Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ukraiński student z wymiany odnajduje pokój z siatkówką Neosho

Sport to wyjątkowy sposób na łączenie ludzi w trudnych czasach i działanie jako ucieczka od rzeczywistości.

W Neosho siatkówka daje jednej dziewczynie promień światła podczas mrocznego okresu w historii jej kraju.

Maria Jakubowa zawsze była osobą, która próbuje nowych rzeczy.

„Moi rodzice zawsze zachęcali mnie do rzeczy, które chcę robić, więc zawsze jestem otwarty na próbowanie nowych rzeczy” – powiedział senior z Neusho.

Być może ta skłonność do przygody zaczęła się już jako dziecko.

Dodała: „Odkąd byłam młoda i oglądałam te wszystkie filmy o amerykańskim liceum, pomyślałam: „O mój Boże, chcę tam iść”.

Więc zrobiłem. Maria przeniosła się do Ameryki, by w sierpniu 2021 roku uczęszczać do Neosho High School w ramach programu wymiany.

„Miałam wracać do domu w czerwcu 2022 roku” – dodała Maria.

Jednak dom nie był już dla niej bezpieczny.

„Mój tata został w moim rodzinnym mieście, a moja mama i siostra były w Polsce. Myślę, że pojechali tam miesiąc po tym, jak to się stało. Mój tata jest bardzo opiekuńczy i powiedział: „Nie chcę cię tu, dopóki nie będzie bezpiecznie”. po prostu je tam wysłałem – powiedziała.

Miejsce urodzenia Marii znajduje się na Ukrainie. Kiedy Rosja najechała jej ojczyznę w lutym, jej nadzieje na powrót do domu i zobaczenie rodziny zostały rozwiane.

Nadal w Ameryce Maria radzi sobie z tym, jak nauczyli ją rodzice, próbując czegoś nowego.

„Podeszła do mnie pod koniec roku szkolnego w zeszłym roku i powiedziała: „Hej, interesuje mnie siatkówka, której nigdy wcześniej nie grałam” – powiedziała Jessica Walton, trenerka siatkówki w Neusho.

„Na Ukrainie nie mamy sportów wyczynowych” – dodała Maria.

Bez wcześniejszego doświadczenia Mariia odgrywa o wiele cenniejszą rolę niż jakikolwiek zewnętrzny hitler.

„Zawsze się uśmiecha, jest taka wesoła z dziewczynami. Dziewczyny po prostu ją kochają” – powiedział Walton.

READ  Mitton rzucił rakietą z rzutu na 19,44 m i zajął trzecie miejsce w Diamentowej Lidze w Polsce

„Jej uśmiech jest tak jasny przez cały czas, nawet podczas wszystkich doświadczeń, przez które przeszła, i wiem, że może to być naprawdę trudne, ale zawsze pozostaje taka pozytywna” – powiedziała koleżanka z drużyny Marii, Capri Williams.

Maria mówi, że pozytywne nastawienie nie byłoby możliwe bez jej nowo założonej rodziny siatkówki.

„Pomaga ci przełączać się między niektórymi złymi pomysłami, które możesz mieć, i oczywiście mam te, ale naprawdę myślę, że siatkówka pomaga” – powiedziała Maria.

Jej obecność dała zespołowi i trenerowi Waltonowi nową miłość do gry i życia.

„Ona jest po prostu szczęśliwa, że ​​tu jest. Dla sportowców na całym świecie bardzo ważne jest, aby zobaczyli, że potrzebujemy sportowców, którzy są po prostu szczęśliwi, że są na siłowni i są szczęśliwi, że są na boisku ze swoimi przyjaciółmi. Ona wytrwała i ciągle się porusza. naprzód, nie wpuszczając negatywności” – powiedział Walton w jej głowie.

„Mam swoje chwile, ale czuję, że sposób, w jaki traktujesz ludzi, jest sposobem, w jaki ludzie traktują ciebie, więc po prostu staram się być dla wszystkich jak odrobina iskierki” – powiedziała Maria.

Niewielki połysk w ciemności.

Maria mówi, że jej rodzina jest bezpieczna i że codziennie utrzymuje kontakt z rodzicami i siostrą. Ma nadzieję, że przyszłego lata ponownie połączy się z rodziną.