Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Usługa Azure Space zapewnia dostosowane narzędzia widoczności do zdjęć satelitarnych

LONG BEACH, CA — Microsoft współpracuje z partnerami w celu zidentyfikowania komercyjnych aplikacji kosmicznych dla najnowszych narzędzi programowych opracowanych przez giganta technologicznego.

W jednej z kilku aplikacji, które są badane dla Spaceborne Computer 2 firmy Hewlett Packard Enterprise, NASA testuje narzędzie Microsoft o nazwie Custom Vision, aby sprawdzić, czy pomaga ono uprościć zadanie sprawdzania rękawic astronautów pod kątem śladów uszkodzeń po spacerze kosmicznym.

Steve Kitay, starszy dyrektor Azure Space w firmie Microsoft, powiedział wiadomości kosmiczne. „Odbywa się to z niskim kodem lub bez kodu, klikając określone aplikacje lub obszary obrazu, aby wybrać i wyszkolić model”.

Kitay postrzega obserwację Ziemi jako obiecującą aplikację Custom Vision. Dodał, że niezależnie od tego, czy badany obiekt znajduje się metr od aparatu, jak rękawica astronauty, czy tysiące kilometrów, jak zdjęcia satelitarne, Custom Vision może uprościć zadanie tworzenia unikalnych modeli widzenia komputerowego.

Na przykład wideo można analizować w różnych klatkach. Dzięki funkcji Custom Vision programiści mogą identyfikować określone obszary zainteresowania obrazami, rysując obwiednie.

Firma Microsoft oferuje narzędzie typu open source o nazwie Distributed Application Runtime lub Dapr, które łączy niestandardową widoczność i inne składniki oprogramowania, aby pomóc programistom w tworzeniu aplikacji.

Microsoft bada aplikacje kosmiczne dla Dapr z Ball Aerospace, Loft Orbital i Thales Alenia Space.

Thales współpracuje z Microsoftem, aby przyspieszyć przetwarzanie danych klimatycznych zarejestrowanych przez czujnik Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Dzięki Loft Orbital Microsoft bada „szybki rozwój i wdrażanie aplikacji kosmicznych”, powiedział Kitai.

Microsoft wspiera prace Balla nad budową szybko rekonfigurowalnych satelitów na orbicie.

W ostatnich latach Microsoft nawiązał współpracę z dziesiątkami firm z branży lotniczej.

Azure Orbital, stacja naziemna firmy jako usługa, jest elementem programu kosmicznego giganta technologicznego. Teledetekcja to inna sprawa.

„Kiedy myślimy o teledetekcji, klienci interesują się łącznością i spostrzeżeniami” — powiedział Kitai. „Microsoft nie próbuje replikować tej infrastruktury, która jest obecnie budowana w kosmosie. Chce wykorzystać ją do współpracy z partnerami, a następnie połączyć ją z klientami końcowymi, aby umożliwić im wykonywanie każdego konkretnego zadania, które wykonują. Pracujemy nad tym, aby być tą strukturą chmury społeczności kosmicznej”.

READ  Czy martwa przestrzeń powinna pozostać martwa?