Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wewnątrz ambitnego planu NASA, aby zabrać ludzi na Marsa w ciągu zaledwie 45 dni w „kolejnym gigantycznym skoku”

Wewnątrz ambitnego planu NASA, aby zabrać ludzi na Marsa w ciągu zaledwie 45 dni w „kolejnym gigantycznym skoku”

Ambitne biuro NASA „Księżyc na Marsa” zostało odsłonięte wczoraj w siedzibie głównej w Waszyngtonie w USA, którego celem jest przetransportowanie pierwszych ludzi na Marsa w ciągu zaledwie 45 dni.

NASA ma śmiałe plany skrócenia czasu lotu na Marsa(Getty Images/RF Science Picture Library)

NASA zamierza wysłać cztery osoby na Marsa w ciągu zaledwie 45 dni w ciągu następnej dekady w ramach „Human Next Giant Leap”.

Agencja kosmiczna ambitnie zaprezentowała wczoraj biuro programu „Moon to Mars Program Office” w siedzibie NASA w Waszyngtonie w USA, którego celem jest badanie działalności człowieka na Księżycu i Marsie „dla dobra ludzkości”.

NASA ma również śmiałe plany skrócenia czasu potrzebnego na dotarcie na Marsa i zmniejszenia ryzyka dla astronautów, a podróże trwają obecnie siedem miesięcy.

Celem agencji kosmicznej jest dotarcie na Marsa, który jest o połowę mniejszy od Ziemi i ma różne pory roku pogodowe, w zaledwie 45 dni.

Jednak podróż nie jest łatwa dla ludzi, ponieważ Mars ma bardzo cienką atmosferę składającą się z dwutlenku węgla, argonu i azotu.

Oznacza to, że ludziom będzie tam bardzo trudno żyć, dlatego NASA musi włożyć niewiarygodną ilość przygotowań, aby dostać ludzi na Marsa, oddalonego od Ziemi o 200 milionów kilometrów.

Mars, o połowę mniejszy od Ziemi, ma inną pogodę i pory roku, a także czapy lodowe i wulkany(Getty Images/RF Science Picture Library)

Według NASA Biuro Programu Księżyc na Marsa ma na celu przyspieszenie tego procesu.

READ  Przedsiębiorca z Raleigh usuwa przeszkody w biznesie dzięki nowej przestrzeni do wspólnej produkcji