję, że wnoszę światło. Boks to mroczny przemysł. Jest wiele negatywności, rozdzierania się nawzajem i arogancji. Nie interesuje mnie to, po prostu próbuję wnieść światło do ludzie.”

Wydaje się, że to decydująca bitwa, zarówno o karierę Joshuy, jak i życie Useka. Meczom wagi ciężkiej często towarzyszą plany potencjalnych walk i przeciwników w przyszłości, ale zarówno Joshua, jak i Usyk dużo żyją w teraźniejszości.

Utrzymywał kontakt z wysokimi rangą oficerami wojskowymi i odwiedzał szpitale z rannymi żołnierzami. W każdej rozmowie słyszał słowa błogosławieństwa i wsparcia, aby wziąć udział w rewanżu” – powiedział promotor Usyka Aleksander Krasuk o swoim zawodniku.

Ludzie chcieli, żeby walczył. Ludzie wciąż chcą, żeby wygrał. Ludzie chcą wznieść ukraińską flagę, a ludzie chcą słyszeć ukraiński hymn na całej planecie. Niewielu mężczyzn na świecie może przekazać to milionom ludzi”.

___

Więcej AP Sports: https://apnews.com/hub/apf-sports i https://twitter.com/AP_Sports